Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Trápenie menom menopauza? Máme pre vás zaručené rady nad zlato!

Trápenie menom menopauza? Máme pre vás zaručené rady nad zlato!
Starajte sa o seba, milujte sa, venujte svoju pozornosť vášmu telu.

Menopauza je prirodzená. Každá žena si ňou musí skôr či neskôr prejsť. Podstatou menopauzy je prechod do fázy života, keď reprodukcia nie je jeho hlavnou úlohou a podľa toho sa mení aj naše telo - začne produkovať oveľa menej estrogénu a progesterónu. Samozrejme, tak ako všetky hormonálne zmeny, drastický pokles produkcie hormónov ovplyvňuje celé naše telo i myseľ. V návale šialených hladov a agresivity si však musíme pripomenúť, že menopauza nie je choroba. Je to spôsob, akým nám príroda naznačuje, že naša ťažká práca s malými deťmi je na konci. S trochou zmyslu pre humor a veľa ľadovej vody môžeme nájsť spôsob, ako sa vyrovnať s nepríjemnými príznakmi.

 

Nová fáza nášho života

Najbežnejšie príznaky menopauzy sú návaly horúčavy. Aj naše každomesačné trápenia sa nakoniec zastavia (vďaka Bohu!). Mnohé z nás trpia vaginálnou suchosťou, nespavosťou, zmenami nálady, zníženým sexuálnym apetítom a inými pôžitkami. Niektoré ženy to nezvládnu a skončia s depresiou. Iné sa snažia ignorovať príznaky najlepšie, ako môžu. Ako teda zvládnuť menopauzu? Odpoveď je jednoduchá. Starajte sa o seba, milujte sa, venujte svoju pozornosť vášmu telu. Tieto triky vám pomôžu zdolať hormonálnu búrku s najmenšími stratami na fyzickej i psychickej kráse.

 

Starostlivosť o vnútro

Nenadarmo sa hovorí, že v zdravom tele, zdravý duch. Obzvlášť treba dbať na vnútorné zdravie našej telesnej schránky počas menopauzy. Úpravou jedálnička vieme dosiahnuť zázraky. Dbajte na dostatočný príjem rastlinných hormónov tzv. fytoestrogénov, ktoré sú obsiahnuté v sóji, cíceri či ľanových semiačkach. Tráviaci systém zohráva dôležitú rolu počas menopauzy, pretože pomocou neho sa z tela dostáva von prebytočný estrogén, ktorého sa telo snaží zbaviť. Doprajte svojim črevám úľavu a zabezpečte si zdravé trávenie zvýšením príjmu potravy bohatej na vlákninu ako napríklad ovsené vločky, či surová zelenina. Nedostatok zdravých omega 3 mastných kyselín v tele sa najmä v tomto období prejavuje suchosťou pleti, nevýraznými vlasmi, lámavosťou nechtov, únavou, depresiou, pocitmi suchosti očí, nedostatkom motivácie, bolesťou kĺbov, ťažkosťami s chudnutím, zábudlivosťou a bolestivosťou pŕs. Nezanedbávajte teda zdravé tuky v snahe o štíhlu líniu. Vaše telo sa vám za stravovaciu dôslednosť určite poďakuje v podobe krásneho zovňajšku.

Starostlivosť o postavu

Nedostatok estrogénu počas menopauzy sa najčastejšie prejavuje vznikom osetoporózy. Ťažko povedať, čím sme si to zaslúžili, no je to tak. Prevenciou však vieme dosiahnuť viditeľné výsledky. Napríklad denné cvičenie jógy považuje mnoho žien za spôsob úspešného zvládania menopauzy. Nielenže vaše telo udržiavate v dobrej fyzickej kondícii, zachováte si aj štíhlu líniu a blahodarné účinky jógy na psychickú rovnováhu človeka nemožno opomenúť. Joga môže pomôcť zmierniť túžbu po jedle či fajčení a tiež zvládať emócie. Zlepšuje rovnako funkciu mozgu, pamäť a sústredenie, vyjasňuje myšlienky, drží vás pri zemi a zmierňuje agresivitu. Vďaka správnemu dýchaniu počas cvičenia, ktoré je podobné meditácii môžete dokonca potlačiť i spomínané nepríjemné návaly tepla spôsobené náhlymi hormonálnymi výkyvmi.

