20.10.2007 19:35 | Šport | Hokej

Martin so šťastím zdolal Zvolen

MARTIN - V predohrávke 17. kola hokejovej Slovnaft extraligy zvíťazil Martin doma nad Zvolenom 3:1 a v tabuľke poskočil na štvrté miesto.

Hokej - Slovnaft extraliga - predohrávka 17. kola:

MHC Martin - HKm Zvolen 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
8. L. Říha (J. Polák, Török), 20. Džerinš (S. Hriňa, Vantroba), 60. Klepáč - 4. Babka (Cibuľa, Krayzel) Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Gašparík, Mášik, 1235 divákov

Martin: Lakosil - J. Polák, Klepáč, Vantroba, S. Hriňa, Kolba, I. Ďatelinka, B. Majeský - L. Říha, M. Beran, Török - Podstavek, Koložváry, Važan - Džerinš, J. Mihálik, Markovič - P. Tabaček, Mahdalík, Trokan
Zvolen: Hudáček - Babka, Štork, L. Čierny, Juraško, Cebák, Dlouhý, od 21. Frühauf - F. Turek, Cibuľa, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Hvila - J. Čierny, L. Jurík, Paciga - M. Chovan, Kubenko, Dubec

V televíznej predohrávke 17. kola bola prvá tretina v réžii Zvolena, hoci skóre hovorí o opaku. Hostia začali stretnutie ofenzívne, v 4. min išli do vedenia po góle Babku. V 7. min nevyužil príležitosť Turek a vzápätí sa potvrdilo nedáš - dostaneš, lebo na začiatku 8. min vyrovnal Říha. Zvolen tento inkasovaný gól nevykoľajil, no jeho herná prevaha nebola korunovaná úspechom, práve naopak. V 20. min nevyužil šancu Kopecký a z následného rýchleho protiútoku skóroval Džerinš, hoci bol hákovaný - 2:1. V druhej tretine sa obraz hry nezmenil. Hostia búšili do obranných hradieb súpera, no vyrovnať sa im nepodarilo, lebo im v koncovke chýbal moment prekvapenia. Martinský brankár Lakosil držal svoj tím naďalej nad vodou. V tretej tretine sa s pribúdajúcim časom vkradla na hokejky Zvolena nervozita až beznádej, lebo mať hru tak hru pevne v rukách bez želaného efektu sa nevidí často. Dráma vrcholila v posledných desiatich minútach zápasu, keď atmosféra na ľade i v hľadisku hustla a začali pracovať emócie. Hostia hrali v závere vabank, ale ich 87-sekundová power-play bola rovnako žalostná ako ich produktivita v stretnutí. Skóre uzatvoril 17 sekúnd pred klaksónom gólom do prázdnej zvolenskej bránky Klepáč. Výhra Martina bola šťastná a Zvolenčania si musia spytovať svedomie, lebo na bránku súpera vystrelili 40-krát, kým domáci iba 20-krát.

Na rchívnej snímke z 27. augusta 2023 športovkyne plávajú v rieke Seina počas prvej etapy testovacích pretekov v triatlone žien pre OH2024 vo francúzskej metropole Paríž.
Olympijské hry sú už za dverami: Bude sa plávať v Seine? Macron si neodpustil poznámku
Talianska polícia (ilustračná fotografia).
Poplach v centre Ríma: Z hotela museli evakuovať hostí, hrozné, čo sa tam dialo
Maratón s vínom
Šialenec na maratóne zvolil netradičnú taktiku: Prechľastal sa až do cieľa! Odpadnete, ako to skončilo
Archaeology: a thin layer stripping.One of the stages of excavation
Budeme prepisovať učebnice? Veľký objav vedcov: Zaujímavé, čo zistili o Platónovi
Ďalšia trpká rana pre Attilu Végha: Spoluprácu s ním ukončil už tretí sponzor!
Spajsky na párty zaspievali a zatancovali hosťom svoju pieseň Stop.
Divoká oslava 50-ky Victorie Beckham: Žúr so Spice Girls! FOTO, čo prinútila manžela spraviť
Hannah nemohla uveriť tomu, že na svet privedie 4 detičky.
Bruneta porodila 4 deti, dychberúce zistenie pred zákrokom: To snáď nie je možné!
Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.
Šéf NATO bez okolkov: Žijeme v najnebezpečnejšom svete! Vojaci Aliancie vysielajú správu