Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Slávne ženy otvorene: Kašlite na plastiku, vieme, ako zakonzervovať mladosť!

Slávne ženy otvorene: Kašlite na plastiku, vieme, ako zakonzervovať mladosť!
Julia Roberts

Hollywood ponúka nespočetne veľa nasledovaniahodných príkladov zrelej krásy. My sme pre vás vybrali ikony, ktorých rady stoja za to.

Sharon Stone – Milujte svoj vek

8 obrázkov v galérii Sharon Stone

Už po niekoľký raz zopakujeme starú známu vetu, že prvým krokom je mať rada samu seba. V každom veku! „Nehanbím sa za svoj vek. Užívam si ho. Nebudem tvrdiť, že mám 35, keď mám viac. Jednoducho sa rešpektujem taká, aká som,“ s nadšením o sebe vyhlasuje Sharon. Dokonca o sebe vraví, že sa sama sebe v zrelšom veku páči viac, ako keď mala dvadsať. Tvrdo odmieta aj všetky plastické operácie a zastáva názor, že starnutie je prirodzené.Samozrejme, že sa o seba starám a študujem všetky možné spôsoby, ako vyzerať dlho čo najlepšie. Keby mi niekto povedal, že kráse prospieva spávať dole hlavou ako netopier, pravdepodobne by som to robila. Na plastickú operáciu by som však nešla, zdá sa mi to neprirodzené,“ zdôrazňuje. 

 

Keira Knightley – Vôňa na mieru

8 obrázkov v galérii Keiry Knightley

V čom sa môžeme Keirou inšpirovať, je postoj k vôňam. Nepodceňujte ich, podľa vône si vás ľudia pamätajú a zároveň akosi dotvára detaily vašej osobnosti. Vybrať si tú správnu nie je len vecou toho, čo nám vonia a čo nie, prípadne, ktorá z vôní je práve trendová. Keira Knightley sa netají tým, že je od parfumov tak troška závislá. „V minulosti som nosila zásadne mužské vône. Mala som pocit, že mi dodávajú silu. Kvetinové vône neboli moja šálka kávy,“ prezradila. „No keď som ovoňala prvýkrát vôňu Coco Mademoiselle od Chanel, všetko sa zmenilo. Táto vôňa mi dodáva sebavedomie, krásu a takú tú nezávislú mladosť vraví Keira, ktorá sa s vôňou zžila natoľko, že sa stala jej tvárou na celom svete. Ak ste zatiaľ nenašli tú svoju osudovú, ovoniavajte a skúšajte. Vkus na vône sa mení, časom aj prostredím, v akom sa pohybujeme. Hľadajte medzi kvetinovými olejmi, esenciami, klasickými mydlami alebo zalovte aj vo vodách mužských vôní. Odvážnym šťastie praje!

 

Jennifer Lopez – Sebavedomie na rozdávanie

8 obrázkov v galérii Jennifer Lopez

Kto ho má viac ako ona? Vďaka svojmu nie úplne drobnému zadku sa stala sexsymbolom, neschováva svoj vek a zdravé sebavedomie srší z každej jej odpovede.Rozhodla som sa, že chcem vyzerať ako ja. Nebudem sa na nikoho a na nič hrať. Chcem vidieť v zrkadle osobu, ktorou som. Šťastnú mamu,“ vyjadrila sa Lopez už niekoľkokrát. V minulosti Jennifer vyskúšala niekoľko možno menej šťastných lookov, ktoré ju, ako sama tvrdí, naučili jedno: „Nosievala som výrazný mejkap, nakreslené obočie a extravagantné vlasy. Teraz viem, že menej je niekedy viac, a najviac je moja prirodzená krása.“ Ak nás pani Lopez naučila niečo o kráse, je to určite to, že sme také krásne, aké krásne sa práve cítime. A pri pohľade na božskú Jennifer by bolo naozaj škoda neukradnúť si kúsok jej sebavedomia pre seba.

 

Jennifer Aniston – Slnko vo vlasoch

8 obrázkov v galérii Jennifer Aniston

Ak by sme medzi kaderníkmi položili otázku, ako si udržať mladistvo vyzerajúci účes čo najdlhšie, tipujeme, že väčšina by sa zhodla na presvetlení vlasov pomocou melíru. Melírovaniu vlasov v rôznych obmenách je už roky verná aj na pohľad nestarnúca herečka Jennifer Aniston.Jennifer nosí svetlohnedú farbu so zlatistým melírom. Tento look pôsobí mladistvo a pripomína vlasy pobozkané slnkom. Najlepšou alternatívou je melír, ktorý sa neaplikuje až ku korienkom, ale iba zosvetlí končeky. Štýl, ktorý sa hodí naozaj takmer každému,“ vysvetľuje vlasová stylistka Negin Zandy, ktorá má medzi svojimi zákazníčkami aj hviezdnu Aniston. Tento štýl úpravy vlasov má aj praktickú stránku. Napríklad dopĺňať ho nie je potrebné tak často ako farbu a zároveň dokáže spoľahlivo zamaskovať šediny. Praktické, krásne a trendy. Čo viac nám treba?

