Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Máte doma citlivku? Ako sa správne starať o ciltivú pleť

Máte doma citlivku? Ako sa správne starať o ciltivú pleť
Sčervenie, je napätá, svrbí, páli alebo sa vytvoria vyrážky a šupiny.

Viac ako 50 % žien sa sťažuje na citlivú pokožku. Pleť je červená, páli a kričí o pomoc. Môže za to stres, životne prostredie, ale veľmi často aj zlá starostlivosť.

 

Keď sa vaša pleť zblázni, dá vám to na vedomie viacerými príznakmi. Sčervenie, je napätá, svrbí, páli alebo sa vám na tvári vytvoria vyrážky a šupiny. Niekedy máte pocit, že nech robíte, čo robíte, nič nepomáha. Navštívite alergiológa, ale testy sú negatívne, bežné kozmetické prípravky nezaberajú a hojivé mastičky na vyrážky celú situáciu iba zhoršujú.

 

Prečo je to tak?

Pri citlivej pokožke je totiž hranica, keď pleť reaguje neprimerane, veľmi nízka a nervové zakončenia sú v „neustálej pohotovosti“. Vystavíte ju klimatizácii, slnku, vetru alebo chladu a hneď sa ozve. Citlivejšie vníma aj kolísanie hormonálnej hladiny alebo stres, o znečistenom životnom prostredí nehovoriac. Alkohol, nikotín, lieky, prehnané čistenie alebo nesprávne krémy spôsobujú, že sa stáva ešte citlivejšou.

 

Ako sa brániť?

Zabrániť tomu môžete správnou a pravidelnou starostlivosťou, pričom sa však musíte vyhýbať experimentovaniu s najrozličnejšími kozmetickými prípravkami. Nezabúdajte preto, že vaša pleť si zaslúži dostatočnú starostlivosť a správnu kozmetiku vhodnú na jej ošetrovanie.

Vaša pleť si zaslúži dostatočnú starostlivosť a kozmetiku vhodnú na jej ošetrovanie.

Čistenie

Pri čistení pleti platí základné pravidlo – čím jemnejšie, tým lepšie. Je jedno, či používate mlieko, čistiaci gél alebo čistiacu pleťovú vodu. Ráno odstránite maz a zvyšky odumretých buniek a večer zasa mejkap a ostatné nečistoty, ktoré ste počas dňa na tvári nechtiac nazbierali. Prípravky, ktoré používate, nesmú pokožku vysušovať a musia byť vhodné na váš typ pleti. Nanášajte ich veľmi jemne, krúživými pohybmi rozotrite a starostlivo odstráňte vodou alebo kozmetickými obrúskami.

 

Hydratácia

To, čo citlivá pokožka najviac potrebuje, je hydratácia – a pomocné látky, ktoré ju dokážu udržať. Niektoré účinné zložky, ktoré slávia úspechy pri normálnej pleti, môžu pri citlivom type vyvolať podráždenie, preto by mali prípravky na citlivú pleť obsahovať čo najmenej ingrediencií, musia jej v prvom rade dodávať vlhkosť a pôsobiť na ňu upokojujúco.

 

Keďže citlivá pleť nemusí byť bezpodmienečne iba suchá, je dôležité si všimnúť, na aký typ pleti sa ten-ktorý krém používa. Ľahšie varianty sú vhodné na normálnu až zmiešanú pleť, výživnejšie na suchú a zrelú pleť.

 

Hydratačné krémy nanášame na očistenú pleť ráno aj večer. Na najtenšie časti tela – a to v pravom zmysle slova – na okolie očí používame očné krémy, ktoré nielen hydratujú, ale zmierňujú aj opuchy a kruhy pod očami. Ako SOS v prípade silného a často neočakávaného pálenia je dobré mať neustále poruke termálnu vodu v spreji. Môžete ju naniesť aj na mejkap a dokáže podať vašej pleti prvú pomoc.

Čítajte viac o téme » Krása a zdravie žien, Beauty triky, Beauty tipy, Kozmetika , Pružnosť pleti, Špičkové kozmetické výrobky

Autor: Eva Hrdličková

NEPREHLIADNITE
Zoštíhľujúci hit letnej sezóny: Dôkladne sa pripravte a zabaľte!
Má unikátne vlastnosti: Takto používajte termálnu vodu na pleť!
TOP produkt, za ktorý dávajú celebrity ruku do ohňa a vystavujú pleť...
3 veci, ktoré ohrozujú kvalitu mladej pleti: Patríte k rizikovej skupine?
Letná hydratácia z prírody s fialkou

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×