Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Skutočný príbeh: Až takto bezcitný dokáže byť po rozvode otec piatich detí!

Skutočný príbeh: Až takto bezcitný dokáže byť po rozvode otec piatich detí!
Život človeka naučí veľa. Napríklad, že láska je len slovo a že od slov netreba očakávať, že platia naveky.

Mám tridsať rokov, päť detí, bývam u rodičov a neviem, čo ma čaká. Môj ex-manžel žije dva roky s inou ženou a nezaujíma sa o to, ako sa majú jeho deti. Pre neho neexistujeme. Ja ho však vidím každý deň v piatich tváričkách, ktoré milujem...

Zúfalé ženy robia zúfalé veci

Zabuchol za sebou dvere a už sa nevrátil. Odišiel z nášho života, z firmy, kde pracoval, odsťahoval sa kamsi a nič iné ho nezaujímalo. Že nemám z čoho zaplatiť nájomné za dom, že nemám za čo platiť opatrovateľku, ani to, že jeho deti nemajú na pampersky. Zmenil svoj život a tým pádom aj môj. Presťahovala som sa aj s deťmi k mojim rodičom, ktorí mi na rozdiel od svokrovcov nepoložili otázku: „Čo si mu, preboha, urobila, keď sa musel vzdať všetkého?“ To bolo pred dvoma rokmi. Myslela som si, že to najhoršie mám už za sebou. Ale bola som na omyle.

2 obrázky v galérii Nezaujímalo ho, že nemám z čoho zaplatiť nájomné za dom, že nemám za čo platiť opatrovateľku, ani to, že jeho deti nemajú na pampersky.

Keď som asi pred rokom volala môjmu ešte stále manželovi, ako to vidí s výživným na deti, jeho odpoveď ma omráčila. „Vieš, ja dostávam minimálnu mzdu a z tej ti toho veľa neprispejem. Buď taká dobrá a už ma s tým neobťažuj.“ V takej chvíli napadne žene čokoľvek. Ja som sa vybrala k jeho rodičom, kde som v požičanom aute celý víkend stanovala. Oplatilo sa. V nedeľu večer sa prirútil na svojom BMW so striebornou metalízou. Z auta vystúpil v dokonalom obleku aj so Slečnou Peroxidovou a ich synom(!)

Vedela som, že to, čo sa chystám urobiť, ho mne ani našim deťom nevráti. Vyšla som z auta, keď vyšli pred bránu Martinovi rodičia. Neviem, ako som vyzerala, ale keď ma zbadali, videla som v ich očiach strach. „Tak takto vyzerá dokonalá rodinka? Kretén, ktorému je život jeho piatich detí ukradnutý? Ktorý sa vyváža na BMW a mne klame, že dostáva minimálnu mzdu?“ Potom som sa obrátila na ňu „Aj vám už stihol servírovať tie kydy, že s božou pomocou všetko zvládnete? Aha, moment, vy máte ešte len jedno dieťa! Počkajte, keď ich budete mať päť a on vás opustí kvôli inej, zavolajte mi! Som zvedavá, ako sa budete cítiť.“ Otočila som sa a odišla.  Výživné ani jeho záujem som týmto činom nedosiahla, no ten pocit "ľahkosti" mi dopomohol neskončiť s mojím trápením u psychiatra. 

 

Život človeka naučí veľa. Mňa naučil napríklad to, že láska je len slovo a že od slov netreba očakávať, že vám vydržia naveky. Naučil ma, že deti nie sú univerzálny spôsob, ako udržať rodinu pohromade. Človek má byť vraj za facky od života vďačný, lebo dajú jeho životu smer. Ale čo keď sú tie facky také silné, že sa mi z nich točí nielen hlava, ale celý svet?

 

Za príbeh ďakujeme čitateľke Stanke.

Čítajte viac o téme » Láska v kríze, Vzťahy a sex, Láska, Láska a vzťahy

Autor: redakcia Madam Evy

NEPREHLIADNITE
Neverte všetkému, čo počujete: Týchto 10 rád o randení je lepšie ignorovať!
Existuje dôvod na zrušenie prvého rande? Áno, hneď niekoľko!
Aj láska má svoje hranice a ovplyvňuje ich vaše znamenie! Kde sú tie vaše?
Jay-Z prvýkrát otvorene o svojej nevere: Keby to vedeli deti, zomrel by...
Zbabelých chlapov je stále viac: Prečo muži odrazu prestanú komunikovať?
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×