 

Julia Roberts – Hviezdny úsmev

8 obrázkov v galérii Julia Roberts

S mejkapom alebo bez neho, na červenom koberci alebo v menej šťastných outfitoch. Vždy tam bol a vždy žiaril. Najznámejší, najširší a najkrajší. Úsmev Julie Roberts rozžiaril nejedno filmové plátno.Dala som na rady svojho dedka, ktorý si umýval zuby iba jedlou sódou. Za celý život mal iba jeden jediný kaz,“ prezradila svoje tajomstvo Julia. Čaro úsmevu však nespočíva iba v snehobielych zuboch. Úsmev dokáže zakryť viac nedokonalostí na tvári ako ten najlepší mejkap. „Musíte byť usmiata a šťastná, aby ste boli krásna,“ zdôrazňuje Julia. Tvrdeniam filmovej Pretty Woman dávajú za pravdu aj prieskumy, ktoré jasne dokazujú, že ľudia, ktorí sa často usmievajú, sú obľúbenejší v kolektíve, úspešnejší v práci, pomalšie starnú a, samozrejme, atraktívnejší pre opačné pohlavie. Až 70 percent mužov pokladá za príťažlivejší na tvári ženy úsmev než prácne vytvorený mejkap.


Kate Moss – Viem, čo mi pristane

8 obrázkov v galérii Kate Moss

Pre nejednu ženu je práve ona ikonou a symbolom nevšednej krásy. Kým na prehliadkových mólach vyskúšala množstvo štýlov, v súkromí je omnoho konzervatívnejšia, najmä čo sa úpravy zovňajšku týka. Roky je verná jednému looku a skutočne, nikdy ním nič nepokazila. „Ak si niečo obľúbite a hodí sa vám to, pokojne sa od toho staňte závislou. Keď si zamilujem nejakú vec, nosím ju, hoci nie je práve trendová. Dokonca aj keď sa prestane vyrábať, robím všetko preto, aby som sa k nej dopracovala,“ vysvetľuje odhodlaná Kate. Nechceme vám tým naznačiť, aby ste sa zamotali do stereotypu, ale ak máte tajné zbrane na krásu, nebojte sa ich používať kedykoľvek bez ohľadu na to, čo práve letí. „Napríklad očná linka je niečo, bez čoho sa nezaobídem. Za tie roky som nadobudla takú zručnosť, že si ju viem naniesť aj bez zrkadla. Na večer ju skombinujem s červeným rúžom a bodka,“ prezrádza Moss. Súhlas. Experimentovanie nahrádza v určitom veku istota. Vieme, čo chceme, a vieme, čo nám pristane. Na takomto základe sa stavia najlepšie.  

 

Monica Bellucci – S chuťou na krásu

8 obrázkov v galérii Monica Bellucci

Božská Monica! Talianska herečka sa tiež s pribúdajúcimi rokmi takmer vôbec nemení, a nech pátrate na internete akokoľvek podrobne a dlho, pri jej radách, ako si zachovať krásu čo najdlhšie, narazíte stále na to isté: užívať si život plnými dúškami. „Som Talianka a milujem jedno – cestoviny alebo čokoľvek talianske. Netajím sa ani tým, že rada ležím celé hodiny na slnku len tak a nič nerobím. Radšej, ako ísť do posilňovne, si oblečiem čiernu farbu.“ Tíško závidíme. Kalórie navyše evidentne nie sú dôvodom, ktorý by jej robil vrásky. A tak by sme mali k životu pristupovať aj my. Zrejme nebudeme vyzerať rovnako ako Monica, ale minimálne spokojný úsmev na tvári je tiež sexi. Občasný hriech v podobe maškrtenia alebo chvíľkovej lenivosti? Áno! Dôležité je nestresovať sa a byť jednoducho „v pohode“. Lebo stres je hneď po slnku tým najväčším urýchľovačom starnutia pokožky.

Čítajte viac o téme » Julia Roberts, Kate Moss, Krása a zdravie žien, Tipy a triky, Jennifer Lopez

Autor: Martina Havranová

NEPREHLIADNITE
Málo sa hýbete? Lenivý lifestyle sa odráža nielen na vašej postave, ale aj...
Toto vyšetrenie vám môže zachrániť život!
Sexi zadok je základ úspechu: Tieto jednoduché cviky na spevnenie...
Naučte sa, ako zvýrazniť svoje prednosti: Ak zvládnete tieto triky, bude...
Spomínate si ešte na tieto páry? Slávne celebrity, ktoré spolu kedysi...

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×