Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Najlepší liek na stres aj problémy v posteli je oxygenoterapia: Ako to funguje?

Najlepší liek na stres aj problémy v posteli je oxygenoterapia: Ako to funguje?
Pohyb v lese alebo v prírode je najlepší liek na stres.“

Je známe, že aj pri cvičení nám zlé dýchanie uberá viac ako šestinu výkonu. Ak je to tak celý deň, privolávame si rôzne neduhy, únavu, bolesti hlavy, nervozitu, stres, nespavosť.

Je dokázané, že dostatočný prídel kyslíka dodáva sexuálnu vitalitu a pozitívne ovplyvňuje sexuálny život. Skôr ako manželského poradcu kontaktuje dychového trénera či jogína. A samozrejme nemôžeme zabudnúť, že dych má veľký vplyv na našu psychiku. Dobré dýchanie má liečivé účinky.

 

Fakt je ten, že vo vzduchu sa nachádza len menej ako 21 percent kyslíka – a to aj v horách či v lese. Preto nie je vôbec na škodu dotankovať. Oxygenoterapia je kyslíková terapia pri ktorej sa do tela dostáva kyslík v podstatne vyššej koncentrácii. Využíva sa ako podpora pri liečbe niektorých ochorení, ale aj ako prevencia proti nim.

3 obrázky v galérii Telo, bunky aj mozog si zaslúžia viac. Chcelo by to z času na čas riadnu dávku kyslíka.

Priaznivé účinky oxygenoterapie:

Pomáha pri migréne a iných bolestiach hlavy. Pri športe a po ňom znižuje intenzitu svalovej horúčky, pomáha pri dosahovaní lepšej vytrvalosti, prispieva k regenerácii svalstva. Pri práci zvyšuje jej kvalitu i kvantitu, znižuje napätie a stres. Pri liečbe kyslíkom ustupujú duševné problémy (letargia, depresia či  záchvaty  paniky). Kyslík je náš kamarát aj pri nesústredenosti, poruchách učenia, sexuálnej únave, odbúravaní alkoholu a vylučovaní toxínov z tela.

 

Kyslík + hydratácia + arómoterapia

Pri oxygenoterapii sa vdychuje kyslík asi päťkrát koncentrovanejší (95-pernentný) než v ovzduší. Dnes takto koncentrovaný kyslík už neprodukujú kyslíkové bomby, ale kyslíkové koncentrátory. Tie nasávajú z ovzdušia všetky zložky vzduchu, vnútri ich oddelia, kyslík cez filtre vyčistia a skoncentrujú na približne päťnásobnú hodnotu a ostatné zložky vrátia naspať do ovzdušia.

3 obrázky v galérii Pri oxygenoterapii sa vdychuje kyslík asi päťkrát koncentrovanejší než v ovzduší.

V dobrých kyslíkových centrách ponúkajú inhalácie s čo najvyššou koncentráciou práve pre časový deficit klienta. Tiež treba hľadať centrá, kde prúdi kyslík už hydratovaný, a nie suchý priamo z koncentrátora. Spojením 95-percentného kyslíka, hydratácie a arómoterapie z prírodných olejov zosilňujúcich účinky inhalácie vzniká zdraviu prospešný liek. Počas procedúry relaxujete pri hudbe, prípadne si čítate. Dôležité je, aby ste sa pri inhalácii vedome sústredili na dýchanie, čo už samo osebe prináša relax.

 

Všeobecne prospšená

Oxygenoterapia je všeobecne prospešná ako prevencia pre ľudí, ktorí žijú vo veľkomestách, pracujú v budovách s klimatizáciou, pohybujú sa v nákupných centrách, no aj pre alergikov a astmatikov. Vo zvýšenej miere pri chorobách, rekonvalescencii. Veľký zmysel má aj pre športovcov. Pri dodržaní dennej odporúčanej dávky (max. 30 minút) neexistujú žiadne kontraindikácie. Liečba kyslíkom však nenahrádza klasickú medikamentóznu liečbu.

Čítajte viac o téme » Krásny život, Život, Sex, Krása a zdravie žien, Tipy a triky, Milovanie, Život po tridsiatke, Sexuálna fantázia

Autor: Jana Chrappová

NEPREHLIADNITE
Zlozvyky, ktoré nášmu zdraviu škodia najviac: Ešte viac, ako samotné...
Doktor Internet: Tie najväčšie "dobre mienené" nonsensy, ktoré vám len...
Budú aj vám priať hviezdy? Tieto tri znamenia čaká šťastný víkend!
Mladé ste len raz: Skôr než sa usadíte, skúste v živote tieto veci!
Aj z vás môže byť plážová hviezda: Úžasné last minute tipy pre krásne...

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×