Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Nie je to výmysel! Ako je možné, že z ničoho nič máme o pár kíl navyše?

Nie je to výmysel! Ako je možné, že z ničoho nič máme o pár kíl navyše?
Pohyb pôsobí proti zadržiavaniu vody a podporuje tvorbu hormónov šťastia, ktoré sa zídu každému.

Približne štyridsať percent žien absolvuje každý mesiac let balónom. Ale nie skutočným. Na balón sa mení ich vlastné telo...

Mnohé ženy sú v depke, lebo celý týždeň takmer nič nejedli a napriek tomu pribrali... len ťažko sa dajú utešiť tým, že balónový efekt zmizne po pár dňoch. Pribrali. A v tej chvíli im je jedno, či vodové, alebo tukové kilá... zo skrine predsa musia vytiahnuť širšie oblečenie. No a keď sa človek cíti ako balón, stáva sa z neho podráždený tvor. So zhromaždenou vodou sa držia v tele aj toxíny, čo sa môže podpísať pod nečistú pleť. Hotová katastrofa!

 

Najčastejšou príčinou tohto problému je predmenštruačný syndróm (PMS) a s ním spojené zadržiavanie vody v tele. Všetko sa zvyčajne začína sedem až štrnásť dní pred nástupom menštruácie, keď sa u mnohých žien rapídne znižuje hladina progesterónu a ďalších hormónov zodpovedných za hospodárenie organizmu s vodou a soľou. 

 

Hormóny a spol.

K nadmernému zadržiavaniu vody môžu prispieť aj hormonálne prípravky, najmä kortikoidy a antikoncepcia. Ide o jeden z nežiaducich účinkov týchto medikamentov. Nedá sa však jednoznačne vyhlásiť, ktorým liekom by ste sa mali vyhýbať. Je to individuálne. Kým jedna pacientka zvládne naordinovaný hormón bez problémov, iná sa z neho „naleje“. Ak užívate tabletky s obsahom hormónov, poraďte sa s lekárom – jedine on vám bude vedieť povedať, či prispievajú k zadržiavaniu vody vo vašom tele. Keď ste si všimli, že vaše priberanie pred menzesom súvisí s antikoncepciou, poproste gynekológa, aby vám predpísal inú značku. Niektoré tablety obsahujú zložku drospirenón, ktorá pôsobí proti zadržiavaniu vody, takže nevyvolávajú výkyvy hmotnosti, napätie v prsníkoch ani opuchy.

2 obrázky v galérii Najčastejšou príčinou tohto problému je predmenštruačný syndróm (PMS) a s ním spojené zadržiavanie vody v tele.

 

Nemýľte si ich.

Je veľmi dôležité, aby ste rozlišovali medzi naliatím organizmu vodou a nadúvaním. Pri nadúvaní je postihnutá oblasť brucha a hlavným vinníkom býva nahromadenie plynov v tráviacom trakte. Tvoria sa po zjedení strukovín, kapusty, brokolice, karfi olu, cibule alebo po šialenom mixovaní ťažkých potravín. Plynatosť môžu spôsobiť aj umelé sladidlá. Požehnané množstvo sorbitolu, manitolu a laktitolu nájdete najmä v „light“ výrobkoch. Aby ste zistili, ktoré potraviny si váš organizmus neželá, chce to trošku pozorovania. Ak vás do dvoch hodín po obede naduje, spomeňte si na všetko, čo ste mali na tanieri, a určite nájdete vinníka. Okrem toho si navarte feniklový čaj, užívajte probiotické baktérie a nabudúce sa zákernej potravine vyhnite. V našich odvodňovacích tipoch sú aj „nafukovacie“ potraviny, takže ak máte problémy s plynatosťou, radšej si ich neordinujte. Keď sa vám nepodarí odhaliť príčinu nadúvania, vyhľadajte lekára. Môžete mať alergiu na lepok alebo mliečny cukor.

 

Za balónový efekt môžu aj:

• kŕčové žily 
• cukrovka 
• vysoký tlak
• ochorenia srdca, obličiek alebo pečene
• alergie
• tehotenstvo

Čítajte viac o téme » Krása a zdravie žien, Intímne zdravie

Autor: redakcia Madam Evy

NEPREHLIADNITE
Farba menštruačnej krvi prezrádza veľa o vašom zdravotnom stave!
Mesiac, v ktorom ste sa narodili, má obrovský vplyv na vaše zdravie: Našli...
Melancholická nálada a nervy v kýbli? Vyliečte sa týmito dobrotami!
Veci, z ktorých vaša vagína zaplače: Toto si tam dolu nikdy nerobte!
Ako schudnúť, keď celý deň sedíte za stolom? Nebudete veriť, ale dá sa aj...
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×