Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Sucho v ústach znamená problém

Sucho v ústach znamená problém
Keď pociťujete sucho v ústach nejde iba o nepríjemné stavy!
Celá galéria
1 z 4

Keď pociťujete sucho v ústach nejde iba o nepríjemné stavy, ktoré vám komplikujú rozprávanie alebo prehĺtanie jedla. Xerostómia sa neobjaví len tak bez príčiny, vždy je za tým niečo, čo viac či menej ohrozuje vaše zdravie.

Alkohol, fajčenie a pitný režim

Na vysušovanie úst ma negatívny vplyv fajčenie, alkohol, kofeínové a sladené nápoje. Samozrejme xerostómiu spôsobuje aj dehydratácia organizmu. Pokiaľ máte ráno po bujarej oslave sucho v ústach, nie je sa čomu diviť. Telo je dehydrované a potrebuje doplniť tekutiny, ideálne čistú vodu. Príznaky sucha v ústach zvyknú po niekoľkých hodinách odznieť a všetko sa vráti do normálu. Na nepríjemné pocity v ústach si určite zvykajú fajčiari, pretože cigarety podporujú vysušovanie úst. Ak potrebujete okamžite uľaviť suchým ústam, ideálnym riešením je bioXtra ústny gélový sprej. Sprej sa jednoducho aplikuje a okamžite zvlhčí ústa, pery a osvieži dych.

Užívate lieky alebo trpíte vážnym ochorením

Sucho v ústach môže mať aj vážnejšie príčiny. Buď ide o ochorenie ako cukrovka, Parkinson, AIDS alebo iné diagnózy, ktoré ovplyvňujú slinné žľazy. Ďalšou častou príčinou je užívanie liekov, ide najmä o lieky na alergiu, antidepresíva a lieky na potlačenie bolesti. V týchto prípadoch je odstránenie príznakov suchých úst náročné, niekedy aj nemožné. Lieky sa síce dajú vymeniť za iné, ale niektoré ochorenia sa liečia dlhodobo a niektoré sú nevyliečiteľné. Napriek tomu môžete sucho v ústach účinne eliminovať aspoň na niekoľko hodín pomocou ústneho gélu bioXtra.

4 obrázky v galérii bioXtra

4 obrázky v galérii bioXtra

Ústny gél prináša rýchlu úľavu a niekoľkohodinové zvlhčenie ústnej dutiny. Vhodné je aj používanie zubnej pasty a ústnej vody bioXtra, ktoré taktiež zmierňujú príznaky sucha v ústach a zároveň posilňujú sklovinu a chránia zuby pred vznikom zubného kazu.

Čítajte viac o téme » Krása a zdravie žien

Autor: PR článok

NEPREHLIADNITE
Moja krása moja voľba: DOVE prichádza s ďalším silným príbehom
Prečo sa vyplatí dodržiavať pitný režim? Predísť môžete najmä tomuto
Trápenie menom menopauza? Máme pre vás zaručené rady nad zlato!
30 dní bez cukru kvôli zdravej pleti! Vyskúšali sme detox na vlastnej...
Uvaľte embargo na čínsky tovar! Toto by ste si v lacnom obchode kupovať...

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×