Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

3 najväčší zabijaci vášho drahocenného času: Skoncujte s nimi, ničia vám život!

3 najväčší zabijaci vášho drahocenného času: Skoncujte s nimi, ničia vám život!
To už choďte radšej do fastfoodu...

Neviete, čo si počať so svojím životom? Úprimne, to netušíme ani my. Ale zato vám aspoň poradíme, ako ho ľahkovážne nepremrhať!

1. Zúčastňovať sa na „cool“ podujatiach, aby ste boli „cool“
Prečo na prvý pohľad áno: Ťažko odolať možnosti zúčastniť sa na akcii plnej „osobností”, niekedy dokonca aj naozajstných, a odkrojiť si z koláča, ktorý si vaši známi s menším vplyvom môžu akurát tak pozrieť v televízii.


Prečo na druhý pohľad nie: Verte, že prežiť pomalé plynutie času v prítomnosti nudných patrónov je oveľa väčšie utrpenie ako podstúpiť akože potupu z osobnej neúčasti na žúre roka. Ako riešiť a vyriešiť: Ak sa vám niekam úprimne a z hĺbky celého srdca nechce trepať, tak tam nechoďte. Sú posvätné dni, keď máte naše požehnanie nahodiť sa do vyťahaných teplákov, trička s mastnými fľakmi, sadnúť si pred telenovelu, objednať pizzu s bryndzou, zobrať do ruky mobil, míňať voľné minúty a až do brieždenia si užívať luxus zo všetkých najvyšší – byť sama sebou.

 

2. Pozerať len tak hocičo v televízii
Prečo na prvý pohľad áno: „Bedňová“ kultúra prekvitá na celom svete a stagnujúce životy dokáže naplniť všetkými možnými druhmi informácií a emócií. Navyše, v kolektívnom podvedomí máme zlatými písmenami vytepané, že osobná dôležitosť sa sčasti meria aj počtom videných relácií, seriálov a reality show. Veľkolepé licencované estrády, ktoré dnes valcujú naše televízie, sa dokonca vidieť priam patrí!

Naša populácia hlúpne. Hm, ktovie, prečo...

Prečo na druhý pohľad nie: Nemusíte vyhrať Nobelovu cenu za postreh, aby ste po čase zistili, že nonstop zapnutá televízia vysilí zrak, vymyje mozog a vyplytvá more času. To všetko je ešte v norme, ak vás tie Vtáky v tŕní, videoklipy či dvadsaťminútové reklamné bloky aspoň trochu bavia. Ale zapnúť si náhodný kanál a civieť naň ako na spásu hraničí s neúctou k sebe samej. Ako riešiť a vyriešiť: Ak nedokážete nechať milovanú čarovnú skrinku zapadnúť prachom, zmierte sa so svojím osudom televíznej maniačky a zaveďte opatrenia. Pár televíznych lahôdok denne ešte nikoho nezabilo. Ale hneď ako sa pristihnete, že pozeráte šieste športové správy na téátrojke alebo regionálne vysielanie pre jazykové menšiny, očakávame od vás nekompromisné OFF.

3. Navštevovať slovenské talianske reštaurácie
Prečo na prvý pohľad áno: Osviežiť fádny gastronomický život pozostávajúci v párny týždeň z bravčovej handry + UBO* a zemiakov a v nepárny týždeň z hovädzej záplaty + UHO** a ryže znie ako celkom prijateľný tip na vykúpenie. Veď jesť sa musí. (* UBO = univerzálna biela omáčka, ** UHO = univerzálna hnedá omáčka)


Prečo na druhý pohľad nie: Hoci máme všelijakých svetáckych pizzerií pod Tatrami minimálne raz toľko, ako ich je na území samotného Talianska, väčšina nemá s Talianskom nič spoločné. Espresso premenované na espreso, bolonské špagety zaliate kečupom z hypermarketu ako slovenskou variáciou paradajkovej omáčky a pizza Orava posiata bryndzou... Ale prosím vás. Ako riešiť a vyriešiť: To už choďte radšej do fast foodu. OK, trochu sme to nadniesli, ale tam aspoň nemáte byť z čoho sklamaná, keďže očakávania máte, predpokladáme, nulové.

Čítajte viac o téme » Krásny život, Život, Tipy a triky, Život po tridsiatke

Autor: Redakcia Eva

NEPREHLIADNITE
Starostlivosť o seba, ako ju nepoznáte: Nie vždy je to príjemné
Potrebujete sa prebrať na počkanie? Skúste tieto malé triky
Podrobný návod, ako pripraviť cappuccino s obrázkom
Nezabudnite, je Deň matiek: Na toto dnes čaká aj vaša mamina
Koľko by ste mali minúť na oblečenie? Finančný expert určil presnú sumu

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×