Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

6 varovných príznakov, že vaša pečeň nestíha a vy priberáte

6 varovných príznakov, že vaša pečeň nestíha a vy priberáte
Čistá pečeň, funkčné telo.

Pečeň je jeden z najdôležitejších orgánov tela, ktorého úlohou je premieňať toxíny na odpad. No keď nevládze, vaše vnútro sa mení na otrávené smetisko. Bŕŕŕ!

 

S pribúdajúcimi rokmi funkčnosť pečene slabne, spomaľuje a schopnosť správne eliminovať toxíny sa znižuje. Vtedy ich telo ukladá v tukových bunkách, najmä v oblasti bruška. A toho tuku sa nie a nie zbaviť!

Horšie však je, že v dôsledku zníženej funkcie pečene sú ľudia náchylní na niektoré zdravotné problémy.

 

Týchto 6 rastlín vám pomôže zhodiť všetok nadbytočný tuk

10 tipov, ako vzrušujúco stráviť spoločný čas: Bez detí!

 

Istý obsah tuku okolo pečene je v poriadku a dokonca prospešný. No ak prekročí hranicu 5 až 10 % hmotnosti pečene, môžu nastať nasledujúce problémy.

 

1 Priberanie

Ak pečeň nefunguje stopercentne a nezvláda odstraňovať z tela toxíny, ktoré má na starosti, aj keď budete držať redukčnú diétu, neschudnet, naopak, môžete pribrať. Pretože tuk sa nebude odbúravať, ale bude cirkulovať z čreva cez žlčník späť do orgánov.

 

2 Alergie

Pri zníženej funkcii pečene telo v sebe hromadí protilátky (alergény) a po prekročení istej hranice sa môžu objaviť alergické symptómy ako plný nos, svrbenie, bolesti hlavy.

 

3 Chronická únava

Nahromadené toxíny zhoršujú metabolizmus vo svalových tkanivách, čo môže viesť k fyzickej únave až k bolesti. Po dlhšom čase môže byť únava spojená aj s podráždenosťou, náchylnosťou k depresii a k problémom so spánkom.

 

Nekonečná únavaaj napriek spánku môže byť spôsobená zníženou funkciou pečene.

 

4 Nadmerné potenie

Keď je pečeň nútená tvrdo pracovať, zahreje sa. Má schopnosť prenášať teplo do iných častí tela, čím sa vlastne ochladzuje, ale človek sa potom nadmerne potí.

 

5 Akné a spol

Hormonálna nerovnováha je ďalším príznakom, ktorý môžu vyvolať toxíny v pečeni. Prejavujú sa aj vo forme akné a kožných problémov, na ktoré nezaberá ani čistenie, ani píling a stále sa objavujú nové a nové vyrážky.

 

6 Zápach z úst

Niektorí ľudia môžu trpieť zápachom z úst aj napriek poctivej a pravidelnej dentálnej hygiene. Tento problém môže byť spôsobený zníženou funkciou pečene a vyžaduje si konzultáciu s lekárom.

Autor: Lucia Čibenková

NEPREHLIADNITE
Tajomstvá LUNY: 5 vecí, ktoré potrebujete vedieť, ak NECHCETE otehotnieť
Rýchly a skvelý tip na letný mejkap: Jednoduchý tutoriál ako si vyčariť...
Aj vlasová pokožka potrebuje vašu pozornosť: Neignorujte ju!
Trápi vás lesknúca sa tvár? Máme pre vás úžasné profesionálne riešenie
Toto sú 4 najlepšie oleje na varenie: S nimi neurobíte krok vedľa!

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×