Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Ako byť fotogenická? Týchto pár tipov vám pomôže!

Ako byť fotogenická? Týchto pár tipov vám pomôže!
Byť fotogenická znamená byť tak trocha nad vecou.

Fotogenickým sa človek nerodí, ale sa ním stáva. Jednoducho sa naučí, ako sa správať pred kamerou.

 

Aj vy môžete vylepšiť svoje pózy, nie však preháňať to so sledovaním kamery. Vyzerali by ste skôr stresovane. Podľa vizážistky je práca na fotkách vecou tréningu: „Modelky a známe osobnosti, ktoré sa často fotografujú, vedia, či sú krajšie spredu, alebo z poloprofilu. Keďže sú jednotlivé polovice každej tváre rozdielne, fotenie s pootočenou tvárou je lichotivejšie. Len málokto má súmerný portrét spredu. Vyšpúľte pery, stiahnite svaly okolo nosa a predsuňte bradu ako korytnačka. Takto na fotke nebudete mať dvojitú bradu. Ak pod bradu položíte jednu ruku, pomôže to prekryť jej objem.

3 obrázky v galérii Keďže sú jednotlivé polovice každej tváre rozdielne, fotenie s pootočenou tvárou je lichotivejšie.

Byť fotogenická znamená byť tak trocha nad vecou a pôsobiť čo najprirodzenejšie. Objektívu ponúknite zo seba to najkrajšie, prezentujte sa na peknom pozadí, dajte si záležať na mejkape, účese a oblečení. Na takom, v ktorom sa cítite sebaisto. Vzorovaným šatám sa radšej vyhnite, podobne ako horizontálnym pruhom. Najlepšie pôsobia neutrálne alebo základné farby oblečenia. Tesne pred fotením si skontrolujte účes. Rozlietané alebo stojace vlasy by vám mohli ubrať na kráse alebo vás dostať do komickej polohy. Udržte svoju tvár v rovnováhe.

 

Keď sa usmievate naširoko, dajte pozor, aby ste neodhalili horné ďasná alebo dolnou perou neprekrývali horné zuby. Inak je vhodný mierny úsmev so zatvorenými ústami alebo s uvoľnenou dolnou perou. Môžete nepatrne nadvihnúť obočie. Dýchajte pokojne, uvoľnite plecia. Keď vidíte, že blesk neprichádza a spúšť mešká, nepanikárte. Skúste v póze zotrvať, nie meniť ju.

3 obrázky v galérii Keď vidíte, že blesk neprichádza a spúšť mešká, nepanikárte.

Ako to robia modelky?

Študujú fotografie iných modeliek a naučia sa čo najviac výrazov tváre. Fotograf potrebuje, aby ich menili s pózami tela. Profesionálky vedia, ako sa „smiať očami“. Predstavujú si, že je pred nimi kamarát, s ktorým sa rozprávajú. Oči sa doširoka otvoria. Berú to ako hru. Predstierajú, že  je tam niekto, koho rady vidia. Nepozerajú sa do kamery, ale cez ňu. Ruky držia pri tele, aby nevyzerali disproporčne. Tri sekundy pred cvaknutím blesku zatvoria oči a uvoľnia svaly okolo nich. Otvoria ich so stlačením spúšte.

Čítajte viac o téme » Tipy a triky, Modeling, Sebavedomá a úspešná, Beauty tipy, Modelka, Líčenie oči

Autor: Monika Valentová

NEPREHLIADNITE
Zmení vás to na nepoznanie: Vyberte si očnú linku podľa farby očí!
Topmodelky majú vážnu konkurenciu: Speváčka Dua Lipa ich týmito fotkami...
Keď treba, vedia si vyhrnúť rukávy: Finalistky súťaže MISS Slovensko...
Z týchto módnych kreácií odpadnete: 10 najlepších outfitov z módnych...
Modelka Rosie Huntington-Whiteley rozbieha nový biznis: Podarí sa jej...

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×