Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Povolanie manželka: Pre toto všetko sú osamelé, nešťastné a znudené na smrť!

Povolanie manželka: Pre toto všetko sú osamelé, nešťastné a znudené na smrť!
Nežite s klapkami na očiach a neizolujte sa od okolia.

Manželiek vorkoholikov, politikov, veľkopodnikateľov, vrcholových manažérov či profesionálnych športovcov pribúda u nás tak rýchlo, ako miznú voľné parcely v prímestských dedinkách.

 

Osudy zelených vdov majú veľmi podobný scenár: rozrastajúca sa prosperujúca rodinka sa rozhodne, že tesný panelákový byt v hlučnom a prašnom meste vymení za útulný domček uprostred pokojnej oázy vidieckej zelene. Tam budú mať všetko, po čom im srdce piští a budú žiť šťastne až do smrti. Stavba, zariaďovanie a spoločná radosť z nového dokonalého bývania rodinu na čas naozaj stmelí a chvíľu sa zdá, že všetko je presne tak, ako má byť. 

 

No časom, keď sa všetko dostane do svojich koľají, na oknách visia hodvábne záclony ladiace s drahou koženou sedačkou a v záhrade zakvitnú rododendrony, sa ukáže, že život v satelite má svoje úskalia. Manžel je od rána do tmy v práci, pretože hypotéku na dom, spotrebný úver na štýlový nábytok a lízing na druhé auto (nevyhnutnosť mimomestského bývania) treba splácať každý mesiac. Deti sú buď v škole, alebo zatvorené vo svojich izbách a mama – žena – kráľovná novostavby je celé dni sama ako prst a zúfalá ako Robinson.

 

Ako sa postaviť takejto situácii?

1. Váš dom je váš hrad, nie je však celým svetom. Nezatvárajte sa za jeho múrmi, vyhľadávajte ľudí a aktivity mimo neho tak často, ako sa dá.

Majte svoj svet, aktivity, koníčky, ktoré vás nielen zamestnajú, ale aj budú baviť.

2. Držte si starých priateľov. Mnohí s vami obmedzia kontakty možno len pre vzdialenosť, iní si myslia, že ste s novým domom postúpili o kategóriu vyššie a už o nich nestojíte. Dávajte najavo, že to nie je pravda, pozývajte ich k sebe alebo sa s nimi stretávajte v meste.

 

3. Socializujte sa na novom mieste. Nežite s klapkami na očiach a neizolujte sa od okolia. Snažte sa spoznať blízkych susedov, rodičov kamarátov vašich detí, iné ženy vo vašom veku a okolí. Možno z toho nebudú priateľstvá na celý život, ale aspoň nebudete mať pocit, že ste sama na cudzej planéte.

 

4. Manžela si držte na uzde. Nenápadne, ale vytrvalo. Organizujte víkendy tak, aby ste ich trávili spolu, trvajte na spoločnom stolovaní aspoň trikrát počas pracovného týždňa, neoslobodzujte ho od všetkých povinností, ak je to len trochu možné, sprevádzajte ho na spoločenských akciách. Keď treba, tak sa tam vnúťte, ale potom buďte očarujúca.

 

5. Nesústreďte sa len na domácnosť a rodinu – majte svoj svet, aktivity, koníčky, ktoré vás nielen zamestnajú, ale aj budú baviť. Ak pre vás peniaze nie sú problém, môžete robiť nejakú úžasnú, zmysluplnú a zle platenú prácu. Takých je!

 

PREČÍTAJTE SI: 

Nová faktografia muža: Boli by neverní, aj keby vedeli, že im na to neprídete?

Majú po dvadsiatke a sú pannami: Trápne či obdivuhodné?

Zatúžili ste po zmene? Stavte na ofinu! Návod, ako ju správne odstrihnúť

Čítajte viac o téme » Domáce recepty, Láska a vzťahy , Potešenie, Materstvo, Dokonalý muž, Život, Túžba po dokonalom vzhľade , Láska v kríze, Krásny život, Žena

Autor: Adriana Forgáčová

NEPREHLIADNITE
Múdrosť dlhých manželstiev: TOP rady tých, čo s tým úspešne prešli!
Chcete ho mať pri sebe? Zabudnite na týchto 5 klišé, ktoré zabíjajú vzťahy
Novú EVU plnú megatrendov musíte mať: Hriešne krásne flip-flopy len...
Ste už roky single? 4 kruté dôvody, prečo vás muži zďaleka obchádzajú
Rady do života od mužov: Čo s tým, keď mám doma snúbenca a v práci...

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×