02.10.2007 19:46 | Šport | Hokej

Dvadsiatka potrápila Poprad

Prvá tretina dohrávky 7. kola vyznela jednoznačne v prospech slovenskej dvadsiatky. V 11. min využil po deviatich sekundách presilovku piatich proti trom Beňa a od modrej čiary prudkou strelou otvoril skóre - 1:0.

Už o 37 sekund neskôr pridal druhý gól SR "20" Milan Jurík po dorážke puku, ktorý brankár Popradu Šimonovič nemal pod kontrolou. Domáci, ktorí v doterajšom priebehu extraligovej súťaže nezískali ani bod, mohli odchádzať do kabín ešte spokojnejší. V 16. min namieril Jančovič do žŕdky bránky hostí a rovnako pochodil onedlho v presilovej hre aj Zukal. Hneď na začiatku druhého dejstva znížil skúsený Kroták na 1:2. Hokejisti slovenskej dvadsiatky však následne dokázali odpovedať Ďurišom a znova viedli dvojgólovým rozdielom.

V 31. min neuznal hlavný arbiter Pavlovič po porade s videorozhodcom gól Popradu pre posunutie bránky domácim hráčom. Potom však dal o sebe opäť vedieť útočník HK Aquacity ŠKP Arne Kroták, ktorý najskôr v 35. min upravil na 3:2 pre domácich a o o minútu neskôr dovŕšil pri hre štyroch proti štyrom svoj hetrik a vyrovnal - 3:3. V tretej tretine sa už presadil favorizovaný Poprad. V 42. min dostal hostí po prvý raz do vedenia Jabrocký a o štyri minúty neskôr v presilovke o dvoch hráčov zvýšil Martin Segľa na 5:3. V závere stretnutia mala slovenská dvadsiatka na ľade početnú výhodu, ale bez gólového efektu. Poprad si tak pripísal "povinné" tri body a posunul sa na druhé miesto v tabuľke HK VSR SR 20 - HK Aquacity ŠKP Poprad 3:5 (2:0, 1:3, 0:2) Góly: 11. Beňa (Marek Slovák, Smotrila), 11. M. Jurík (Suja, Hudáček), 24. O. Ďuriš (Suja, J. Mikuš) - 21. A. Kroták (Jarolín, D. Vrbata), 35. A. Kroták (Jarolín, Michal Segľa), 36. A. Kroták (Kasík, Šimonovič), 42. Jabrocký (Buc), 46. Martin Segľa (Jabrocký, Dora)
Vylúčení: 13:12 na 2 min, navyše: Mikula (VSR SR 20) na 10 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pavlovič - Jankovič, M. Junek, 1034 divákov
Zostavy:
HK VSR SR 20: Hudáček - M. Bališ, Beňa, Ďaloga, Zukal, Dulák, J. Mikuš - Čaládi, Marek Slovák, Smotrila - M. Jurík, O. Ďuriš, Suja - Mikula, Mertel, Havlíček - J. Molnár, Krajčík, Jančovič
Poprad: Šimonovič - Kasík, Michal Segľa, Fabian, Dora, Korenko, Turoň, Bambúch - A. Kroták, Jarolín, D. Vrbata - Lapšanský, Jabrocký, Martin Segľa - Marcel Haščák, Buc, V. Král - Patrik Svitana, Piatak, Ficko

Aktuálna tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy po utorkovej dohrávke 7. kola sezóny 2007/2008:

11. Nitra 10 1 0 1 0 1 7 14:33 5

(počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 0 bodov, prehry po samostatných nájazdoch - 0 bodov, prehry - 0 bodov, skóre, body)