26.10.2007 19:41 | Šport | Hokej

L. Mikuláš vyhral nad Kežmarkom, Trenčín nad Martinom

BRATISLAVA - Prehľad výsledkov dohrávky 8. kola a 19. kola hokejovej Slovnaft extraligy.

Hokej - Slovnaft extraliga - dohrávka 8. kola HKm Zvolen - HK VSR SR 20 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)Góly: 11. L. Čierny (J. Kopecký, Klouda), 23. Dlouhý (Cibuľa, Paciga), 32. Krayzel (Babka, F. Turek), 59. Paciga (Dlouhý, Dubec)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Jankovič, Tvrdoň, 1692 divákov

Zostavy:
Zvolen: V. Hudáček - Babka, Štork, L. Čierny, Juraško, Frühauf, Dlouhý, Cebák, Ondruška - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - Dubec, J. Čierny, Paciga - M. Chovan, L. Jurík, Macejka
HK VSR SR 20: J. Hudáček - M. Bališ, J. Mikuš, Ďaloga, Zukal, Kozák, Novajovský, Krajčík - Čaládi, Marek Slovák, Smotrila - M. Jurík, O. Ďuriš, Suja - Jančovič, Češík, Havlíček - Molnár, O. Rusnák, Mertel

Zvolenčania od úvodu zápasu začali aktívne a viackrát sa im podarilo zatlačiť hostí v ich obrannom pásme. Navyše im výborne vychádzali presilovky. V 10. min ešte Turek úplne voľný pred bránkou neskóroval, no o necelú minútu napriahol spoza ľavého kruhu L. Čierny a bolo 1:0. "Dvadsiatka" mohla kontrovať ešte v tej istej minúte, keď Smotrila prešiel cez Dlouhého, no zvolenský gólman bol na mieste. Vladimír Hudáček rovnako podržal svoj tím aj v 14. min, keď sa do šance dostali Molnár s Havlíčkom. V 18. min mohli Zvolenčania udrieť znovu, Kopecký vysunul z obrany Kloudu, no ten svoje sólo nepretavil do gólovej podoby.

V úvode druhého dejstva sa domáci ubránili dvojnásobnej presilovke hostí a v 23. min, keď dostali možnosť hrať v početnej výhode oni, opäť trestali. Tentoraz po rýchlej akcii a prechode do útoku našiel Cibuľa ideálne pred bránkou Dlouhého a ten zblízka nezaváhal. Domáci od tej chvíle jasne na ľade dominovali a hostí prakticky nepustili do žiadnej šance. V 32. min využili aj tretiu presilovku v poradí, keď spoza ľavého kruhu napriahol Krayzel a bolo 3:0. Zvolenčania mali ešte do konca druhej tretiny ďalšie dve presilovky i početnú výhodu o dvoch hráčov, no tie už nevyužili.

Aj v tretej tretine dominovali domáci, iba v úvode sa pred V. Hudáčka dostal Smotrila, no ani tento prienik nepremenil. V 52. min mohol J. Čierny využiť chybu gólmana hostí, ktorý zle vykorčuľoval, no jeho strela mierila len do žrde. Rovnako konštrukciu bránky opečiatkoval v 57. min Cibuľa. Domáci v 59. min využili už svoju štvrtú presilovku v stretnutí. Po Dlouhého strele puk J. Hudáček iba vyrazil a Paciga ho poslal za jeho chrbát. Päť sekúnd pred koncom mohol vsietiť čestný gól O. Ďuriš, no proti bola opäť žrď domácej svätyne.

