Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Aj vlasová pokožka potrebuje vašu pozornosť: Neignorujte ju!

Aj vlasová pokožka potrebuje vašu pozornosť: Neignorujte ju!
Plážové vlny sú pekné vtedy, keď ich necháte voľne vyschnúť.

Už od korienkov závisí, aké budete mať vlasy v dĺžkach.

 

1. Šetrite ju rovnako ako pleť na tvári. Ani na líčka by ste si nedali agresívne mydlo, pre pokožku hlavy platia podobné pravidlá ako pre kožu na iných miestach tela. Prospieva jej jemný šampón s ošetrujúcimi olejmi a hydratačným glycerínom. Má rada stredne teplú vodu, nie horúcu.

 

2. Ako v salóne krásy - doprajte jej masáž pri umývaní vlasov. Kondicionér určený na váš typ vlasov jemne bruškami prstov krúživo vmasírujte medzi korienky. Iba pár minút postačí na to, aby sa podporila mikrocirkulácia, okysličenie korienkov a zdravý rast vlasov. Potom kondicionér opláchnite vlažnou vodou.

 

3. Citlivosť a svrbenie nepodceňujte. Môže ísť o jemné začervenanie, ale aj o pichanie či rôzne prejavy narušenej rovnováhy. Do šampónov na ozdravenie a upokojenie vlasovej pokožky sa pridáva napríklad zinok.

Pokožka na hlave je citlivejšia ako by ste čakali.

4. Rovnováha mazu vlasovej pokožky často súvisí aj s pleťou tváre. Ak máte mastnejšiu pleť, aj vlasová pokožka sa môže rýchlejšie mastiť. Dokonca sa na nej môžu objavovať pupáčiky spôsobené rovnakými baktériami. Na mieste je častejšie umývanie a udržiavanie čistoty.

 

5. Aj keď sa v lete dobre nosia vypnuté vlasy a tesné uzly, časté sťahovanie do gumičky môže škodiť korienkom vlasov. Bývajú zdeformované, uležané alebo bolestivé. Nenoste ich stiahnuté každý deň.

Čítajte viac o téme » Vlasy a nechty, Lesklé a pružné vlasy, Beauty, Krása a zdravie žien, Beauty triky, Lesk, Beauty tipy, Žena, Vlasová starostlivosť

Autor: Gabriela Šírová

NEPREHLIADNITE
Toto vás najviac zaujíma o microbladingu: Odpovede na vaše najhorúcejšie...
3 + 1 účesy pre každú ženu!
Takto si ľahko a rýchlo vytvoríte najžiadanejší účes horúcich dní
Takto z jemných vlasov vykúzlite ohromujúci účes!
Trápia vás neustále mastné vlasy? Tieto 3 veci vyriešia váš nepríjemný...
Mohlo by Vás zaujímať

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×