Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Láske stačí iba 9 maličkostí, aby umrela: Ak robíte tieto chyby, zničíte si vzťah!

Láske stačí iba 9 maličkostí, aby umrela: Ak robíte tieto chyby, zničíte si vzťah!
Viete, ktoré chyby zabíjajú vašu lásku?

Stokrát NIČ vraj umorilo slona. Ubezpečte sa, že nerobíte niektorú z nasledujúcich zásadných chýb.

Sme ľudia a preto robíme chyby. Je to normálne. No mali by sme sa z nich poučiť. Sociálni psychológovia odhalili deväť "chybných" správaní, ktoré skôr či neskôr povedú k tomu, že partner buchne dverami. Zvonka a definitívne.

 

Prečítajte si:

Váš život sa odvíja od toho, čo robíte v noci! Osvojte si rituály úspešných žien, výsledok sa čoskoro dostaví

6 vecí, ktorým Japonky vďačia za krásu, zdravie a takmer večnú mladosť!

Toto zabije aj vašu lásku!

1. Nedodržiavanie sľubov

Ak nedržíte svoje slovo a je to viac-menej pravidlo, partner sa pravdepodobne nebude dlho držať vás. Ťažko sa žije s niekým, na koho sa nemôžete spoľahnúť. 

 

2. Manipulujete sexom

Sex vás možno spojil a tiež vás môže rozdeliť. Nie preto, že od neho chcete čudné veci. Ak s nimi súhlasí, je všetko v najlepšom poriadku. Ale ak ho cez posteľ manipulujete, aby ste milovaním dosiahla to, čo chcete, nevydrží to dlho.

4 obrázky v galérii Sex vás môže spájať, ale aj rozdeliť.

3. Ste pasívne agresívna

Hovorí sa tomu aj tichý teror. V tejto oblasti sú ženy doslova majsterky, nemusia rozdávať facky ani kopance, stačí napríklad, že zaryto mlčia, nerozprávajú sa s partnerom, aby ho potrestali. Alebo intrigujú, ohovárajú, hrajú zákulisné hry. Ak v nich figuruje aj partner, môže zobrať nohy na plecia.

 

4. Ste prehnane kritická

Posledné, čo túži váš chlap počuť, keď sa vráti z práce domov, sú výčitky a kritika. "Vždy s vraciaš taký unavený!, "Máš bordel v garáži!", "Už tri dni si mi nepovedal, že ma ľúbiš!" Ak ste s niečím nespokojná, debatujte o tom, výčitky nepomáhajú. A ešte extra tip: Keď príde z práce, nechajte mu niekoľko desiatok minút, aby sa prepol do domáceho režimu, muži to tak potrebujú a až potom začnite debatu o probléme.

4 obrázky v galérii Súčasťou láskyplného vzťahu je slovíčko prepáč.

5. Máte svoje tajomstvá

Každý má veci, ktoré si drží iba pre seba. Ale ten, kto chce fungujúci plnohodnotný vzťah, by si nemal pred partnerom tajiť napríklad to, že si zobral nový úver, že prišiel o prácu alebo si tajne sextovať s kolegom/kolegyňou.

 

6. Nikdy nehovoríte "prepáč"

Niekedy druhému ublížime nechtiac, niekedy tak trochu zámerne. V každom prípade je potom namieste slovo "prepáč". Ak ho nikdy nehovoríte, svojho partnera si zrejme málo vážite a on na to skôr alebo neskôr príde.

 

7. Ste negativistická

Všetko je zlé, nanič, ničomu neveríte? Pre partnera musí byť fuška presviedčať vás o opaku. A výsledok je neistý. Nikto nemá rád pohár vína poloprázdny, vždy je lepšie, keď je poloplný.

4 obrázky v galérii Je pohár vína poloprázdny alebo poloplný?

8. Ste vždy na prvom mieste

Sú pre vás najdôležitejšie vaše potreby, vaše prežívanie, vaše zážitky, vaše chcenia? A kde je priestor pre partnera? Možno po čase jediné, čo bude chcieť on, bude život bez vás.
 
9. Nehovoríte o veciach 
 Možno sa bojíte, že keby ste vypustili džina z fľaše a zverili sa partnerovi s tým, čo vás trápi, opustil by vás. Ale platiť môže aj opak: Ak nehovoríte o svojich problémoch, trápeniach, strachoch či obavách s osobou, ktorá by vám mala byť v živote najbližšou, staviate medzi vami múr, ktorý vás môže nakoniec rozdeliť.
Čítajte viac o téme » Vzťahy a sex

Autor: Lucia Čibenková

NEPREHLIADNITE
Je neuveriteľné, ako rôzne dokážu ženy využiť svoje nohavičky!
Teória je jedna vec, realita druhá: Toto je správanie neverníka v praxi
Myslíte si, že mu po rozchode (ne)chýbate? Toto je typické porozchodové...
Majú po dvadsiatke a sú pannami: Trápne či obdivuhodné?
Nová faktografia muža: Boli by neverní, aj keby vedeli, že im na to...

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×