Hokej - Slovnaft extraliga - 19. kolo: SkiPark MHK Kežmarok - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)Góly: 34. Petrina (Martin Slovák, Brincko), 38. Strapko (Gábriš, Fedor), 46. Drotár (Gábriš, Šechný) - 1. Kriška (Richard Huna, Bulík), 30. Richard Huna (Grman), 32. Pupák (Grman, Marek Hovorka), 48. Marek Hovorka (Kuric, Grman)
Vylúčení: 7:10 na 2 min, navyše: Frank na 10 min za nešportové správanie - Kriška na 10+DKZ za nešportové správanie, Kuric na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 3:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Korba, M. Grečko, 1550 divákov

Zostavy:
Kežmarok: Klempa - Strapko, Kall, Petrina, Brincko, Sadiki, Žemba, Gábriš, Brejčák - P. Gajdoš, Šechný, Drotár - Pavol Segľa, Palovčík, Slaninák - Frank, Fedor, Bednár - Martin Slovák, S. Pavličko, Zlocha

L. Mikuláš: J. Laco - Petran, D. Rehák, M. Grman, Hyben, Rúfus, Kadlubiak, Smolka, Ulehla - Kriška, Bulík, Richard Huna - F. Zúbek, Holečko, Blaščík - Pupák, Marek Hovorka, Pohanka - Kövér, Kuric, M. Oravec

Hostia mali vynikajúci úvod do stretnutia, pretože už po 33 sekundách sa ujali vedenia. Rozohrávku domácich zachytil Bulík a Kriška už nemal problém prekonať Klempu - 0:1. V ďalšom priebehu úvodnej časti hry diváci už gól nevideli, hoci v 17. min mal veľkú šancu na vyrovnanie kapitán Kežmarku Fedor, no netrafil odkrytú hosťujúcu svätyňu.

Vrece s presnými zásahmi sa roztrhlo až v druhej tretine. V 30. min vystrelil v presilovke piatich proti trom Grman a Richard Huna puk úspešne tečoval za Klempov chrbát. Už o ďalšie dve minúty viedli Mikulášania o tri góly, tentokrát bol strelecky úspešný Pupák. Domáci však nezložili zbrane a do druhej prestávky stihli znížiť na 2:3, keď najskôr v 34. min v presilovke o dvoch hráčov Petrina prestrelil Laca a v 38. min potrestal ďalšie vylúčenie hostí po prihrávke Gábriša do odkrytej bránky Strapko.

V záverečnej tretine uplynulo päť minút a Kežmarok sa dočkal vyrovnania. Po tretí raz v početnej výhode tentokrát strieľal Gábriš a jeho pokus úspešne tečoval Drotár - 3:3. Kežmarčania sa však z vyrovnaného stavu dlho netešili, pretože na začiatku 48. min napriahol od modrej Marek Hovorka a Klempa vyťahoval puk zo svojej siete po štvrtý raz - 3:4. Domáci sa v závere všemožne snažili vyrovnať, no recept na prekonanie Laca už nenašli a tri body si tak z Kežmarku odvážajú šťastnejší hostia.

HK 36 Skalica - MsHK Žilina 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)Góly: 25. D. Pašek (Kocák, M. Ivičič), 44. D. Pašek (Pálffy, M. Ivičič), 56. Malík (Kocák, R. Školiak) - 11. L. Havel (Kontšek)
Vylúčení: 9:11 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Müllner, Šefčík, 3150 divákov

Zostavy:
Skalica:
Rybár - Gründling, V. Vlk, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Priechodský, Škápik - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - Kocák, R. Školiak, D. Pašek - T. Višňovský, M. Hollý, Šátek - Hrtús, F. Novák, Malík
Žilina: M. Laco - D. Kusovský, Kučný, Kudrna, Pulpán, Juraj Liška, Volek, D. Mocek - R. Stantien, Paroulek, Krajči - Jánoš, P. Sivák, Fadrný - R. Tvrdoň, Kontšek, L. Havel - Lelkeš, Sikorčin, Drábek

