14.03.2008 20:30 | Šport | Futbal

Corgoň liga: Slovan prehral so Sencom

SENEC - Po obojstranne opatrnom začiatku sa o prvý strelecký pokus postarali hostia, Serrano však nenamieril presne a lopta išla ďaleko vedľa. Domáci zakontrovali až v 10. min, náznak ich šance sa skončil rohovým kopom.

Gól: 26. Kuráň, ŽK: 41. Marcin, 42. Pinte, 60. Ľ. Hanzel - 32. Sylvestr, 61. Breznaník, 78. Masaryk, 80. Hanek, ČK: 85. R. Konečný (Senec), rozhodovali: Pavlík - Slyško, Vindiš, 2308 divákov

Zostavy:
Senec: J. Novota - M. Drahno, Marcin, R. Konečný - Matej Kováč, Bubenko (90. Šlahor), Knapp, Kuráň (70. Hoferica), Ľ. Hanzel - Pinte (88. Medveď), Botelho Gaucho
Slovan: D. Kiss - Janek (46. Kosmeľ), Dobrotka, Hanek, Mojský - Ižvolt, Černák, Serrano, Breznaník (72. P. Sedlák) - Ľ. Meszároš (62. Masaryk), Sylvestr

Po obojstranne opatrnom začiatku sa o prvý strelecký pokus postarali hostia, Serrano však nenamieril presne a lopta išla ďaleko vedľa. Domáci zakontrovali až v 10. min, náznak ich šance sa skončil rohovým kopom. Senčania mali v ďalších minútach optickú prevahu, ale bez výraznejšej šance. V 26. min sa po rozohratí priameho kopu dostal k odrazenej lopte Kuráň a ten ju poslal do slovanistickej siete - 1:0. V hustom daždi sa do konca prvého polčasu hralo medzi šestnástkami, o vzruch sa postarali hráči iba faulami, ktoré rozhodca Pavlík ocenil žltými kartami. Na začiatku druhého polčasu vyletela zo sektoru fanúšikov hostí dymovnica a hlavný arbiter prostredníctvom hlásateľa upozornil, že ak sa to bude opakovať, ukončí predčasne zápas. O niekoľko minút nabehli do sektoru slovanistických priaznivcov policajti, čo bolo zaujímavejšie ako dianie na ihrisku. Slovanisti sa síce v ďalšom priebehu stretnutia pokúšali dostať cez obranný múr Senca, ale dobre postavená obrana Senca im nedovolila vážnejšie ohroziť Novotovu svätyňu. V 62. min Marcin odvrátil Sylvestrov center do šestnástky. V 76. min sa spoza hranice "veľkého vápna" pokúšal vystreliť Černák, ale tiež minul Novotovu bránku. V posledných 15. minútach prakticky domáci nedovolili Slovanu ohroziť bránku a dokonca v závere stretnutia mohli zvýšiť na 2:0. Centrovanú loptu Bubenka Medveď chcel usmerniť do brány Kissa, no ten ju bravúrne vyrazil. Domáci prišli päť minút pred koncom o R. Konečného, ktorý bez lopty za čiarou mimo ihriska fauloval Ižvolta, za čo uvidel červenú kartu. Senčania sa dočkali potrebného víťazstva, ktoré by im mohlo výrazne pomôcť k záchrane v Corgoň lige.

Hlasy po zápase:
Jozef Valovič (šéftréner Senca): "Každé víťazstvo poteší. Poraziť mužstvo ako Slovan je veľkým úspechom. Súhlasím s trénerom hostí, že sme boli bojovnejší. Vytvorili sme si jednu čistú šancu, ktorú sme aj premenili zásluhou šikovnosti Kuráňa. I keď o záchrane sa v kabíne nehovorí, tri body boli veľmi potrebné. Chlapcom ďakujem a tešíme sa z toho."

Boris Kitka (tréner Slovana): "V priemernom zápase sme podali podpriemerný výkon. Domáci sa prezentovali bojovným predstavením, vďaka čomu si aj vybojovali tri body. Moji zverenci v tomto zápase si nič vážne nevytvorili."