Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Ak raňajkujete aj vy toto, robíte obrovskú chybu: Kilá sa na vás šialene rýchlo nalepia!

Ak raňajkujete aj vy toto, robíte obrovskú chybu: Kilá sa na vás šialene rýchlo nalepia!
Nie je jogurt, ako jogurt.

Na raňajkách záleží. No rovnako tak i na tom, čo si na začiatku dňa na tanier naložíte...

 

Cereálie

Tak schválne, podľahli ste im aj vy? Na prvý pohľad sa zdajú ako zdravou a veľmi vhodnou voľbou pre začatie nášho dňa. No omyl! Sú rovnako zradné. Dôvod je prostý. Opäť ten cukor. Chrumkavé cereálie sú plné cukru, ktorý vás oberie o energiu rýchlejšie, ako by ste čakali. Pri nákupe si dôkladne preštudujte zloženie a vyberajte vždy len tie, ktoré majú najväčší obsah vlákniny. Alebo stavte na klasické ovsené vločky. Ak vás nebavia obyčajné vločky, skúste ich kombinovať s orieškami, či nejakými semiačkami.

 

Jogurty 

Nie je jogurt, ako jogurt. Ak v potravinách siahnete po "čokoládovom jogurte bez kalórií", tak ste naleteli. Veď sa nad tým zamyslite. Ako môže byť niečo bez kalórií, čo obsahuje nejakú sladkú príchuť? Opäť ide o jedlo, so zbytočne veľkým množstvom cukrov.

Doprajte si skôr domáce výrobky, pri ktorých máte istotu, čo ste do nich dali.

Ach, ten cukor

I keď mnohí žijú stále v omyle, že cukor nás ráno naštartuje, opak je pravdou. Najmä ak myslíme rafinovaný cukor, ktorý sa vo veľkých množstvách nachádza v rôznych sladkých koláčoch, šiškách a spol. Ak však patríte medzi tých, ktorí potrebujú začínať ráno niečím sladkým, doprajte si skôr domáce výrobky, pri ktorých máte istotu, čo ste do nich dali.

 

"Výdatné" raňajky

A na koniec všetci salámisti, párkari či slaninkári... Všetko menované obsahuje veľké množstvo dusičnanov, ktoré podľa viacerých výskumov zvyšujú množstvo výskytu rakoviny... Samozrejme, úplne sa vzdať týchto pokrmov nemusíte, ale ich konzumáciu by ste mali obmedziť.

Čítajte viac o téme » Štíhla línia, Diety ktoré fungujú, Zdravá strava, Život, Krása a zdravie žien, Krásny život, Žena, Život po tridsiatke, Detská oslava

Autor: Radka Vargová

NEPREHLIADNITE
Stále sa vám nedarí schudnúť? Zbavte sa tohto jedného zlozvyku a kilá...
Toto je najväčší mýtus o celulitíde! Veríte mu aj vy?
16 bezkalorických potravín: Majte ich doma a už viac nepriberiete!
Khloé Kardashian sa podarilo extrémne schudnúť: Takúto drastickú diétu...
Zabudnite na úzku medzierku medzi stehnami: Je tu toblerone tunel!

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×