Domáci boli v prvej tretine strelecky aktívnejší, ale do vedenia išli ako prví hostia, keď v 11. min z pravej strany presne trafil Havel. Aj v ďalšom priebehu úvodného dejstva pokračoval nápor Skaličanov. V 13. min rozbehnutého Pašeka zastavil hosťujúci gólman Laco a aj keď už bol prekonaný, pomohla mu podobne ako pri strele Kocáka žŕdka. O dve minúty neskôr sa "preštrikoval" pred svätyňu hostí Pálffy, ale mieril len do Laca. V 20. min musel zasahovať aj Rybár, ktorý zlikvidoval Kontšekovu strelu z ľavého kruhu. V druhej tretine sa domácim podarilo svoju aktivitu pretaviť do gólovej podoby, keď v 25. min počas presilovky piatich proti trom Pašek zasunul puk za chrbát Laca. Po polovici stretnutia sa vo vlastnom oslabení rútil na žilinskú bránku Pálffy, Kučný ho zastavil nedovolene, ale nariadené trestné strieľanie skalický kanonier po voľbe blafáku nepremenil. V 34. min mohli skórovať aj hostia, keď z ľavej strany strieľal Krajči, ale lapačka Rybára bola pripravená.

Dramatický záver stretnutia priniesla tretia tretina, v ktorej si Skaličania dvoma presnými zásahmi zabezpečili víťazstvo. Najprv v 44. min svoj druhý gól v stretnutí dal Dušan Pašek, keď v presilovke piatich proti trom umiestnil svoj bekhend nad lapačku žilinského brankára - 2:1. Koncert streleckých šancí najmä na strane domácich pokračoval, ale hostí viackrát podržal dobre postavený gólman Laco. Žilinčania v 53. min "spálili" príležitosť na vyrovnanie, keď zaváhal Stantien, o tri minúty neskôr našla strela Kusovského dobre postaveného Rybára. Na druhej strane bol vzápätí oveľa úspešnejší Malík, ktorý na dvakrát dorážal po prihrávke Kocáka - 3:1. V 57. min sa individuálne snažil presadiť Višňovský, no ani on a ani nikto iný na výslednom skóre 3:1 a víťazstve pre Skalicu už nič nezmenil.

Dukla Trenčín - MHC Martin 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)Góly: 8. Homer (Křetinský, A. Kollár), 13. Trochta (S. Saliji, Marek Haščák), 40. Húževka (Pardavý, Homer), 41. Pardavý (A. Kollár), 58. Kóňa (Pardavý) - 12. M. Beran (Török, L. Říha), 14. L. Říha (M. Beran), 36. Podstavek (Vantroba) Vylúčení: 8:9 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Partanen (Fín.) - Galamboš, Valach, 4120 divákov

Zostavy:
Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, Osina, P. Mikuš, Bobček, Malinský - Čacho, Húževka, Pardavý - Hanzal, A. Kollár, V. Nemec - S. Saliji, Trochta, Marek Haščák - V. Baláž, Kóňa, V. Kútny
Martin: Lakosil - J. Polák, Klepáč, Vantroba, S. Hriňa, Kolba, I. Ďatelinka, B. Majeský - L. Říha, M. Beran, Török - Podstavek, Koložváry, Važan - Džerinš, J. Mihálik, Markovič - P. Tabaček, Mahdalík, Trokan

V súboji vedúceho Trenčína s Martinom sa hral z oboch strán atraktívny otvorený hokej. Vedenia sa ujali domáci, keď v 8. min prestrelil brankára Lakosila od modrej čiary Homer. Následne hral Martin 31-sekundovú presilovku o dvoch hráčov a tesne po naskočení vylúčeného P. Mikuša hosťujúci Beran vyrovnal. O necelé dve minúty predviedol ukážkovú akciu tretí trenčiansky útok, prihrávku Salijiho stačilo Trochtovi iba doklepnúť do poloprázdnej bránky - 2:1. Góly v rýchlom slede pokračovali a už o necelú minútu ukázal obrancom Dukly chrbát Říha a samostatný nájazd aj ukážkovo zakončil. Druhá tretina sa hrala najmä pod taktovkou hosťujúceho tímu. Martinčania dobre bránili a vyrážali do nebezpečných brejkov.

