14.10.2007 20:56 | Šport | Hokej

Extraliga: Vojaci konečne prelomili sériu prehier

TRENČÍN - Trenčania po troch prehrách v rade nastúpili s jediným cieľom - naplno bodovať.

Dukla Trenčín - HK Ardo Nitra 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Góly: 15. A. Kollár (Lintner, Bobček), 23. Trochta (Bobček, Marek Haščák), 52. Marek Haščák (Lintner, S. Saliji)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - M. Junek, M. Novák, 3980 divákov

Zostavy:
Trenčín: Kováč - Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, Bobček, Lintner, Osina - Čacho, Húževka, Pardavý - S. Saliji A. Kollár, V. Nemec - Marcel Hanzal, Kóňa, Trochta - V. Baláž, Marek Haščák, V. Kútny - od 41. min Poljaček Nitra: Konrád - Vojta, R. Lukas, Burian, Halász, Galko, Suur - Ľ. Kolník, T. Chrenko, M. Chrenko - Valach, Raček, Dornič - Uhnák, M. Štefanka, Gálik - H. Ručkay, J. Ručkay, G. Saliji

Domáci po troch prehrách v rade nastúpili s jediným cieľom - naplno bodovať. Ich hre však chýbalo tempo a oba tímy si vytvorili minimum gólových príležitostí. Skóre zápasu otvoril Kollár, keď v 15. min zakončil individuálnu akciu Lintnera. Hneď v úvode druhej dvadsaťminútovky si pred hosťujúceho brankára Konráda nakorčuľoval Trochta a puk spoza bránky poslal za bezmocného brankára hostí - 2:0. Domáci v týchto momentoch získali prevahu, ale ďalšie góly na ich strane nepribudli. Naopak znížiť mohli Nitrania. V 25. min neuspel Gálik, ktorého strelu padajúci Kováč stačil vyraziť a o chvíľu neskôr zlikvidoval šancu Kolníka opäť domáci gólman. V druhej časti II. tretiny nevyužila Dukla 48-sekundovú presilovku o dvoch hráčov a mohla za to pykať. Kolník však v 37. min v rozpätí niekoľkých sekúnd dvakrát neuspel. S pribúdajúcimi minútami sa domáci dostávali do tempa a v záverečnej časti hry potešili svojich fanúšikov viacerými peknými akciami. Hosťujúci brankár Konrád však svojich viackrát podržal. Skóre sa zmenilo v 52. min, keď na konečných 3:0 upravil nepokrytý Marek Haščák.

Hlasy:
Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): Nebolo to slávne víťazstvo, ale pre nás dôležité. Podarilo sa nám zlomiť tieň, ktorý visel nad nami od zápasu proti Kežmarku. Začali sme zle a naším najživším hráčom bol brankár Kováč. Po úvodnom góle však aj hráči vycítili, že Nitra je na tom psychicky zle."

Jan Neliba (asistent trénera Nitry): "Vedeli sme, že Trenčín tri razy prehral a nebude to pre nás ľahké. Snažili sme sa, ale už druhýkrát v rade sme neskórovali. Treba sa zamyslieť nad našou koncovkou. Musíme sa snažiť to zmeniť." SkiPark MHK Kežmarok - MsHK Žilina 3:2 (0:1, 0:0, 3:1) Góly: 41. Šechný (Slaninák), 47. Martin Slovák (Kall, Slaninák), 53. Frank (Fedor) - 7. Krajči (Pulpán), 45. L. Havel (P. Sivák, Jánoš)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Petrina - P. Sivák (obaja DKZ za bitku), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Vojtek, Mihajlo, 2350 divákov

Zostavy:
Kežmarok: Klempa - Strapko, Gábriš, Petrina, Brincko, Sadiki, Žemba, Kall, Brejčák - Martin Slovák, Šechný, Drotár - Pavol Segľa, Palovčík, Zlocha - Frank, Klein, Fedor - P. Gajdoš, S. Pavličko, Slaninák
Žilina: M. Laco (54. Bielik) - Kusovský, Kučný, Juraj Liška, P. Mikuš, Kudrna, Pulpán, Čavrk, Krčula - Krajči, R. Stantien, Paroulek - P. Sivák, Fadrný, Jánoš - L. Havel, Sikorčin, Kontšek - Valášek, Lelkeš, Drábek

