Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Spaľujte vo dvojici: Na tieto perfektné aktivity vám treba len kamošku!

Spaľujte vo dvojici: Na tieto perfektné aktivity vám treba len kamošku!
Nudiť sa nebudete, to je isté.

Nebozkávajte sa pod čerešňami, nechrúmte pukance pri zaľúbených filmoch. Zoberte kamarátku a hýbte sa vo dvojici.

Lezenie na umelú stenu

Rozpumpujete si obe hemisféry, zlepšíte koordináciu pohybov a hlavne - spevníte chrbticu a vytvarujete telo vertikálne. Vyliezť až „tam hore“ je výzva, adrenalín vám bude vyrážať dych a na vlastnej koži zažijete ten pocit víťazstva. Nieže sa vzdáte! Je to totiž poriadna makačka. Buďte minimálne dve, striedajte sa v lezení aj istení. Hodina utečie ako voda a garantujeme vám, že vás budú musieť po uplynutí zaplateného času zvesiť, lebo dobrovoľne zo steny nepôjdete.

Spálené kilojouly: Pri váhe 60 kg za hodinu lezenia spálite neuveriteľných 4 824 kJ. Ako sme to vyrátali? Za minútu vám každý kilogram vašej váhy na stene zaručí stratu 1,34 kJ. Vzorec: 1,34 x čas x váha v kg.

Bowling

Ak ste ho už hrali, je vám jasné, že to nie je len o „váľaní gulí“. Je to zábavná a efektívna „posilka“ na bočné brušné a chrbtové svalstvo. Trénujete predlaktia, tricepsy, deltové svaly a zadné stehná a lýtka vám za hodinu tréningu tiež poďakujú.

Spálené kilojouly: Za hodinu intenzívneho bowlingu povedzte „pá“ 1 404 kJ. Každá minúta navyše pre vás znamená ďalších 0,39 kJ. Opäť platí rovnaký vzorec 0,39 x čas x váha. To sa oplatí, no nie?

3 obrázky v galérii Za hodinu intenzívneho bowlingu povedzte „pá“ 1 404 kJ.

Inline!

Zamilujete sa do rýchlosti, do vetra vo vlasoch. Povinnou výbavou na inlajnoch nech sú chrániče, aby ste si v zápale jazdy nezaobstarali chrasty do júna. A nezabudnite na tekutiny. Samozrejme, nemyslíme tým zastávku pri každom bufete s kofolou. A ešte pozor, zoberte si horný diel plaviek (odvážnejšie aj dolný)! Po mesiaci budete mať vytvarované sexi čokoládové telo a potom si môžete dať už aj tú kofolu a vylievať si dušu v bufete aj hodinu.

Spálené kilojouly: 1 764 kJ za hodinu. Za každú minútu navyše si prirátajte 0,49 kJ. Len s tou kofolou poprosíme opatrne, aj keď má o polovicu menej cukru ako jej „imperialistická kolegyňa“.

 

Frisbee

Pobehovať za kúskom letiaceho plastu vyznieva ako nuda, ale nie je to tak. Netvrdíme, že budete kvôli frisbee vstávať o piatej ráno, aby ste pri východe slnka boli nastúpené v mestskom parku. Ale toto je aktivita, ktorá okrem ľudí a jedného skladného náradia nevyžaduje nič. Oddávať sa jej môžete aj pri kolektívnych prejedačkách, pardón, grilovačkách, ktorých sezóna nám práve začína.

Spálené kilojouly: Za hodinu pohadzovania tanierom sa rozlúčite tak s dvoma frankfurtskými párkami a hriankou s cibuľou a horčicou. V reči kilojoulov je to 1 907. To je za minútu dokonca viac ako na inlajnoch.

3 obrázky v galérii Keď začnete a vydržíte, na každej hodine Jumpingu spálite 1 500 kJ.

Jumping

Chcete sa s poriadne vyblázniť a striasť zo seba okrem stresu aj litre vody a zimné šunčičky? Aeróbna aktivita na malej trampolíne nezaťažuje chrbticu, cvičenie bez komplikovaných zostáv na absolútne balansujúcom podklade je oveľa efektívnejšie než na rovnej zemi. A čo je super, nikto vám nepolezie do vášho priestoru. Cvičíte na trampolínke s priemerom 1 m, ktorá je na hodinu len a len vaša. O kolená sa nebojte, mäkké dopady ich nezaťažia.

Spálené kilojouly: Keď začnete a vydržíte, na každej hodine Jumpingu spálite 1 500 kJ. A za pomerne krátky čas si ponesiete do kabínky nohavice takej veľkosti, akú ste nosili naposledy v šestnástich.

 

Ricochet

Je to také jednoduché, že pravidlá pochopíte cca. po piatom údere. Ricochet je vzdialený brat tenisu, no viac sa podobá na skvash. Potrebujete len „parťáka“ a halovú obuv. Na rozdiel od skvashu sú vaše všetky steny akvária a hru kontroluje počítač, ktorý to za vás všetko poráta a určí vám aj stranu podania. Nudiť sa nebudete, to je isté. Ricochet je o rýchlych reakciách, kondícii, je hravý a súťaživý. Vyžívate sa v porážaní súperov? Tak neváhajte!

Spálené kilojouly: Za hodinu búchania loptičkou o stenu spálite 3 000 kJ. Ak ho hodinu v svižnom tempe vydržíte hrať, osobne vám prídeme zagratulovať. Ale aj polhodinka je lepšia ako nič.

Čítajte viac o téme » Štíhla línia, Chudnutie a cvičenie, Športová móda, Šport, Štíhla do leta, Priateľstvo

Autor: Martina Koprušáková

NEPREHLIADNITE
Toto je najväčší mýtus o celulitíde! Veríte mu aj vy?
Stále sa vám nedarí schudnúť? Zbavte sa tohto jedného zlozvyku a kilá...
Najobľúbenejšie cvičenie dnešnej doby: Je 3 000 rokov staré a opraví vaše...
Strašiak známy ako celulitída: 4 kroky ako jej predísť raz a navždy,...
Zadok sa vám nezväčšuje len z koláčikov: Vašu snahu zničí aj týchto 5 vecí!

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×