Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Doživotná láska zvaná Depeche Mode: Pre toto by mal ich temnú šou zažiť každý!

Doživotná láska zvaná Depeche Mode: Pre toto by mal ich temnú šou zažiť každý!
On nestarne, on zreje!

Generačné rozdelenie na „depešákov“ a „metalistov“ v nás zanechalo doživotné stopy. Všetci "poznačení" sa už zajtra stretnú na štadióne Pasienky v Bratislave, kde usporiadatelia aj samotný Gahan sľubujú neskutočnú pekelnú šou!

Čierna farba sa nám bude navždy spájať s temným barytónom plným bolesti a s elektronickou hudbou, ktorá keď v osemdesiatych rokoch vtrhla do našich kazeťákov, rozmetala všetky sladké kantilény a diskotékové odrhovačky na prach. Depeche Mode nikdy nebudú len nostalgickou spomienkou na mladosť v keli. Depeche v krvi je celoživotná diagnóza. Dôležitou ingredienciou toho kokteilu je hlas a osobnosť Davida Gahana.

4 obrázky v galérii Na svete by ste nenašli väčších propagátorov čiernej ako Depeche Mode.

Chalan z britského predmestia v 10 rokoch prišiel o (nevlastného) otca, následne zistil, že „tata není můj tata“, a zmätok v malej hlave vyústil do série záškoláctva, rôznych deliktov, zopár súdov pre mladistvých a hľadanie samého seba po krčmách a podobne.

4 obrázky v galérii Gahanov nadčasový, ľahko elegantný štýl je vždy zásahom do čierneho.

Prijatie do kapely, ktorá svetu priniesla celkom nový hudobný štýl, bolo na jednej strane záchranné lano, výťah do výšin hudobného priemyslu, na druhej strane otvorená brána k novým formám sebadeštrukcie. Predovšetkým v podobe kadejakých zabijackých drogových kokteilov. Kapele sa ale nemohlo stať lepšie. Vďaka Daveovej osobnosti, vzhľadu a obrovskej charizme vystrelili do výšin, kde sa aj napriek tvorivým pauzám drží už celé desaťročia.

4 obrázky v galérii Kapela Depeche Mode je odolná voči plynutiu času.

Pre svoj životný štýl prišiel David Gahan nielen o dve manželky, ale takmer aj o život. Raz ho ratovali po predávkovaní zmesi heroínu a kokaínu, druhýkrát ho do nemocnice doviezli v poslednej chvíli s podrezanými žilami. Po tejto skúsenosti a dôkladnej odvykačke chytili David a kapela druhý dych, čo znamenalo novú sériu fantastických hitov a úspešných turné.

Najkrajší Švéd svojím talentom a sexepílom búri hollywoodske vlny: Kto je Alexander Skarsgård?

Gahan sa po tretí raz oženil a vyzerá to, že s manželkou Jennifer a dcérou Stellou Rose prežíva rodinné šťastie ako maľované. Pred pár rokmi nakopal do zadku aj rakovinu a ide ďalej. Roky, drogy a iné šialenstvá popísali jeho tvár vráskami, ale sledovať spod pódia jeho rotačky so stojanom od mikrofónu a spievať s ním nahlas nové i 30-ročné skladby nás nikdy baviť neprestane.

 

Aspoň raz za život

Depeche Mode je kapela, ktorá robí inteligentnú, jemne elektronickú hudbu. OK, takto to neznie veľmi vzrušujúco. Napriek tomu vypredávajú open air štadióny už celé roky! Od dôb presláveného koncertu v Rose Bowl v roku 1988, na ktorom sa stretlo viac ako 60.000 ľudí napriek tomu, že kapela nemala platňu ani v US TOP 40, sa za lístkami na live šou bláznia fanúšikovia po celom svete dodnes. Depeche Mode sa na svojich obdivovateľov nevykašlali a už vôbec neťažia zo zašlej slávy. Pracujú oveľa intenzívnejšie než mnoho muzikantov o polovicu mladších než oni...

Čítajte viac o téme » Celebritné vzťahy , Ľudia, Krásne róby celebrít, Červený koberec

Autor: Redakcia Eva

NEPREHLIADNITE
Kurt Cobain zostáva kultom: Svet si pripomenul výročie smrti nešťastného...
Sú HOT, no ich súrodenci sú ešte viac sexi: Pozrite sa na chrumkavých...
Tajomstvo odhalené: Seriál Sex v meste mal skončiť úplne inak!
Nie je všetko zlato, čo sa blyští: Tieto celebrity sprevádzal po chvíľke...
Súťaž o lístky na koncert Jamesa Blunta UKONČENÁ!

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×