Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Nakupovať v outletových centrách treba vedieť: Skrývajú hotový poklad!

Nakupovať v outletových centrách treba vedieť: Skrývajú hotový poklad!
Nie je to tak dávno, čo výpredajový fenomén dorazil aj na Slovensko.

Slováci zatiaľ najvýraznejšie registrujú rakúsky Parndorf alebo Freeport pri Znojme. Tie však rozlohou stále výrazne zaostávajú za najznámejšími a svetovo najnavštevovanejšími outletmi, ale o tom inokedy...

ÁNO outletu!

Spojiť príjemné s užitočným. To je štandardne zámerom outletov, ktoré chcú, aby sa ich zákazníci vyhli stresu mestských nákupných centier, aby v pohode zaparkovali, čas prežili vo familiárnom prostredí a k tomu výhodne nakúpili. Niekedy vie aj výhodný nákup spôsobiť stres, ale to už je len na vás, či sa chcete, alebo nechcete pri regáloch biť s nákupnou konkurenciou.


Nákupná pandémia

Outlet ponúka kvalitnú značkovú módu, doplnky, drogériu, športové potreby a iný tovar za výhodné ceny. Väčšinou ide o sezónne neaktuálne kolekcie a modely predávané so zľavou vyššou než 50 percent. A to sa týka aj luxusných značiek! S konceptom prišli ako prví Američania. Bolo to v 70. rokoch, keď premiérový outlet otvoril Harold Alfond, zakladateľ obuvníckej spoločnosti Dexter Shoe. Trend sa rýchlo rozšíril do celého sveta. Príjemná pandémia, nie?! Outlety štandardne opúšťajú priestor mesta, už len preto, aby sa nebili s klasickými nákupnými a obchodnými centrami. Stavajú sa v dopravných uzloch a na podobných dopravne strategických miestach. Vždy sa však nachádzajú približne hodinu cesty autom od veľkých miest s najväčšou kúpnou silou.

4 obrázky v galérii Parndorf Designer Outlet.

4 obrázky v galérii LAS VEGAS, NEVADA.

4 obrázky v galérii MEDINA, SAUDSKÁ ARÁBIA.

Značky za málo

V outletoch sa nepredávajú iba produkty, ktoré sú out. Je bežné, že v regáloch natrafíte na vychytávky, ktoré sú stále aktuálne a vy si ich domov odnesiete v zľave od 30 do 70 percent. Naďalej rastie počet značiek a výrobcov, ktorí sa výrazne orientujú práve na túto formu predaja a uvádzajú samostatné outletové kolekcie. Medzi nimi dokonca figurujú aj celosvetovo uznávaní dizajnéri veľkosti Karla Lagerfelda. Medzi päť najvyhľadávanejších značiek, ktoré v zahraničí a na internete touto formou predávajú, však podľa ankety fanúšikov outletov na Facebooku patria Chloé, Raf Simons, McQ Alexandra McQueena, Fred Perry a Burberry (v poradí podľa umiestnenia).

Čítajte viac o téme » Letna móda, Móda, Festivalová móda, Nakupovanie

Autor: redakcia EVA

NEPREHLIADNITE
5 otrasných outfitov z týždňa módy v Londýne: V tomto by ste si von...
Toto sú TOP plavky letnej sezóny: V týchto kúskoch zažiarite na každej...
Cindy Crawford hviezdi v novej kampani RESERVED
Ľahké materiály a uvoľnené strihy: Privítajte jar v novej sviežej kolekci...
Učte sa od dračice Marilyn! 4 módne prikázania, ktoré z vás urobia DIVU!

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×