Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Dobrá milenka je múdra milenka: 20 faktov, ktoré ste možno nevedeli o mužskej pýche

Dobrá milenka je múdra milenka: 20 faktov, ktoré ste možno nevedeli o mužskej pýche
Fungovanie mužského údu je hotová veda!

Učíme sa celý život a aj keď si myslíte, že vás v sexe či ohľadom penisov už nič neprekvapí, potom prídeme my a naše Zakázané strany a môžete sa vzdelávať ďalej. Vedeli ste, že muž za život ejakuluje približne 7 300-krát?!

1. Ejakulácia je proces riadený nervami. Centrum ejakulácie sa totiž nachádza, napriek všetkým príhodám, ktoré tomu nenasvedčujú, v mozgu. Z neho sa cez nervové vlákna dostáva impulz až k svalom semenovodu a panvového dna a tie svojimi sťahmi vypudia zložky ejakulátu z pohlavných žliaz do močovej rúry, kde sa zmiešajú. Spomínané sťahy svalov sú veľmi silné a to je dôvod, pre ktorý hovoríme o výstreku, nie o vytečení.

 

2. Ejakulát obsahuje približne len tri percentá spermií. Zvyšok považujte za výlučky nadsemenníkov, semenných mechúrikov a prostaty. Pozor, tieto nezaujímavo znejúce veci sú pre jeho plodnosť veľmi dôležité, bez nich by spermia nebola schopná oplodniť roztúžené vajíčko. No a okrem tohto všetkého je v ejakuláte aj (podržte sa): voda, vitamín C, vápnik, cholesterol, kyselina citrónová, fruktóza, kyselina mliečna, horčík, draslík, fosfor, sodík, vitamín B12, kyselina listová, zinok, meď a všeličo iné!!!

  

3. Spermie sa narodia v jednom zo semenníkov, kde potom dozrievajú asi 3 mesiace. Potom sa tlakom presunú do nadsemenníkov, tu získajú schopnosť samostatného pohybu, a keď príde čas, vydajú sa na spanilú jazdu, ktorá sa môže skončiť všelijako. Ak je to mimo vagíny, pre spermiu to znamená smrť do hodiny. Ak je to do vagíny, deň, maximálne tri.

 

 

4. Priemerné množstvo ejakulátu je 3 až 8 mililitrov. V jednom mililitri u zdravého muža by ste narátali 20, maximálne 100 miliónov spermií. Netešte sa. Kedysi to bolo 200 miliónov.

 

5. Voľným okom to nerozoznáte a na chuťové poháriky by sme sa už vôbec nespoľahli, skrátka odhadnúť, v akom stave je partnerovo semeno, je bez vyšetrenia nemožné. V princípe sa skúma počet spermií na mililiter, najmenej polovica z nich sa musí pohybovať normálne, čiže dopredu a nie lenivo. Okrem tohto všetkého ešte musia byť dosť veľké a polovica musí mať jednu hlavičku (tam je uložená genetická informácia) a jeden chvostík. Práve jeho vlnivý pohyb je nesmierne dôležitý, aby spermia doplachtila úspešne do cieľa. Toto všetko nezohráva pri špásovaní žiadny význam, ak však zatúžite po pokračovateľovi rodu, „sranda“ sa skončí. P. S.: Stačí jedna jediná urastená zdravá spermia – a ste v tom.

 

6. Je čas skoncovať s rozprávkami, ktoré vám hovorili všetci tí šarmantní vynucovači orálneho sexu, ktorých nadšenie ste nezdieľali. Semeno nie je výborná pleťová maska ani bielkovinovo-vitamínová bomba pre organizmus či antidepresívum, nepôsobí proti bolestiam zubov, hrdla, stopercentne nelieči akné a nerastú z neho prsia!!! Obsahuje síce nejaké bielkoviny, aj minerálne látky a vyššie spomínané zložky, ale zúfalo málo. A ejakulát má mierne zásaditý charakter, takže naopak, pri kontakte s kožou neraz vyvolá alergickú reakciu. V pohode si robte zábaly aj ďalej, ak vám robia radosť, len aby ste vedeli, koľká bije.

