Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Sucho v ústach znamená problém

Sucho v ústach znamená problém
Keď pociťujete sucho v ústach nejde iba o nepríjemné stavy!

Keď pociťujete sucho v ústach nejde iba o nepríjemné stavy, ktoré vám komplikujú rozprávanie alebo prehĺtanie jedla. Xerostómia sa neobjaví len tak bez príčiny, vždy je za tým niečo, čo viac či menej ohrozuje vaše zdravie.

Alkohol, fajčenie a pitný režim

Na vysušovanie úst ma negatívny vplyv fajčenie, alkohol, kofeínové a sladené nápoje. Samozrejme xerostómiu spôsobuje aj dehydratácia organizmu. Pokiaľ máte ráno po bujarej oslave sucho v ústach, nie je sa čomu diviť. Telo je dehydrované a potrebuje doplniť tekutiny, ideálne čistú vodu. Príznaky sucha v ústach zvyknú po niekoľkých hodinách odznieť a všetko sa vráti do normálu. Na nepríjemné pocity v ústach si určite zvykajú fajčiari, pretože cigarety podporujú vysušovanie úst. Ak potrebujete okamžite uľaviť suchým ústam, ideálnym riešením je bioXtra ústny gélový sprej. Sprej sa jednoducho aplikuje a okamžite zvlhčí ústa, pery a osvieži dych.

Užívate lieky alebo trpíte vážnym ochorením

Sucho v ústach môže mať aj vážnejšie príčiny. Buď ide o ochorenie ako cukrovka, Parkinson, AIDS alebo iné diagnózy, ktoré ovplyvňujú slinné žľazy. Ďalšou častou príčinou je užívanie liekov, ide najmä o lieky na alergiu, antidepresíva a lieky na potlačenie bolesti. V týchto prípadoch je odstránenie príznakov suchých úst náročné, niekedy aj nemožné. Lieky sa síce dajú vymeniť za iné, ale niektoré ochorenia sa liečia dlhodobo a niektoré sú nevyliečiteľné. Napriek tomu môžete sucho v ústach účinne eliminovať aspoň na niekoľko hodín pomocou ústneho gélu bioXtra.

4 obrázky v galérii bioXtra

4 obrázky v galérii bioXtra

Ústny gél prináša rýchlu úľavu a niekoľkohodinové zvlhčenie ústnej dutiny. Vhodné je aj používanie zubnej pasty a ústnej vody bioXtra, ktoré taktiež zmierňujú príznaky sucha v ústach a zároveň posilňujú sklovinu a chránia zuby pred vznikom zubného kazu.

Čítajte viac o téme » Krása a zdravie žien

Autor: PR článok

NEPREHLIADNITE
Čistenie a hydratácia pleti v jednom kroku?
Poznáme tajomstvo ich sexi postavičky!
Letná hydratácia z prírody s fialkou
Tipy na jemné odlíčenie pleti
Fitbit Versa: Skočte s nimi pokojne aj do mora!

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×