Hneď v úvode duelu nevyužili domáci hokejisti výhodu presilovej hry, boli aktívnejší, prvý gól však strelila Žilina. V 7. min sa do listiny strelcov zapísal Krajči, ktorý prekonal Klempu po peknej prihrávke Pulpána. Kežmarčania sa snažili vyrovnať, no ich pokusy likvidoval v pohode chytajúci M. Laco. Druhé dejstvo prinieslo množstvo nepresností na oboch stranách, diváci nevideli ani šance ani góly. Streleckú smolu domáceho mužstva prelomil až v úvode tretieho dejstva po Slaninákovej prihrávke Šechný - 1:1. O necelých päť minút poslal Žilinu do vedenia Havel, ktorý počas vylúčenia Kalla prekonal Klempu strelou ponad betóny. Už o niekoľko sekúnd bolo opäť vyrovnané, keď po biliardovej akcii vymietol Martin Slovák ľavý roh Lacovej svätyne. V 53. min sa Frank dostal do úniku a nahodený jeho puk skončil za chrbátom prekvapeného gólmana hostí - 3:2. Žilinčania sa v závere odhodlali ku hre bez brankára, no počas nervózneho záveru sa im vyrovnať nepodarilo.

Hlasy:
Ján Vodila (asistent trénera Kežmarku): "Dnešné víťaztvo sa rodilo veľmi ťažko. Súper bol kvalitný, dobre pripravený. Dve tretiny bola hra v jeho réžii, naše mužstvo však ukázalo silný charakter a kompaktnosť. Vďaka patrí divákom, ktorí nás hnali dopredu a podarilo sa nám stav otočiť a napokon aj vyhrať. Sme veľmi radi, tieto tri body majú pre nás veľkú cenu."

Vladimír Hiadlovský (tréner Žiliny): "Prvých 40 minút ťahali domáci za kratší koniec. Aj po druhej tretine sme si v kabíne povedali, že budeme ešte zodpovednejšie pokračovať v hre, ale hneď v 26. sekunde tretieho dejstva sme dostali gól. Potom sme sa opäť dostali do vedenia, ale nevydržali sme to, no určite sme dnes prehrali vyhratý zápas." HK VSR SR 20 - HK 36 Skalica 0:4 (0:2, 0:2, 0:0) Góly: 12. Škadra (Pálffy, R. Hartmann), 15. Pálffy (J. Mikúš, R. Hartmann), 28. R. Hartmann (V. Vlk, Gründling), 31. J. Mikúš (Pálffy, V. Vlk)
Vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia 0:0, rozhodovali: Pavlovič - Galamboš, Orolin, 1037 divákov

Zostavy:
HK VSR SR 20: Hudáček - M. Bališ, Beňa, Ďaloga, Zukal, Krajčík, J. Mikuš, Novajovský - Čaládi, Marek Slovák, Smotrila - M. Jurík, O. Ďuriš, Suja - Jančovič, Mertel, Havlíček - O. Rusnák, Dulák
Skalica: M. Kučera - V. Vlk, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Priechodský, Škápik - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - Kocák, R. Školiak, D. Pašek - T. Višňovský, Hollý, Šátek - Michal Hrtús, F. Novák, Malík

V 10. min si domáci brankár Hudáček hravo poradil s Pálffyho strelou od modrej čiary počas presilovej hry. V 12. min však už Škadrovu delovku od modrej neudržal a Skalica viedla 1:0. O päť minút neskôr pridal druhý úspešný zásah favorizovaných hostí Pálffy, keď sa presadil v početnej výhode. Na začiatku druhej tretiny slovenská dvadsiatka nevyužila vyše dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov a následne pykala. V 28. min zachytil chybnú rozohrávku brankára Hudáčka skúsený Hartmann a poslal puk do prázdnej bránky - 0:3. V 31. min si Skaličania na svoje konto pripísali štvrtý gól zásluhou Juraja Mikúša. V tretej tretine sa už nič podstatného neudialo. Hostia si svoj náskok udržali a húževnatí slovenskí mladíci na Záhorákov na čele s hviezdnym Žigom Pálffym (v tomto zápase 1+2) nestačili a stále tak čakajú na svoj prvý bod v aktuálnej sezóne.

Hlasy:
Štefan Mikeš (tréner SR "20"): "Začali sme bez pohybu, bez emócií, príliš profesorsky, zbytočne sme sa nechali vylučovať. Skalica rozhodla o svojom víťazstve už v prvej tretine. Potom sme chceli ešte zabojovať, ale už bolo neskoro. Dnes sme podali zlý výkon. Aj keď ide o mladých hráčov, ktorí nemajú stabilnú výkonnosť, my musíme hrať úplne inak. Takto ako proti Skalici si to rozhodne nepredstavujem."

