Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

12 vecí, ktoré sa dejú vášmu telu po rozchode: Bolesť je skutočná!

12 vecí, ktoré sa dejú vášmu telu po rozchode: Bolesť je skutočná!
Pripravte sa na fyzickú bolesť!

Rozchod bolí a to doslova. Vaše telo po ňom prechádza hotovu tortúrou. Pozrite sa, čo všetko dokážu jedny kopačky!

Rozchody sú škaredá vec. Nechajú vás v totálne biednom psychickom aj fyzickom stave, nehovoria o tom, že bolesť, ktorú cítite je reálna. Práve stres e spúšťačom mnohých fyzických problémov, ktoré potom pripisujeme samotnému rozchodu. Toto sa deje s vaším telom, ke´d dostanete kopačky:

 

1.Stres

Stres spôsobuje úzkosť a spúšťa instantný pocit nešťastia. Zvyšuje krvný tlak a spôsobuje srdcové príhody, je vedecky dokázané, že ľudia, ktorí sú v permanentnom strese, budú náchylnejší na srdcový infarkt. Stres je ako jed!

 

2. Bolesť

Takisto je výsledkom stresu. Ten dokáže vaše telo zaťažiť tak, že dostanete bolesti brucha a hlavy, ktoré vedú až k vracaniu. Dokonca môže spôsobiť aj vredy!

 

3. Nechuť do jedla

Pokračujeme v reťazovej reakcii, kto by mal chuť na jedlo, keď ho pravidelne napína. Rozchod spôsobí, že sa tak trochu začnete zanedbávať po fyzickej aj psychickej stránke. Nechce sa vám ani umyť, nie to ešte žuť.

 

4. Smútok

Smútok je v tomto prípade bežná vec, no ľahko môže prerásť do depresie. Uistite sa, že človek, ktorý prechádza ťažkých rozchodom má dostatočnú podporu a spoločnosť. Inak sa môže cítiť opustený a odtiaľ je to už len na krok k sebaublíženiu.

 

5. Nesústredenie

Vaša myseľ sa po rozchode vydá na vandrovku, takže stratíte schopnosť dlhodobo vykonávať istú aktivitu alebo byť sústredení na viacero vecí naraz. To môže byť problémom najmä pre ľudí, ktorý majú namáhavú psychickú prácu alebo študentov.

 

5. Bolesť srdca

Srdce síce doslova nepukne, no keďže sa zvýši krvný tlak, začne búchať trochu rýchlejšie. Preto sa môžete cítiť unavení a slabí. Ak ste zvyknutí na pomalší tlkot srdca, je dobré navštíviť lekára a nevystavovať sa ďalšiemu srdcu. Takže hlavne nestalkujte bývalého na sociálnych sieťach, ak nechcete, aby vás načisto porazilo.

 

6. Nespavosť

To má čosi dočinenia s tou mysľou, ktorá teraz blúdi všade možne. Nechce sa upokojiť a dookola analyzuje a rozoberá možné príčiny rozchodu. Insomnia vás potrápi prvých pár dní po rozchode.

 

 

7. Emotívnosť

Povieme to tak ako to je, v prvých dňoch po rozchode sú vaše emócie tak rozkolísané, že vás rozplače aj pohľad na pohár teplej vody.

 

8. Samota

Istý čas budete chcieť byť sami a váš sociálny život sa dostane na bod mrazu. Čiastočne je to aj tým, že momentálne nenávidíte ľudí a čiastočne aj tým, že nechcete zaťažovať blízkych, alebo nechcete aby sa o vás báli. Izolácia však urobí presný opak. 

 

9. Absťák

Boli ste na toho človeka zvyknuté, trávili ste s ním 99% času a zrazu pri vás nie je. Váš život sa mení od základov a zrazu vaša psychika nedostáva potrebnú dávku lásky a pozornosti. Vaše telo sa začne správať podobne ako pri drogovom absťáku.

 

10. Meškanie menštruácie

Stres celkovo spôsobuje, že vaše každomesačné návštevy budú meškať alebo istý čas neprídu vôbec. Pri strachu, že ste otehotneli s človekom, ktorý vás už nemiluje si vyrobíte ďalší stres a menštruácia tak či onak nepríde. Snažte sa zachovať pokoj.

 

11. Oslabený imunitný systém

Vaše telo je od stresu, plaču a bolesti oslabené a tak sa stáva skvelým útočiskom pre rôzne chrípkové bacily.

 

12. Vypadávanie vlasov

Vypadávanie vlasov je veľmi individuálny problém, keďže každé telo reaguje na stres iným spôsobom.

 

 

Čítajte viac o téme » Láska a vzťahy , Láska v kríze, Vzťah, Vzťahy a sex, Láska

Autor: Redakcia Eva

NEPREHLIADNITE
Keď to nejde, tak to nejde: Prekážky, ktoré váš vzťah len tak ľahko...
TOP 5 najabsurdnejších zdôvodnení rozchodu a pár faktov, ktoré vám otvoria...
Lucia otvorene o hroznom intímnom živote: Takto som ho prinútila v posteli...
Rady do života od mužov: Čo s tým, keď mám doma snúbenca a v práci...
Povolanie manželka: Pre toto všetko sú osamelé, nešťastné a znudené...
Mohlo by Vás zaujímať

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×