Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Ste kreatívna a milujete krásne veci? Vyberte sa za umením do Umelky!

Ste kreatívna a milujete krásne veci? Vyberte sa za umením do Umelky!
Umenie dokáže pohladiť zmysly a zbaviť nás na chvíľu bežných starostí.

Zaujíma vás originálny dizajn? Tak vymeňte tradičnú okružnú cestu po butikoch za prechádzku do bratislavskej galérie Umelka na Dostojevského rade. Práve tam prebieha skvelá výstava úžitkového umenia Bienále Forma 2017.

Umenie dokáže pohladiť zmysly a zbaviť nás na chvíľu bežných starostí. Neveríte? Vyskúšajte. Práve prebiehajúci 6. ročník výstavy úžitkového umenia a dizajnu Bienále Forma trvá už iba do 25.10. Tak sa poponáhľajte, aby ste ju nezmeškali. Naozaj stojí za to. Čakajú vás originálne zaujímavé výtvarné dielka z rôznych odvetví úžitkového umenia, od textilu, cez sklo, drevo, keramiku, fotografiu, plagát až po šperk.

Nás zaujala ultraľahká futuristická kolobežka, ktorá láka návštevníka okamžite nastúpiť a vyskúšať ju v teréne, rozkošné keramické nádobky ako z rozprávky o Siedmich trpaslíkoch, originálne svietidlá z medeného drôtu v tvare hniezda alebo svietidlá z absolútne nezvyčajného latexu! Nádoby z ručného papiera, ktoré vyzerajú ako z masívnej kameniny či keramiky, originálna kabelka, ktorá pôsobí ako exotický kvet (vytvorená recyklovaním z veľmi starej slamenej kabelky s kúskami farbeného hodvábu), rôzne keramické dielka ako napríklad viacčlenná záhradná keramika z glazovanej kameniny, subtílne parcelánové vázy či šperky zo zlatenej mosadze alebo paličkovanej čipky.

 

Výstava je tento ročník koncipovaná minimalisticky s heslom Kvalita je viac ako kvantita. Výber autorov a diel bol veľmi prísny, takže divák vidí v konečnom dôsledku to najlepšie, čo bolo na Slovensku vytvorené za posledné dva roky v oblasti úžitkového umenia a dizajnu.

 

Občas je príjemné rozšíriť si obzory aj niečím iným ako poslednými trendmi v butikoch.

10 obrázkov v galérii Recyklovaná kabelka sa volá „Hodvábny lifting starej kabelky“. Je zo starej slamenej kabelky a kúskov farbeného hodvábu.

Ďalšie fotky priamo z výstavy si pozrite V GÁLÉRII!⏩⏩

10 obrázkov v galérii Svietidlo v tvare hniezda.

Ďalšie fotky priamo z výstavy si pozrite V GÁLÉRII!⏩⏩

Čítajte viac o téme » Móda

Autor: Zuzana Šujanová

NEPREHLIADNITE
Tieto outfity musíte mať: 5 úžasných kúskov, ktoré vám toto leto budú...
Aj kancelárska móda môže byť šik: Tieto trendy oživia aj nudné šedé dni
Vojvodkyňa v tieni: Kráľovský fashion súboj má jasnú víťazku
Táto informácia vás šokuje: Koľko vecí nosia ženy v kabelkách?
Preslávila sa postavou, s ktorou nemá veľa spoločné: Aká naozaj je Sarah...

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×