Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

7 pocitov, ktoré môžu znamenať, že je čas ukončiť vzťah

7 pocitov, ktoré môžu znamenať, že je čas ukončiť vzťah
Niekedy je vzťah toxický.

Keď sme vo vzťahu, prežívame rôzne pocity: radosť, šťastie, extázu, ale aj smútok, neistotu, hnev. Ktoré emócie znamenajú, že vzťah už viac nefunguje, ako funguje a či sa stáva pre náš život toxickým?

Občas sa pohádate. To by malo byť v pohode. Normál. Občas sa vy hneváte na neho a inokedy on na vás. Aj to je okey. Ale pretrvávajúci pocit smútku alebo hnevu v poriadku nie je.

 

Tu je sedem pocitov, ktoré naznačujú, že rozchod je iba otázkou času:

1. Odpor

Možno si myslíte, že odpor je podobný hnevu, ale to je omyl. Ak ste sa príliš dlho hnevali alebo prežívali sklamanie a všetko to dusili v sebe, vaše city sa postupne zmenili. To, čo vám bývalo milé, je teraz odporné. Radšej z toho rýchlo von, pestovať v sebe nenávisť nie je dobré.

 

7 signálov, že jete priveľa cukru: Ak sa v nich nájdete, treba ihneď spozornieť!

Sú jedinečné a vypovedajú aj o povahe: Pozor, toto všetko o vás prezrádzajú vaše odtlačky prstov!

 

2. Pocit viny

Niekedy je jeden z partnerov vo vzťahu zainteresovaný viac, viac mu záleží. Druhý partner to vie a uvedomuje si, že má všetku moc. Táto dynamika je pre obe strany veľmi nezdravá. Ten, s ktorým sa zaobchádza ako s kráľom alebo kráľovnou, môže začať pociťovať vinu, pretože vie, že vzťah nie je len o prijímaní, ale aj dávaní. Ak sa cítite vinná, lebo viete, že vaša polovička si zaslúži viac, je čas dať jej to. Alebo ju nechať ísť, aby to našla inde...  

3 obrázky v galérii Máte pocit viny, že viac dostávate než dávate?

3. Myslíte na iného

Ak ste naozaj šialene a hlboko zamilovaná do svojho partnera, toto vám nehrozí. Ale stáva sa, že hoci máte relatívne uspokojujúci vzťah, zrazu vám do srdca, do mozgu, do myšlienok, snov a erotických predstáv prenikne niekto iný. Je to silnejšie ako vy, zdravý rozum tu nepomôže.

 

4. Jedného milujete, po druhých pozeráte

Obzerať sa okolo seba a vnímať aj iných mužov okrem vášho partnera je v poriadku. Ale pokiaľ po nich pokukujete v nádeji, že ten či henten by bol pre vás lepší, dostávate sa do začarovaného kruhu, z ktorého vedia iba jedna cesta.

 

5. Neustále pochybujete 

Každý z času na čas  zapochybuje, no ak vás pochybnosti o tom, či je on ten pravý, či s ním chcete mať deti, zostarnúť, starať sa o neho za každých okolností, zožierajú a tak trochu desia, vedzte, že k vám prehovára vaše podvedomie. Inštinkty sa oplatí počúvať.
6. Nedobrý pocit
Niekedy akosi tušíme, že niečo nie je v poriadku, ale nevieme čo. V hlave milión otáznikov a v žalúdku zlý pocit. Naše inštinkty sú naozaj silné, veď sa vyvíjali milióny rokov a pomáhali nám prežiť.
 
7. Neveríte mu
Nedôvera je naozaj toxický pocit. Ak ste sa utvrdili v presvedčení, že svojmu partnerovi dôverovať nemôžete a z času na čas mu kontrolujete telefón, počítač či vrecká, je lepšie vrátiť sa z kratšej cesty. Toto lepšie nebude. 
Čítajte viac o téme » Láska a vzťahy , Láska v kríze, Vzťah, Vzťahy a sex, Láska

Autor: Lucia Čibenková

NEPREHLIADNITE
Ako vygumovať bývalého z mozgu? Randenie po rozchode má svoje pravidlá
Otázka z Venuše pre mužov: Čo si predstavujete pod pojmom „podvádzanie“?
Nevera dokáže vzťah od základov zmeniť: K lepšiemu!
Najväčšie škandály britskej kráľovskej rodiny: Ani šľachta nie je bez...
Muži sa zhodli: 4 vlastnosti, ktoré má v našich očiach ideálna žena

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×