Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Mamičkári či umrnčaní a ufrfľaní domasedi: Čo sa to, preboha, deje s dnešnými mužmi?!

Mamičkári či umrnčaní a ufrfľaní domasedi: Čo sa to, preboha, deje s dnešnými mužmi?!
Čo sa to stalo s dnešnými mužmi?!

Spasiteľský syndróm zo seba nevykoreníme. Je tam, niektoré z nás si ho cielene pestujú, iné sa ním honosia ako diplomom z Harvardu. Zlé je, keď si ho začneme uplatňovať a vyhliadneme si vhodnú obeť.

Nejaká smutná múza raz spievala, že „muž má široké ramená, aby na nich nosil ťažké bremená, a žena má ramená úzke a odnesie na nich všetku ťarchu sveta“. Možno aj vy patríte medzi túto sortu nezničiteľných žien, čiže ste: obetavé, trpezlivé, pokorné, chápavé, milé, dobroprajné, blahosklonné, nesebecké, empatické, dobrosrdečné. Rovnica on – lovec, ona – udržiavateľ ka rodinného ohňa, ošetrovateľ ka rán, majsterka v príprave kožušinového lôžka sa preklopila do rovín na míle vzdialených od pôvodného zámeru. Mnohé z nás dnes zvádzajú donkichotský boj s veternými mlynmi staromládeneckých návykov, mamičkiných maznáčikov, nekonečných sebcov, nenapraviteľných sukničkárov a skrytých alkoholikov. A nevzdávame sa. Ani za nič.

Miláčik, vymeňme sa

Aneta má tridsať, žije s partnerom a s ich dcérkou v podnájme. O druhom dieťati už ani neuvažujú, lebo vo štvorici by to neutiahli. A tu je kameň úrazu: „Maťo má len občasné brigády. Vraj ho mrzí, že si nevie nájsť lepšiu prácu, no niekedy mám pocit, že sa ani nesnaží. Ja robím na dve zmeny a som stále uťahaná. Keďže je dnes ťažká doba, sama ho do ničoho nenútim. Nechcem ho ešte viac frustrovať. Na druhej strane sa zmietam v pocitoch, že chlap má urobiť všetko pre to, aby nás zabezpečil, no nepoviem to nikdy nahlas.“ Anetku chápeme. Prechodne sa dá veľa zniesť, vydržať, tolerovať. Kde sa však podela mužská iniciatívnosť? Ťah na bránku? Rovnoprávnosť-nerovnoprávnosť, ide (aj) o hrdosť.

Rozprávajte sa otvorene s partnerom o vašich pocitoch. Veci sa môžu posunúť aj zlepšiť. Partner sa zmobilizuje a môže začať na sebe pracovať namiesto pasívneho využívania situácie.

Ak už toto pánom chýba, je to fakt zlé. No poznáme aj prípad, keď sa výmena rolí uchopila za správny koniec. Ona zarábala vždy viac ako on, a tak sa nakoniec dohodli, že on ostane na materskej, a funguje im to. On je viac rodičovský typ, ona má v sebe ambiciózneho ducha a kariéra ju baví. To aby sme ukončili túto tému nádejne.

Čítajte viac o téme » Láska a vzťahy , Dokonalý muž, Vzťah, Vzťahy a sex, Láska

Autor: Redakcia Eva

NEPREHLIADNITE
Chcete prežiť s partnerom celý život? Ak nepochopíte toto, pripravte sa...
Zaručene zošalie: Tieto erotické "výmysly" musíte na partnerovi okamžite...
Milenec bez záväzkov: Nastavte si JASNÉ PRAVIDLÁ, aby ste na konci...
O moje srdce sa delia dvaja muži: Toho vzrušenia som sa nevedela vzdať!
Dnešní muži nechcú svadbu ani deti: A presne v tomto bode sa stala veľká...

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×