Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Odborníci na stravu radia: Tieto 4 potraviny by ste mali zjesť každý deň!

Odborníci na stravu radia: Tieto 4 potraviny by ste mali zjesť každý deň!
Buďte zdravá a krásna vďaka zelenine.

Kto chce zdravý byť, musí zdravo žiť! Podľa výživových poradcov by sa následujúce potraviny mali vo vašom jedálničku nachádzať každý deň.

1. Ovsené vločky - Bez ovsených vločiek sa nevieme v kuchyni zaobísť. Najlepšie urobíte, ak si ich dáte na raňajky, či už s mliekom, jogurtom, ako smoothie, alebo ich môžete primiešať do praženice i lievancov. Možností je nespočetne veľa, čiže nehrozí, žeby ste sa ich prejedli. Postarajú sa hlavne o správny chod trávenia, pretože obsahujú veľa vlákniny. 

 

2. Listová zelenina - Ponuka listovej zeleniny v obchodoch je bohatá, čiže ani pri dennodennej kúpe nehrozí prejedenie. Listová zelenina pomáha zabrániť v podstate každému chronickému ochoreniu, vrátane rakoviny, srdcových ochorení, cukrovky, mŕtvice, zažívacích problémoch, hormonálnych problémov a mnoho ďalších. Pri jej konzumácii nadobudnete pocit plného žalúdka, preto je vhodná pri chudnutí.  

 

3. Lesné plody - Maliny, jahody, ríbezle, čučoriedky a černice sú nielen skvelou pochúťkou, ale aj výborným zdrojom vitamínov a antioxidantov. Takisto ako listová zelenina, aj lesné plody si dokážu poradiť s takmer každou chorobu, preto majte vždy v mrazničke aspoň jeden balík. Keď si budete robiť ráno ovsené vločky na akýkoľvek spôsob, prihoďte k ním za plnú hrsť lesných plodov a výsledky na seba nenechajú dlho čakať. 

 

4. Strukoviny - Sú bohatým zdrojom vlákniny a bielkovín, a tak sú výbornou náhradou mäsa. Po skonzumovaní vás zasýtia na dlhú dobu, a tak nepocítite už po pár hodinách hlad. Sú veľmi univerzálnou potravinou: môžete z nich urobiť prívarok, polievku, šaláty, dokonca existuje aj čokoládové brownies z fazule! Skvelý zdravý koláč, bez akýchkoľvek výčitiek. Googlite!

Autor: Lýdia Tkáčová

NEPREHLIADNITE
Nová superpotravina na scéne: Je brezová voda lepšia ako kokosová?
Túžite po plochom brušku? Je len jeden spôsob, ako to docieliť a o cvičení...
Všeliek starých mám: Cesnak odstráni všetky chybičky krásy!
Pili ste už sex kávu? Tajný recept vystrelí vaše libido na maximum!
Čo takto dať si špenát? TOP 10 najzdravšej listovej zeleniny

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×