Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Vyspite sa do krásy: Podrobný návod na kvalitný spánok nájdete tu!

Vyspite sa do krásy: Podrobný návod na kvalitný spánok nájdete tu!
Pre kvalitu spánku je rozhodujúce, či a ako si oddýchne myseľ.

Lebo od spánku ešte nikto príjemnejšiu a účinnejšiu kozmetickú procedúru nevymyslel! Ako ju doviesť do dokonalosti, sme zistili za vás.

 

1. Dobrá večera na dobrú noc

Milujete výdatné večere alebo, naopak, v rámci svojej diéty radšej večer nič nezjete? Ani jedno nie je správne. Počas noci by sa naše telo malo zaoberať regeneráciou. V prvom prípade ho zaťažíme trávením ťažkých jedál, v tom druhom mu nedodáme potrebné živiny, ktoré na naše telo pôsobia upokojujúco. Výbornými predspánkovými pochúťkami sú preto mliečne výrobky, ktoré sú bohatým zdrojom proteínov, zodpovedných za prísun aminokyselín do nášho svalstva. A práve ony „môžu“ aj za náš pokojný spánok. 


2. Nočná náprava

Deň čo deň naša pleť zápasí so všetkými nástrahami vonkajšieho prostredia. Znečistenie, slnečné žiarenie, klimatizované priestory a, samozrejme, každodenný stres je kokteil, ktorý si pleť spolu s vami vypije doslova do dna. Práve noc je ten správny čas, keď by sme mali škody napáchané na pleti poopravovať. Výborným variantom sú nočné krémy bohaté na výživné látky, kolagén a antioxidanty. Pleť počas spánku zásobia všetkým potrebným a zároveň ju nezaťažia.

3 obrázky v galérii Výbornými predspánkovými pochúťkami sú mliečne výrobky.

3. Namiesto rozprávky kúpeľ

V detstve bola najlepším balzamom na dobrý spánok rozprávka, dnes je to rozprávkovo dobrý kúpeľ. Takže: dlhý, prevoňaný relaxačnými arómoterapeutickými olejmi, s dobrým čítaním alebo pohárom vínka. Nečudo že sa organizmus upokojí, spomalí sa dýchanie a uvoľní napäté svalstvo. Máme vôbec pokračovať? Pozor na ideálnu teplotu vody, príliš horúca môže spôsobiť pravý opak.

 

4. V hodvábnych perinkách

Možno to znie absurdne, ale to, ako a či naša pokožka oddychuje, nezávisí len od toho, čím ju natrieme, ale aj na akom povrchu sa počas spánku nachádza. Ak sa chystáte zainvestovať do kvalitných obliečok, vyberte si tie, ktoré sú vyrobené zo 100-percentného hodvábu. Hodváb obsahuje presne tie isté proteíny ako naša pokožka, a tak jej pomáha lepšie sa hydratovať a predchádzať vysúšaniu.

 

5. Vstávanie s krásnymi vlasmi

Podobne ako blahodarne nočná starostlivosť pôsobí na pleť, môžeme noc využiť aj na regeneráciu vlasov v spánku. Počas noci nie sú vystavované nepriaznivým vplyvom okolia, a tak je vlasové vlákno lepšie pripravené na výživu. Za osem hodín ich môžete dať pekne do laty, vyživovať ich aj hydratovať. Ráno sa namiesto krepovitého hniezda zobudíte pre zmenu s korunou krásy.

 

6. Výživná senzácia

Nočnú starostlivosť môžete odštartovať hneď, ako sa vrátite domov po celom dni. Odlíčenie a vyčistenie pleti je základom. Ešte pred nanesením nočného krému však svojej pleti môžete dodať extra prídavok živín v podobe séra, kde sú účinné látky zastúpené v niekoľkonásobne vyššej koncentrácii ako v nočnom kréme. Podľa najnovších výskumov pleť najlepšie prijíma živiny do polnoci. Takže šup-šup domov za krásou!

3 obrázky v galérii Rozprávkovo dobrý kúpeľ na dobrý spánok!

7. Jemnejšie nohy a ruky

Najlepším časom na hydratáciu chodidiel a rúk je práve noc a je to logické. Okrem schopnosti pokožky lepšie vstrebať živiny, ruky ani nohy v noci nepoužívame, takže si ich pokojne môžeme natrieť bohatou vrstvou krému a nechať odpočívať. Najmä v zime na ošetrovanie rúk nezabúdajte. Chladné počasie je pre ne peklo!

 

8. Nezabúdajte na oči

Kvalitný spánok je najlepšia prvá pomoc pri probléme s kruhmi pod očami. Ešte lepší efekt docielite, ak pred spánkom vypijete veľký pohár vody, vďaka ktorému sa rozprúdi mikrocirkulácia v očnom okolí. Opuchom predídete použitím správneho očného krému. Okrem toho, že predchádza tmavým kruhom, redukuje drobné vrásky.


9. Levanduľové sny

Neprezradíme vám zrejme nič svetoborné, ale niekedy najlepšie účinkujú tie najjednoduchšie veci. Ak vám po náročnom dni v hlave neprestajne víria myšlienky a namiesto odpočinku myslíte na prácu, rodinu, povinnosti, problémy, zažeňte starosti niekoľkými kvapkami levanduľového oleja na vankúši. Práve tajomná fialová kvetinka je odborníkom na zrelaxovanie mysle. 

Čítajte viac o téme » Pokojný spánok, Pokojný spánok, Krásny život, Život, Tipy a triky, Beauty tipy, Krása a zdravie žien, Spánok, Život po tridsiatke

Autor: Martina Havranová

NEPREHLIADNITE
Máte problém so zaspávaním? Vyskúšajte trik 4-7-8, budete prekvapené, ako...
Snívalo sa vám toto? Aj milionári potvrdili, že sa nečakane dostanete...
Zlozvyky, ktoré nášmu zdraviu škodia najviac: Ešte viac, ako samotné...
Aj z vás môže byť plážová hviezda: Úžasné last minute tipy pre krásne...
Tento MEGA trik ovládol internet: Rýchla pomoc pri spálenej pokožke za pár...

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×