Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Nie je to výmysel! Ako je možné, že z ničoho nič máme o pár kíl navyše?

Nie je to výmysel! Ako je možné, že z ničoho nič máme o pár kíl navyše?
Pohyb pôsobí proti zadržiavaniu vody a podporuje tvorbu hormónov šťastia, ktoré sa zídu každému.

Približne štyridsať percent žien absolvuje každý mesiac let balónom. Ale nie skutočným. Na balón sa mení ich vlastné telo...

Mnohé ženy sú v depke, lebo celý týždeň takmer nič nejedli a napriek tomu pribrali... len ťažko sa dajú utešiť tým, že balónový efekt zmizne po pár dňoch. Pribrali. A v tej chvíli im je jedno, či vodové, alebo tukové kilá... zo skrine predsa musia vytiahnuť širšie oblečenie. No a keď sa človek cíti ako balón, stáva sa z neho podráždený tvor. So zhromaždenou vodou sa držia v tele aj toxíny, čo sa môže podpísať pod nečistú pleť. Hotová katastrofa!

 

Najčastejšou príčinou tohto problému je predmenštruačný syndróm (PMS) a s ním spojené zadržiavanie vody v tele. Všetko sa zvyčajne začína sedem až štrnásť dní pred nástupom menštruácie, keď sa u mnohých žien rapídne znižuje hladina progesterónu a ďalších hormónov zodpovedných za hospodárenie organizmu s vodou a soľou. 

 

Hormóny a spol.

K nadmernému zadržiavaniu vody môžu prispieť aj hormonálne prípravky, najmä kortikoidy a antikoncepcia. Ide o jeden z nežiaducich účinkov týchto medikamentov. Nedá sa však jednoznačne vyhlásiť, ktorým liekom by ste sa mali vyhýbať. Je to individuálne. Kým jedna pacientka zvládne naordinovaný hormón bez problémov, iná sa z neho „naleje“. Ak užívate tabletky s obsahom hormónov, poraďte sa s lekárom – jedine on vám bude vedieť povedať, či prispievajú k zadržiavaniu vody vo vašom tele. Keď ste si všimli, že vaše priberanie pred menzesom súvisí s antikoncepciou, poproste gynekológa, aby vám predpísal inú značku. Niektoré tablety obsahujú zložku drospirenón, ktorá pôsobí proti zadržiavaniu vody, takže nevyvolávajú výkyvy hmotnosti, napätie v prsníkoch ani opuchy.

Najčastejšou príčinou tohto problému je predmenštruačný syndróm (PMS) a s ním spojené zadržiavanie vody v tele.

 

Nemýľte si ich.

Je veľmi dôležité, aby ste rozlišovali medzi naliatím organizmu vodou a nadúvaním. Pri nadúvaní je postihnutá oblasť brucha a hlavným vinníkom býva nahromadenie plynov v tráviacom trakte. Tvoria sa po zjedení strukovín, kapusty, brokolice, karfi olu, cibule alebo po šialenom mixovaní ťažkých potravín. Plynatosť môžu spôsobiť aj umelé sladidlá. Požehnané množstvo sorbitolu, manitolu a laktitolu nájdete najmä v „light“ výrobkoch. Aby ste zistili, ktoré potraviny si váš organizmus neželá, chce to trošku pozorovania. Ak vás do dvoch hodín po obede naduje, spomeňte si na všetko, čo ste mali na tanieri, a určite nájdete vinníka. Okrem toho si navarte feniklový čaj, užívajte probiotické baktérie a nabudúce sa zákernej potravine vyhnite. V našich odvodňovacích tipoch sú aj „nafukovacie“ potraviny, takže ak máte problémy s plynatosťou, radšej si ich neordinujte. Keď sa vám nepodarí odhaliť príčinu nadúvania, vyhľadajte lekára. Môžete mať alergiu na lepok alebo mliečny cukor.

 

Za balónový efekt môžu aj:

• kŕčové žily 
• cukrovka 
• vysoký tlak
• ochorenia srdca, obličiek alebo pečene
• alergie
• tehotenstvo

Čítajte viac o téme » Krása a zdravie žien, Intímne zdravie

Autor: redakcia Madam Evy

NEPREHLIADNITE
Otestujte sa: Tieto svaly rozhodnú o tom, ako si to v posteli dokážete...
Toto vyšetrenie vám môže zachrániť život!
Lekári varujú: Týchto nohavičiek, podprseniek a pančucháčov sa radšej...
Mimoriadna TROJICA: Tieto bylinky by nemali chýbať na žiadnom balkóne!
Tieto zázraky by rozhodne nemali chýbať vo vašej voňavej dovolenkovej...

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×