Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Zásady čistenia pleti "na vlastnú päsť": Pupáčiky si môžete vytláčať, v žiadnom prípade však nie na tomto mieste!

Zásady čistenia pleti
Ako si správne čistiť pleť doma?

I keď väčšinou určite počúvate, že za žiadnu cenu by ste sa nemali púšťať do domáceho čistenia tváre, nemusíte tomu tak byť vždy. Môžete to robiť, ale musíte dodržiavať presné pokyny, aby ste svojej pokožke zbytočne neuškodili.

Ide to, ale...

Veľký pozor treba dať hlavne na postup. Skôr, ako sa pustíte do čistenia tváre doma, musíte urobiť niečo viac, ako si len umyť ruky. V prvom rade si čo najdôkladnejšie očistite pleť od make-upu. Následne použite jemný peeling, ktorý ju zbaví nečistôt a dôkladne ju usušte. Potom sa môžete do toho pustiť. Pri sebe by ste rozhodne mali mať vatové tampóny, čistiace toniku či pleťovú vodu, zväčšovacie zrkadlo a čo najviac svetla. Podľa možností denného. 

Koliesko cibule prečistí celé vaše telo: Vyskúšajte tento trik už dnes v noci!

Potreba spánku súvisí s vekom: Takto si vyrátate, ako dlho by ste mali spať!

Hlavne žiadne násilie

K samotnému vytláčaniu pupienkov však pristupujte opatrne a nič nerobte nasilu. Nevytláčajte ich nechtom, ale iba bruškami prstov. Nikdy s ním "nebojujte", ak nechce ísť hnis von, tak ešte asi neprišiel jeho čas. Ak sa totiž budete silou mocou snažiť vytlačiť každý pupák, tak si len uškodíte. Môžete si spáliť kožu a i keď sa vám možno podarí konečne sa ho zbaviť, môžu vám tam nakoniec zostať jazvy a dokonca pigmentová škvrna, ktorej sa môžete zbavovať týždne. Ak ste už s čistením skončili, prejdite si celú tvár čistiacim tonikom, naneste na 10 minút obľúbenú masku, a potom pleťový krém. 

 

A malé-veľké upozornenie na záver: Nikdy, naozaj nikdy sa nepúšťajte do boja s pupienkom v skúšobnej kabínke. I keď práve tam veľmi vždy vylezú pod zlým osvetlením na svetlo sveta všetky naše nedostatky, verte, že to by bolo to najhoršie, čo by ste pre svoju pleť v danom momente mohli urobiť. 

Čítajte viac o téme » Krása a zdravie žien, Pružnosť pleti

Autor: Radka Vargová

NEPREHLIADNITE
Prišiel čas pustiť sa do hĺbkovej rekonštrukcie: Zdravá pleť vďaka pílingu
Máte pigmentové škvrny? Takto sa proti nim môžete chrániť
Obľúbená športovkyňa Tatiana Žideková: Cvičiť ráno alebo večer?
Stres ničí vašu krásu? Bojujte proti nemu ako topmodelka Elsa Hosk!
Chcete zažiť zázrak na vlastnej koži? Stačí vám na to tento jediný nápoj

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×