Hneď v úvode druhej dvadsaťminútovky neuspeli Vantroba s Koložvárym, následne unikli v oslabení Beran s Törökom, ale druhý menovaný nemal "vďaka" faulu dostatok síl na zakončenie. Domácich držal nad vodou najmä brankár Hála, ktorý uspel sám zoči-voči Važanovi. Zákonitý trest však prišiel v 36. min, keď Podstavek pohotovo tečoval nahodený puk Vantrobom. Trenčín hral v závere druhého dejstva 12 sekúnd presilovku o dvoch hráčov a v záverečnej minúte pri pokračujúcej početnej výhode piatich proti štyrom nazachytil Lakosil teč Húževku po Pardavého strele - 3:3.

Trenčín naštartovala hneď úvodná minúta záverečného dejstva. Puk zaviezol až pred brankára Kollár a po 56 sekundách hry ho za bránkovú čiaru dotlačil Pardavý. Martin mal opäť niekoľko príležitostí vyrovnať, ale Kolba sám pred Hálom neuspel. Hostí definitívne zlomil Kóňa, keď necelé tri minúty pred záverečnou sirénou v oslabení prestrelil Lakosila.

HC Košice - HK Aquacity ŠKP Poprad 6:1 (1:0, 1:0, 4:1)Góly: 9. P. Bartoš (Špilár, Juraj Faith), 22. P. Bartoš (Špilár, M. Šterbák), 44. Špilár (P. Bartoš, Kledrowetz), 44. Rudolf Huna (Michel Miklík), 51. Špilár (Juraj Faith), 60. Kmiť (Šimurda, S. Gron) - 47. Jarolín (Jabrocký)
Vylúčení: 7:7, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Gajan, Mášik, 7103 divákov

Zostavy:
Košice:
Lipovský - I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Kledrowetz, Špelda - Šimurda, Kmiť, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Michal Miklík, Pleva, Rudolf Huna - Jenčík, Michal Lukáč, M. Bartánus

Poprad: Šimonovič - Fabian, Turoň, Kasík, Dora, Korenko, Bambúch, Gurčík - D. Vrbata, Jarolín, A. Kroták - Buc, Jabrocký, V. Král - Lapšanský, E. Piatak, J. Marcinko - Martin Segľa, P. Svitana, Ficko

Už v druhej minúte súboja Košíc s Popradom otestoval masku brankára Šimonoviča domáci Špilár. Krátko na to pohrozil jeho spoluhráč Rudolf Huna, Javínovi pri presilovke pre zmenu chýbali len milimetre. Len čo Jarolín naskočil na ľad z trestnej lavice, Košičania udreli po prvý raz, keď v 9. min Špilár naservíroval Bartošovi a bolo 1:0. Lipovský po prvý raz riešil vážnejšiu situáciu až v 18. min po strele Kasíka. Na opačnej strane Miklík z dobrej pozície mieril vedľa.

Poprad mohol vyrovnať po košickom nedorozumení počas oslabenia hneď v úvodných sekundách druhej tretiny, lenže už v 22. min opäť inkasoval, keď Bartoš pretlačil puk za Šimonovičov chrbát. Po góle volala aj tvrdá strela Kmiťa, po ktorej bol v akcii popradský brankár. Javín v presilovke mieril tesne vedľa žrde, rovnako ako Kledrowetz. Pri hre štyroch proti štyrom sa tento obranca dostal až pred Šimonoviča, ale hosťujúci gólman svoj tím podržal. Košičania boli naďalej aktívnejším tímom, Lipovský musel zasahovať až po Turoňovej strele v 35. min. Ešte pred druhou prestávkou sa Gron natlačil do dobrej pozície a znovu ju riešil betónom Šimonovič, ktorý vzápätí vychytal aj Javína.