Peter Oremus (tréner Skalice): "Po veľmi dobrom, disciplinovanom a zodpovednom výkone od prvej minúty sme tento zápas zvládli a mali ho plne pod kontrolou. Sme radi, že sa to dnes skončilo naším štvorgólovým víťazstvom." HKm Zvolen - HK Aquacity ŠKP Poprad 3:4 po sam. nájazdoch (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 28. Babka (Krayzel), 30. Cibuľa (F.Turek, Krayzel), 58. F. Turek (Krayzel) - 18. Jarolín (A. Kroták), 19. V. Král (Jasovský, Halaj), 21. A. Kroták (D. Vrbata), rozhodujúci sam. nájazd D. Vrbata
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko - Korba, Kalina, 2103 divákov

Zostavy:
Zvolen: Kostúr - Babka, Štork, L. Čierny, Juraško, Cebák, Dlouhý, Ondruška - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Hvila - J. Čierny, Jurík, Paciga - M. Chovan, Kubenko, Dubec
Poprad: Melicherčík - Fabian, Turoň, Dora, Kasík, Korenko, Bambúch - A. Kroták, Jarolín, D. Vrbata - V. Král, Halaj, Jasovský - Marcel Haščák, Jabrocký, Buc - E. Piatak

Hostia mali od začiatku stretnutia hru v rukách, ale až v 18. min, keď hral Poprad presilovku, poslal Jarolín puk za Kostúrov chrbát - 0:1. O 26 sekúnd Halaj potiahol puk po pravej strane a Král zvýšil 2:0 pre hostí. V 30. sekunde II. tretiny Vrbata prihral Krotákovi a ten zasunul puk do odkrytého priestoru Kostúrovej bránky - 0:3. Zvolenčania v 28. min využili presilovku 5:3, keď Babka z diaľky vystrelil a o necelé dve minúty v následnej presilovke piatich proti štyrom bolo po strele Tureka už len 2:3. O triumfe hostí mohol definitívne rozhodnúť Halaj, ale z uhla netrafil odkrytú bránku domácich. V 58. min naopak využil Turek ideálnu prihrávku Krayzela a bolo vyrovnané. V následnom predĺžení gol nepadol, hoci Poprad mal výhodu presilovej hry. Hostia si napokon spod Pustého hradu odniesli aspoň dva body, keď rozhodujúci samostatný nájazd premenil D. Vrbata. MHC Martin - MHk 32 L. Mikuláš 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) Góly: 9. Vantroba (Klepáč, M. Beran), 29. Važan (Podstavek, Koložváry), 30. J. Mihálik (Džerinš, Markovič), 57. Markovič (Džerinš)
Vylúčení: 7:11 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Valach, Grečko (od 21. Jakubec), 3100 divákov

Zostavy:
Martin: Lakosil - J. Polák, Klepáč, Vantroba, S. Hriňa, Kolba, I. Ďatelinka, Šimka - L. Říha, M. Beran, Török - Podstavek, Koložváry, Važan - Džerinš, J. Mihálik, Markovič - Pokrivčák, P. Tabaček, Trokan

L. Mikuláš: Falter (30. J. Laco) - M. Droppa, Hyben, D. Rehák, M. Grman, Petran, M. Školiak, Rúfus, Kadlubiak - F. Zúbek, Holečko, Blaščík - Pupák, Marek Hovorka, Pohanka - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Ulehla, Bulík, M. Oravec

Obaja súperi začali trošku rozhárane. Divákov v úvode vyviedla z pokoja 5. minúta, keď sa zranil čiarový rozhodca Grečko, ktorý sa na ľade už viac neobjavil. V 8. min nemal hosťujúci Blaščík dostatok času ani priestoru, aby lepšie zakončil svoj blafák. Skóre otvoril na opačnej strane Vantroba, ktorý v 9. min tvrdou strelou využil presilovku Martina o dvoch hráčov - 1:0. Od druhej tretiny boli na hracej ploche opäť traja rozhodcovia, keď indisponovaného Grečka zastúpil Jakubec. Chlieb sa lámal v časovom úseku medzi 29. a 30. min, keď domáci strelili dva zlepené góly za 34 sekúnd. Najskôr Važan zužitkoval peknú prihrávku Podstavka spoza bránky a vzápätí Mihálik gólovo zakončil akciu Džerinša. Po treťom góle si lavička Liptákov zobrala oddychový čas a do bránky hostí sa postavil Laco, ktorý nahradil Faltera. Martin mal v druhej tretine ešte ďalšie gólové príležitosti, ale náhradný brankár hostí sa úspešnými zákrokmi rýchlo dostal do hry. V tretej tretine sa Martin iba pohrával so svojim súperom, veľa toho nevyprodukoval, ale hráčom Liptovského Mikuláša toho veľa nedovolil. Strelecký účet zápasu uzatvoril v 57. min Markovič, ktorý doklepol puk za Lacov chrbát - 4:0. Hostia sa už nezmohli ani na čestný úspech, a tak si brankár Lakosil zaknihoval druhú vychytanú nulu za sebou. Martin v zápase potvrdil, že má dobrú formu a jeho štvrté víťazstvo v rade je úplne zaslúžene.