 

Starostlivosť o vlasy

Pôvodne bohaté lokne sršiace zdravím nahrádza tak trochu nevýrazná hriva, ktorá vo vás môže vzbudzovať pocit skľúčenosti. Ešte väčšia panika nastáva, keď začnú vlasy rednúť, lámať sa a vypadávať. Pre boj s vypadávaním a rednutím vlasov bolo vyvinutých niekoľko kozmetických prípravkov, ktoré sú špeciálne určené a pomáhajú ženám v období menopauzy. Okrem vlasových regeneračných olejčekov, ktoré pevne ukotvujú vlasový korienok a vypadávanie vlasov výrazne spomaľujú, je dobré sa opäť pozrieť na stravu. Do jedálnička zaraďte viac železa a biotínu. Biotínu sa tiež vraví „vitamín pre rast vlasov“ a známy je aj pod názvom B7. Nájdete ho v rybách, orechoch, strukovinách, hydine, listovom šaláte, rajčinách a mrkve.

 

Starostlivosť o pleť

Problémy so vzhľadom snáď môžu predčiť iba známky starnutia na pleti. Počas menopauzy sa najvrchnejšie vrstvy kože sa stenčujú a mení sa aj hĺbková štruktúra kože. Objavujú sa vrásky, pleť je citlivejšia a tiež suchšia. So suchosťou a stratou hustoty stráca pleť rovnako aj svoj jas a vyzerá mdlo. My ženy si potrpíme na krásnu pleť stále, používame rôzne krémy a prípravky na zdravú žiarivú tvár, make-upom zakrývame naše nedokonalosti. Predsa len je tvár to, čo svetu ukazujeme každý deň a reprezentuje našu osobu. Preto najmä počas menopauzy je dôležité zvoliť správne prípravky, špeciálne vyvinuté pre krásu pleti v tomto období. Našťastie žijeme v dobe extrémneho vedeckého pokroku aj v oblasti dermatológie. Viditeľným výsledkom sa môže pochváliť rad prípravkov Neovadiol od Vichy, ktorý okrem pevnej hutnej pleti aj regeneruje bunky a dodáva žiarivý vzhľad pleti. Nočný krém má po aplikácii príjemný ochladzujúci efekt, ktorý poteší najmä v období letných horúčav. Po období menopauzy je ďalej vhodná rada Neovadiol Magistral obohatená o výživné revitalizačné oleje.

 

Buďte šťastná

Znie to ako hlúposť, veď šťastie pramení z vecí, ktoré sa dejú a počas menopauzy sa dejú samé nepríjemnosti, s ktorými musíme bojovať. Opak je pravdou. Práve zmenou myslenia dokážeme ovplyvniť všetky spomínané peripetie. Podľa doktorky Servan-Schreiberovej až 40% šťastia pramení z interpretácie svojich skúseností a zážitkov. Pozitívny prístup k svetu a pozitívny pohľad na veci vie zmeniť celý priebeh nepríjemností. Znie to ako klišé, ale pozerajte sa na vec s nadhľadom, ako na nevyhnutnosť, ktorá je pre vás skúsenosťou a urobí vás silnejšou. Ste krásna a zdravá, aj počas menopauzy.

 

Čítajte viac o téme » Krása a zdravie žien, Beauty triky

Autor: PR článok

NEPREHLIADNITE
Tipy na jemné odlíčenie pleti
Zastavte starnutie pleti!
Tieto zázraky by rozhodne nemali chýbať vo vašej voňavej dovolenkovej...
Toto vás najviac zaujíma o microbladingu: Odpovede na vaše najhorúcejšie...
Aj vlasová pokožka potrebuje vašu pozornosť: Neignorujte ju!

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×