Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Prečo je také ťažké dostať na móla a na titulky časopisov "normálne" ženy?

Prečo je také ťažké dostať na móla a na titulky časopisov
Vraj sa z módy vytráca ideál vychudnutých modeliek a in budú ženy à la krv a mlieko. Bla, bla, bla.

Návrhári sa bránia argumentmi, že na vychudnutých telách vyzerajú ich modely najkrajšie a naznačujú, že, jediný, kto sa nad tým pozastavuje, sú obtlstnuté Angličanky a Američanky, ktoré sa nechcú vzdať obľúbených hamburgerov. Blbosť!

Ruku na srdce. Ktorá z nás by nechcela vyzerať ako žena z obálky Vogue? V kútiku duše o tom sníva každá. V zápale hektického životného tempa si však musíme určiť priority. Ak sa po dlhom dni v práci máme rozhodnúť medzi fitkom alebo rande pri pizze s kamarátmi, mnohé z nás si pochopiteľne vyberú možnosť číslo dva. A tak, hoci by sme rady vyzerali ako Gisele Bündchen, bez úsilia a bohom daných genetických predispozícií sa s postupom času rozlúčime so snom o postave bez celulitídy a zmierime sa aj s prevísajúcimi pneumatikami okolo pása, aj so zadkom, ktorý pripomína huspeninu.

6 obrázkov v galérii Širšie boky, väčšie stehná? Noa čo, stále môžete byť sexi!

Koniec koncov, muži, ktorí nás milujú, nás budú mať radi také, aké sme (aspoň dúfame), a k prijatiu do zamestnania, kde máme používať mozog, nám účasť na súťaži krásy tiež nepomôže (zrejme). Jediný problém nastane, keď chceme zohnať rovnako sexi oblečenie ako Gisele... Pretože svet módy, ktorý reprezentuje, akoby ženy s normálnymi postavami ignoroval.

To sú tie paradoxy

Hovorí sa o tom celé veky. Že vraj sa z módy vytráca ideál vychudnutých modeliek so štrngotajúcimi kosťami a in budú ženy à la krv a mlieko. Bla, bla, bla. Kopec rečí, ale konečný efekt takmer nulový. Pár modeliek vylúčených pre podozrenie z anorexie nezmení históriu. Tú vytvárajú svetoví módni návrhári a známe módne časopisy, ktoré naďalej veselo ponúkali iba módu v štýle veľkostí „choďte na rok hladovať do Somálska a potom si môžete obliecť to, čo vám ponúkame“. A potom sa človek čuduje, prečo po červenom koberci behá toľko celebrít, ktoré chudnú ako o život a riskujú svoje zdravie v mene kultu štíhlosti. Určite to nerobia preto, aby sa dostali na obálku bulváru, ktorý bude niekoľko dní poukazovať na možné dôvody ich nezdravého výzoru. (Anorexia? Bulímia? Kokaín? Rozchod s frajerom?) Ony iba túžia nasledovať módne trendy, byť obletované ako ženy, ktoré módni návrhári označujú za svoje múzy. A to sa vo svete, kde trendy predvádzajú nevyspelé dievčatká bez pŕs a bokov s nohami pripomínajúcimi špáradlá, jednoducho nedá.

6 obrázkov v galérii Revolúcia neprichádza vždy ako veľká voda. Občas ju majú na svedomí úplne nenápadné prúdy – gestá, ktoré ani nechceli niečo zásadné zmeniť, a predsa sa im to podarilo.

6 obrázkov v galérii Ashley Graham - revolúcia bez veľkých gest.

Prečo je také ťažké zmeniť súčasný ideál krásy v chápaní módy?

Stačí spomenúť výroky Karla Lagerfelda, ktorý tvrdí, že na móle nikto nechce vidieť modelky s väčšími rozmermi. V rozhovore pre magazín Focus v minulosti vyhlásil, že móda nemá odrážať realitu, ale sny a ilúzie. Podporil to tvrdením, že len „tučné múmie sedia pred televízorom s balíčkom čipsov a hovoria, že chudé modelky sú škaredé“. Poburujúce? Isto. Ale jeho módu a myšlienky rešpektujú mnohí. A to je aj jeden z dôvodov, prečo bol pokus o akúkoľvek zmenu vo vnímaní ženskej krásy v módnych časopisoch dlho výkrikom do ticha, vopred odsúdeným na neúspech...

Čítajte viac o téme » Letna móda, Móda

Autor: redakcia Madam Evy

NEPREHLIADNITE
Tieto outfity musíte mať: 5 úžasných kúskov, ktoré vám toto leto budú...
Vojvodkyňa v tieni: Kráľovský fashion súboj má jasnú víťazku
Najlepšie oblečené ženy tohto týždňa: Victoria Beckham v dokonalých...
Dve módne tváre Victorie Beckham: Takéto outfity dokáže predviesť len ona!
Chomisteková si užíva leto: Tieto nádherné fotografie posiela z luxusného...

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×