Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Páni, myslíte si, že pre svoju ženu robíte všetko? Najromantickejšie príbehy lásky všetkých čias vás presvedčia o opaku!

Páni, myslíte si, že pre svoju ženu robíte všetko? Najromantickejšie príbehy lásky všetkých čias vás presvedčia o opaku!
Viktoriánske obdobie, 1830.

Jedna krásna žena a toľko chaosu v ľudských dejinách! Ľudská história je plná mocných a známych mužov, ktorí evidentne ťahali vo vzťahoch za kratší koniec a vzplanuli takou láskou, že sa dopúšťali šialených činov.

Tak napríklad trójska Helena. Bola krásna? Bola. Bola manželkou
iného? Bola. Nečudo, že sa do nádherného zakázaného ovocia zahryzol fešný Paris, bohapusto ju uniesol a najslávnejší vojnový konflikt v gréckej mytológii sa mohol začať. Mimochodom, až donedávna ho pokladali za vybájený, no historici napokon dokázali, že má pravdivé jadro.


Alebo prípad indického Tádž Mahálu. Šach Šáhdžahán tak miloval svoju tretiu ženu Mumtázmahal, že nedokázal zniesť, keď ako 36-ročná pri pôrode umrela. Treba dodať, že išlo o pôrod ich štrnásteho dieťaťa, takže láska to musela byť vášnivá. Takmer isté však je, že mu od žiaľu načisto obeleli vlasy a vystrojil svojej žene taký pohreb a s takým mauzóleom, že na to ľudstvo do smrti nezabudne. Do akcie zapriahol 20-tisíc robotníkov, ktorí stavali skoro 20 rokov, až postavili monumentálny symbol lásky z mramoru a drahokamov.

3 obrázky v galérii Aleksandr Sergeevich Pushkin (1799-1837).


To zasa Alexander Puškin, ruské spisovateľské eso, mal problémy iného charakteru. Natália Gončarovová patrila medzi najznámejšie petrohradské krásavice a ako 16-ročná Puškina patrične uhranula. Tri roky ju uháňal, až si ho napokon vzala za muža a poslušne plnila úlohu jeho okrasy, žienky domácej a plodnej rodičky, až kým – neuhranula ďalšieho. A ďalšieho. Ten prvý bol údajne sám ruský cár a ten ďalší, ktorý to dotiahol do hriešneho konca, bol šľachtic Georges-Charles de Heeckeren d´Anthés. Puškin, napálený z ohovárania a chýrov, ktoré sa šírili, vyzval svojho soka na súboj a statočne umrel. Pekná vdova nezostala, pochopiteľne, na ocot, ale nevzala si d´Anthésa, ale vojaka Petra Petroviča Atakďalej, ktorý si s láskou prisvojil aj jej štyri deti.

Prečítajte si:

Preklepnite si ho vďaka numerológii: Partnerovo životné číslo odhalí o jeho charaktere viac, ako by sa mu páčilo!

Toto si nemal! Moment, v ktorom som sa rozhodla dať svojej životnej láske košom

Fascinujúci je i osud francúzskeho kráľa Henricha II. a väzba, ktorá ho napokon pevne spojila s istou Dianou de Poitiers. Jej životný druh (strašne starý, šeredný, no mimoriadne výhodný) zomrel, keď mala 32 rokov, a pozor, ona ho skutočne milovala, takže sa skoro utrápila. Keď jej však zverili výchovu mladučkého a totálne psychicky zdeptaného Henricha, prišla na iné myšlienky. Doslova. Sedemnásťročný mladík nakoniec svoju 37-ročnú guvernantku dostal do postele, ale to nebolo nič v porovnaní s tým, ako sa namotal on. Diana rafinovane zhromažďovala klenoty, tituly, majetky i slávu, bola krkom, ktorý hýbal veľmi labilnou kráľovskou hlavou, a autoritatívne riadila všetko od podpisovania zmlúv po počet stykov zákonitej manželky s Henrichom. Keď umrel, prežila ho o sedem rokov. V pohode. A veľkú časť majetku pred smrťou prezieravo darovala cirkvi pod podmienkou, že bude slúžiť pravidelné omše za spásu jej duše.

3 obrázky v galérii Edward VIII, The Prince of Wales.


Trofej za najromantickejšie gesto lásky medzi významnými mužmi však
získava jednoznačne britský kráľ Eduard VIII. „Kvůli vám se vzdávám trůnu, klenotů i katedrál“ – presne toto by bol spieval pri odovzdávaní svojho trónu. Dobre, povedzme si na rovinu, že Eduard letel na vydaté paničky. Takto sa zamiloval aj do Wallis Simpson, čo však zaváňalo škandálom od začiatku, lebo bola už druhýkrát vydatá a okrem toho mala všelijakých pochybných milencov. A ešte bola aj Američanka. No a toľko všetci do Eduarda hustili, že je jeho lásky nehodná (okrem reálnych obštrukcií, ktoré im bránili v zosobášení), až si napokon vybral milovanú ženu a na službu vlasti sa vykašľal. Trón odovzdal s veľkolepými slovami, s Wallis sa triumfálne oženil na skromnom obrade a odsťahoval sa ďaleko z dohľadu zvedavých očí na jeden z francúzskych zámočkov.

Čítajte viac o téme » Láska a vzťahy , Láska na prvý pohľad, Vzťah, Vzťahy a sex, Láska

Autor: Redakcia Eva

NEPREHLIADNITE
Keď to nejde, tak to nejde: Prekážky, ktoré váš vzťah len tak ľahko...
Vzťahy ako z rýchlika: Najrýchlejšie celebritné zásnuby všetkých čias!
Robte to vonku: Na týchto netradičných miestach bude sex nezabudnuteľný!
Vedci už našli odpoveď: Pre toto prestaňte sexovať len z povinnosti!
TOP 5 najabsurdnejších zdôvodnení rozchodu a pár faktov, ktoré vám otvoria...
Mohlo by Vás zaujímať

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×