V tretej tretine Košičania zvýraznili svoju prevahu na ľade aj gólovo. Najskôr Bartoš v 44. min ideálne vysunul Špilára a po jeho sťahovačke bolo už 3:0. O pár sekúnd na to pridali domáci štvrtý gól, keď dravý Miklík prihral Hunovi a ten si vychutnal Šimonoviča. Potom sa v rozpätí niekoľkých sekúnd ocitli v nájazdoch Jenčík a vzápätí Kmiť, hasiť musel Šimonovič. Poprad sa čestného zásahu dočkal v 47. min, keď rozhodca Baluška po konzultácii s videorozhodcom uznal Jarolínov gól. Rozbehnutí Košičania však naďalej kontrolovali hru a v 51. min po ukážkovej akcii si Faith vymenil puk so Špilárom a ten do prázdnej bránky pri hre štyroch na štyroch zvýšil vedenie východniarov. Špilár mal na dosah aj hetrik, ale v 53. min ho Šimonovič vychytal. Efektným zákrokom sa predviedol Lipovský v závere zápasu pri popradskej presilovke po strele Vrbatu. Výborný výkon korunovali domáci 6 sekúnd pred koncom šiestym gólom z hokejky Kmiťa.

Slovan Bratislava - HK Ardo Nitra 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Góly: 8. Hujsa (Pavlas, Uram), 32. Sersen (Baček, Uram), 35. Uram (Baček, Devečka), 44. Kuľha (Hujsa, Döme), 48. Baček (Uram, Kropáč) - 30. Raček (J. Ručkay, Vojta), 57. G. Saliji (M. Chrenko, Jass), 59. M. Chrenko (Šimka, Jass) Vylúčení: 6:10 na 2 min navyše Srdínko 10 min za napadnutie hlavy a krku - Halász 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff ml. - M. Novák, Brath, 5673 divákov

Zostavy:
Slovan:
Hovi - Pavlas, Hruška, J. Kováčik, Srdínko, Devečka, Sersen, Huba - Kuľha, Hujsa, Ľ. Pištek - Lažo, Hreus, Döme - Kropáč, Baček, Uram - od 48. min Gráčik, M. Sloboda, Kokavec
Nitra: Konrád (48. Mastič) - Vojta, R. Lukas, Burián, Špila, Jass, Šimka, Galko, Halász - Ľ. Kolník, Berzinš, M. Gálik - H. Ručkay, M. Chrenko, Dornič - M. Štefanka, Valach, G. Saliji - Raček, J. Ručkay, Uhnák

Jednoznačný favorit stretnutia začal ofenzívne, prvú väčšiu šancu spálil v 4. min Hujsa, ktorý sa ocitol zoči-voči Konrádovi. Center prvého útoku si však všetko vynahradil v 8. min, keď v presilovej hre po peknej spolupráci celej formácie otvoril skóre - 1:0. Nitrania hrali nedisciplinovane, dávali sa často vylučovať, a preto sa najmä bránili. V najväčšej príležitosti prvej tretiny sa spomedzi nich ocitol Berzinš, ktorý pálil spomedzi kruhov.

Z protiútoku takmer domáci zvýšili, keď Kováčikovu strelu nasmeroval mimo bránky jeden z hosťujúcich obrancov. Nitranom sa v druhej časti podarilo vyčkať viacero oslabení a v 30. min nečakane udreli, keď skóroval Raček. "Belasí" však rýchlo vyrovnali, o dve minúty vystrelil od modrej Sersen a puk prešiel za Konráda, ktorému vo výhľade bránila dvojica hráčov. V 35. min zvýšil už na 3:1 po individuálnej akcii v početnej výhode Uram.

Slovan si dal v tretej dvadsaťminútovke pozor na prípadné korigovanie stavu. V 44. min pridal 4. gól v presilovej hre Kuľha a o 4 minúty po peknej akcii Urama zvyšoval Baček do prázdnej bránky už na 5:1. Hostia v závere našli v sebe sily na zníženie vysokého náskok Slovana, keď 3,5 min pred koncom trafil po peknej kombinácii spomedzi kruhov G. Saliji a na konečných 3:5 stanovil Chrenko.

Aktuálna tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy po piatkových stretnutiach 19. kola a jednom dohrávanom dueli 8. kola sezóny 2007/2008:

11. Liptovský Mikuláš 18 4 0 1 0 1 12 39:69 14

(počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 0 bodov, prehry po samostatných nájazdoch - 0 bodov, prehry - 0 bodov, skóre, body)