Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

6 signálov, ktoré hovoria jasne: Svoj život skutočne nežijete, len prežívate!

6 signálov, ktoré hovoria jasne: Svoj život skutočne nežijete, len prežívate!
Kto rozdáva karty vášho života? ste to vy?

Spoločnosť po nás chce jediné: aby sme žili spokojný a naplnený život. Čo to však znamená? Pozrite sa na jeden z najväčších problémov súčasnej generácie!

Byť dnes plnohodnotným človekom znamená, že musíme ovládať umenie multitaskingu, musíme sa vedieť rýchlo a dobre prispôsobiť, musíme byť výkonní roboti a zároveň láskyplné, milujúce a cítiace osoby. Zvládnuť to veru nie je jednoduché a preto mnohí ani nežijú svoj život.

 

Ako si do života pritiahnuť šťastie? Ak sa vám všetko rúca, začnite okamžite robiť týchto 7 vecí!

Stále bez peňazí? Zmeňte to vďaka overenému šetriacemu plánu!

 

V tomto rýchlom prežívaní nemáme čas uvedomiť si, ako sa naozaj cítime. V jednom kole čelíme výzvam, povinnostiam, nevyhnutnostiam, ktoré sa snažíme čo najlepšie zvládnuť a možno tým práve sabotujeme vlastný spokojný život. Tu je šesť signálov, ktoré toto nepríjemné tušenie potvrdzujú.

 

1. Hlava vie, ako by mal váš dobrý život vyzerať, ale necítite to

Väčšina ľudí je presvedčená, že za ich pocit, že sú nešťastní, môže niečo vonkajšie. Rodičia, šéf, vláda... Neuvedomujú si, že ich spokojnosť súvisí s ich vlastným nazeraním na život, s ich vlastnými postojmi a hodnotovým rebríčkom. Ak chcú niečo, čo sa dosiahnuť nedá, nikdy nemôžu byť spokojní.

 

2. Istotu hľadáte u priateľov

Je veľmi dobré, užitočné a vzácne mať okolo seba ľudí, ktorí vás vedia podržať. Ale nie sú vami, nežijú váš život a preto vám ani pri najlepšej vôli nemôžu dobre poradiť, čo robiť, keď máte problém. Každý má svoje vlastné riešenie sám v sebe a má aj potenciál odhaliť ho.

 

3. Nemáte dostatok času pre seba

Keď ste stále v spoločnosti iných ľudí, zaoberáte sa iba ich potrebami, ich snami a tým, ako vás vnímajú. Nemáte čas na vlastné pocity, prežívanie, priority a hoci to tak trochu tušíte, ani neviete, čo vlastne chcete, lebo si na zisťovanie nevezmete čas.

Mať kamošky je super, ale potrebujete aj čas iba pre seba.

 

4. Nemeníte pravidlá

Rodičia a spoločnosť vás vyformovali do dnešnej podoby, určili vám, čo je dobré a čo zlé, čo je správne a čo nesprávne, čo je hodnotné a čo nestojí za pozornosť. Zdravé je všetky tieto pravidlá, podľa ktorých žijete svoj život, podrobiť kritickému mysleniu a overiť, či sú veci naozaj tak a či to funguje. Zvyčajne pár pravidiel zmeníte.

 

5. Veci robíte z povinnosti a zamieňate si ich za lásku

Láska si vyžaduje isté ústupky a obete, ale necítite pritom krivdu. Ak rozmýšľate ako obchodníčka, čo mal kto dať a dal či nedal, kto mal čo urobiť alebo neurobiť a kto prináša do vzťahu viac, nemôže vás to naplniť spokojnosťou ani láskou.

 

6. Neprekračujete svoje hranice

Žijete v dokonalej rutine, či už v myslení, v konaní, v správaní. Pre všetkých ste absolútne čitateľná. Ale ste to naozaj vy? Sú pravidlá, ktorými sa riadite, vašimi? Sú priority, ktoré vyznávate, naozaj vaše? Nezistíte to, pokiaľ párkrát z rutiny nevybočíte a neotestujete realitu.

Čítajte viac o téme » Vzťahy a sex

Autor: Lucia Čibenková

NEPREHLIADNITE
Je neuveriteľné, ako rôzne dokážu ženy využiť svoje nohavičky!
Teória je jedna vec, realita druhá: Toto je správanie neverníka v praxi
Myslíte si, že mu po rozchode (ne)chýbate? Toto je typické porozchodové...
Majú po dvadsiatke a sú pannami: Trápne či obdivuhodné?
Tajomstvá LUNY: 5 vecí, ktoré potrebujete vedieť, ak NECHCETE otehotnieť

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×