Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Všetky máme dni, ktoré nenávidíme: My ale vieme, ako ich zvládnuť ľavou zadnou!

Všetky máme dni, ktoré nenávidíme: My ale vieme, ako ich zvládnuť ľavou zadnou!
Život ženy niekedy pripomína horskú dráhu.

Nebudeme vás kŕmiť nereálnym optimizmom, že sa im môžete úplne vyhnúť a byť 24/7 pozitívne a usmiate. Ale máme návod, ako z nich, keď prídu, a ony prídu, vykĺznete o čosi elegantnejšie!

 

Deň, keď sa všetko kazí

Zaspíte. V kuchyni rozlejete kávu. Prejdete na červenú a v okamihu vás zastaví hliadka. Meškáte do práce. Šéf ma zabije... Prosto TEN deň, ktorý vám pripomína zlú grotesku a už okolo obeda sa dopracujete do štádia, keď to celé vzdáte a poviete si, dnes už radšej nikam nepôjdem a ničoho sa ani nedotknem. Tajomstvom týchto dní je, že si za ne môžeme samy. Stres a nervozita vplývajú aj na naše racionálne myslenie. Čím viac sme vytočené, tým menej zvažujeme následky svojho konania. Kľúčom je vedieť si už na začiatku povedať – stop. Potom sa zhlboka nadýchnuť a vymyslieť plán, ako zo situácie vyjsť čo najlepšie, nech je akákoľvek nepríjemná.

 

Záchranná veta: Problémy majú tendenciu sa nabaľovať. Ak nestopnete ten prvý, pravdepodobne sa k nemu pridá ďalší. A ďalší. A ďalší...

3 obrázky v galérii Už okolo obeda sa dopracujete do štádia, keď to celé vzdáte.

Deň s diagnózou: Som škaredá, tučná, vráskavá...

Niekedy sa v tomto nešťastnom nastavení zobudíme, niekedy mu predchádza pohľad do zrkadla v kúpeľni a niekedy nám postačí aj to, že v skúšobnej kabínke nezapneme úzku sukňu. Nech je spúšťačom čokoľvek, za jednu noc sme isto nepribrali tých päť kíl ani nezostarli o desať rokov. Vždy si presne zadefinujme, čo tomuto pocitu predchádzalo a čo vlastne predstavuje. Porovnali sme sa s niekým iným? Trestáme sa za to, že sme sa o svoj výzor, o seba, nestarali, ako sme mali? Prejedali sme sa? To, ako vyzeráme, je pre nás dôležité a ovplyvňuje to naše celkové vnímanie seba. Preto dni, keď by sme chceli byť v akejkoľvek inej koži, len nie v tej svojej, bývajú extrémne depresívne. Návodom na zvládnutie dní svojej údajnej škaredosti je presný opak - nahoďte sa. A ak sa cítite tučná, smer fitko!

 

Záchranná veta: Sebaprijatie, to je kľúčové slovo. No ak máte pocit, že pre seba a svoje telo nerobíte dosť, zvoľte si namiesto zmierenia iné slovo – zmena!

3 obrázky v galérii Za jednu noc sme isto nepribrali tých päť kíl ani nezostarli o desať rokov.

Deň PO: Znova single!

Počas prvých hodín po rozchode sa treba bezpodmienečne vyhnúť dvom veciam. Obviňovaniu sa a sociálnym sieťam. Ideálne aj alkoholu. Tej prvej sa vyhnite preto, lebo umáranie sa vo vlastnom nešťastí ešte nikdy nikomu nepomohlo. Zakázaná zóna č. 2 – sociálne siete. Vylievať si zlosť verejne, opúšťať sa alebo zverejňovať všetko, čo by malo zostať vo vašom súkromí, situáciu iba zhorší. Zúfalí ľudia robia zúfalé veci. Ak ste po rozchode, nemôžete urobiť nič lepšie, ako deň „po“ venovať len sama sebe. Prečo ho neodštartovať tým, že si doprajete to najlepšie. Spomeňte si, čo všetko ste milovali a robili, kým ste boli single, a vo vzťahu ste to robiť prestali. Nikdy nebude lepší čas ako práve teraz.

 

Záchranná veta: Na rozchod sa môžete pozerať ako na sklamanie, koniec. Ale aj ako na niečo, čo sa muselo stať, aby vás to ušetrilo ďalších problémov a otvorilo vám nové možnosti.

Deň po veľkej párty

Krok číslo jeden: prestaňte si hovoriť, ako je vám strašne zle. Odporúčame vyhnúť sa aj „zaručeným“ receptom typu klin sa klinom vybíja, cigareta to napraví, surové mäso je bomba na opicu a podobne. Začnite sprchou a rozprúdite si krvný obeh. Pokračujte hutnými raňajkami: vajcia, slanina a toast. Trojkombinácia, ktorá zneutralizuje posledné zvyšky alkoholu. Pite kvantá čistej vody a vybehnite na čerstvý vzduch, zbavíte sa príšernej bolesti hlavy. Pokoj & spánok až do ďalšieho dňa. Neexistuje lepší a spoľahlivejšie fungujúci postup.

 

Záchranná veta: Prežili ste to zatiaľ vždy a prežijete to aj tentoraz! Lepšiu nepoznáme ani my. 

Čítajte viac o téme » Krásny život, Život, Beauty tipy, Krása a zdravie žien, Tipy a triky, Sebavedomá a úspešná, Žena, Sebavedomie, Život po tridsiatke

Autor: Martina Havranová

NEPREHLIADNITE
Doktor Internet: Tie najväčšie "dobre mienené" nonsensy, ktoré vám len...
Módu má v malíčku a inšpiruje nás: Toto sú najlepšie outfity Veroniky...
Aj z vás môže byť plážová hviezda: Úžasné last minute tipy pre krásne...
Naučte sa čítať z vlastných pier: Prezradia vám mnoho o vašom zdraví!
Hollywoodske herečky, traste sa! Tieto ženy vás svojou krásou zatienia...

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×