Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Čaka vás rozchod? Váš vzťah nebude nikdy fungovať, ak v ňom chýba táto podstatná vec!

Čaka vás rozchod? Váš vzťah nebude nikdy fungovať, ak v ňom chýba táto podstatná vec!
Keď sa pozrieme na rozdiel medzi partnerstvom a priateľstvom, je to očividné: kamoši sa k sebe sexuálne nepriťahujú

Veľakrát ani presne nevieme, prečo sa náš vzťah rozpadol. Snažíme sa spomenúť si, kde sa to pokazilo a prečo to už nie je také ako kedysi. A pritom niekedy stačí len málo: nedopustiť, aby sa z drobností stala valiaca sa snehová guľa.

Nedostatok atraktívnosti (začínajú vám na ňom prekážať maličkosti)

Často hovorievame, že intimita nie je to najdôležitejšie, seba aj iných presviedčame, že sex nie je všetko, a podobne. Ale keď sa pozrieme na rozdiel medzi partnerstvom a priateľstvom, je to očividné. Kamoši sa k sebe sexuálne nepriťahujú. Takže intimita je dôležitý základ vzťahu, a ak necítite vášeň a vzrušenie pri svojom partnerovi, niečo nie je v poriadku. Niečo zásadné.

 

Ženy si často myslia, že atraktívnosť je to, ako vyzeráme, aké máme telo, boky, celulitídu. Potom sa kruto obmedzujeme, kontrolujeme, nevieme sa uvoľniť – a pritom ide o celkové vyžarovanie, energiu, pohľad, dotyk... Muži sú vizuálne založení. To znamená, že už na začiatku si nás dostatočne obzreli a priťahujeme ich. Takže ak sa bránime intimite pre túto príčinu, nedáva to zmysel. Pretože mužovi sa už páčime a radšej by chcel, aby sme boli uvoľnené a samy sebou.

Pre niekoho maličkosti, pre iného kameň úrazu.

Dusenie vášne a atraktívnosti sa môže postupne stať prvým faktorom, ktorý môže spôsobiť rozpad vzťahu. V jadre ženskej povahy je mať veci pod kontrolou, no často sme zavalené povinnosťami, stresom v práci, nemáme náladu na intimitu a tým blokujeme náš pocit príťažlivosti.

A pritom sa to dá zmeniť v priebehu jednej minúty. Stačí sa trochu uvoľniť a svoj vzťah mať vždy na dôležitejšej priečke ako nejaký problém. Všimli ste si, že ak je vo vzťahu málo vzájomnej atraktívnosti a príťažlivosti, mení sa spôsob, akým filtrujete partnerove reakcie? To, čo robí, čo povie, ako to povie, až po spôsob, ktorým kráča, dýcha a kašle. Je to, akoby ste vymenili ružové okuliare za tmavohnedé. Zrazu vás začne iritovať maličkosťami.

Čítajte viac o téme » Láska v kríze, Intímny život, Vzťahy a sex, Láska, Láska a vzťahy

Autor: redakcia Madam Evy

NEPREHLIADNITE
Chcete prežiť s partnerom celý život? Ak nepochopíte toto, pripravte sa...
Ako vygumovať bývalého z mozgu? Randenie po rozchode má svoje pravidlá
Nevera dokáže vzťah od základov zmeniť: K lepšiemu!
Najdrahšie celebritné rozvody všetkých čias: Tieto hviezdy prišli o ťažké...
Počuli ste už o adaptogénoch? Tento prírodný zázrak nakopne váš sexuálny...

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×