Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Kedy vás zaplaví energia? Toto sa stane s vaším telom po vypití kávy!

Kedy vás zaplaví energia? Toto sa stane s vaším telom po vypití kávy!
Ako funguje káva?

Rozmýšľali ste niekedy, ako to vyzerá vo vašom tele po šálke kávy? A je naozaj dobré dopriať si po káve krátky spánok, aby ste boli ešte aktívnejší?

Ach, káva naša každodenná. Vďaka tomuto čiernemu moku sme to mnohí ešte v práci nezabalili. Zaujímalo vás však niekedy, ako káva funguje? Má niekoľko štádií, vďaka ktorým máme niekedy pocit, že nám vôbec nezabrala alebo naopak, ide nám vyskočiť srdce z hrude.

Prvých desať sekúnd kofeín zrýchli tlkot vášho srdca a zvýši krvný tlak. Po 20-tich minútach sa konečne zvýši vaša koncentrácia a zmizne únava. V tomto momente by ste mali začať pracovať alebo robiť nejakú zmysluplnú činnosť, inak miniete energiu na hlúposti. Po 30-tich minútach dostanete nával adrenalínu, dokonca sa zlepší aj vaše videnie. Po 40-tich minútach sa zvýši hladina serotonínu a vaše svalstvo zosilnie. Po štyroch hodinách už však začnete pociťovať žalúdočnú kyselinu a po šiestich hodinách musíte utekať na záchod, vitamíny sú vonku. To bola jazda, čo?

Najväčšia aktivita vás po káve prepadne až po polhodinke, preto mnohí tvrdia, že je dobré si po šálke dopriať malý oddych alebo šlofíka, ktorý vás nakopne. Nuž, spánok vás teda nenakopne, to len kofeín zaúčinkuje oveľa neskôr. Dajte si šálku aj vy!

Čítajte viac o téme » Krásny život, Káva, Život, Život po tridsiatke, Kávičkári

Autor: Redakcia Eva

NEPREHLIADNITE
Už ste tam boli? 6 skvelých kaviarní mimo Bratislavy, ktoré nemôžete...
Nenechajte sa oklamať: Podľa tohoto zistíte, či máte v šálke kvalitnú kávu
Podrobný návod, ako pripraviť cappuccino s obrázkom
Posledné lístky v predaji! Príď sa zabaviť a zaži 3 exkluzívne koncerty
Chcete byť šťastné? Navždy zabudnite na tieto 3 slová, ktoré bežne...

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×