 

7. Alergia na spermie skutočne existuje. Ak vaše telo vyhlási vojnu niektorej zložke mužského semena, dozviete sa to ako prvá. Pálenie a svrbenie v pošve, vyrážky na tele, bolesti v podbruší, pocit na vracanie, sťažené dýchanie... plus ďalšie pridružené problémy. Riešením je kondóm, alebo naopak, častý pohlavný styk, aby si telo zvyklo.

 

8. Ó, kvapka túžby... Na to, aby zostala v tejto peknej poetickej rovine so štipkou alegórie, by ste o nej mali vedieť, že môže byť dosť rozkokošená, aby vás oplodnila! Takže ak po ničom podobnom netúžite, chráňte sa pekne od začiatku až do slávnostného vyvrcholenia. Predejakulačná ochutnávka môže byť nositeľom zablúdenej, ale o to vrtkejšej spermie a tá by vám mohla, doslova, zmeniť život.

 

Sex je celoživotné vzdelávanie.

9. 100 ľudí, sto chutí... Ale ak niektoré nemusíte, vedzte, že chuť ejakulátu ovplyvňuje okrem známeho cesnaku aj chren, mäso, údeniny, alkohol, ryža, obilniny, priveľa mlieka, brokolica, paprika... Negatívne. Pozitívne zasa ananásový džús, zeler, jabĺčka, kivi, broskyne, banány, paradajky, uhorky... Samozrejme, existujú už aj „tabletky“ na zlepšenie chuti semena, napríklad po sladučkých jabĺčkach. 

 

10. Predčasná ejakulácia, presnejšie ejakulácia, ktorá prichádza priskoro pre vás, je najrozšírenejšia mužská „porucha“ v systéme. Okrem nej riešia chlapi najviac erektilnú dysfunkciu. V každom prípade až 80 percent prirýchlych mužov časom, tréningom, úsilím a ďalšou mravčou prácou problém úspešne odstráni. Hip, hip, hurá, voláme jednohlasne.

 

11. Na druhej strane oneskorená, prípadne úplne chýbajúca ejakulácia tiež nie je bohvieaké terno. Príčina je väčšinou v psychike a liečba vyžaduje trpezlivosť oboch zainteresovaných.

 

12. Vysoké percento slovenských mužov si mýli pojmy erekcia a ejakulácia. To len tak na okraj.

  

13. Množstvo sa vždy odvíja od časového úseku medzi dvoma orgazmami. Ak je krátky, môže to byť sotva zopár kvapiek, ak je dlhý, tak čo vám budeme hovoriť. Mimochodom, vedeli ste, že kvantitu značne ovplyvňuje aj pitný režim? Pravidelná a častá ejakulácia však preukázala obrovský vplyv na kvalitu spermií, takže ak sa snažíte počať, určite nepostupujte systémom „našetriť a vypáliť“.

 

14. Priemerný muž počas života vypustí do obehu okolo 28 litrov semena. Ak by sme to rátali na vedrá... hm.

 

15. Spermobanky fungujú na Slovensku v centrách asistovanej reprodukcie. Ľudia sa sem prichádzajú buď poistiť do budúcnosti, teda svoje spermie „archivovať“, alebo spermie darovať, a to za pomerne prísnych kritérií. Vek nesmie presiahnuť 35 rokov a darované, striktne anonymné spermie tu čakajú v tekutom dusíku na heroický moment, keď budú vybraté s cieľom oplodnenia.

 

16. Spermiogram je komplexné laboratórne vyšetrenie semena. Dá sa absolvovať bežne u urológa a v rôznych súkromných zdravotníckych zariadeniach. Na výsledok sa čaká iba necelú hodinu!

 

17. Spermie okrem prehreškov voči zdravému životnému štýlu a stravovaniu ničia aj privysoké teploty. Ak sa semenníky z nejakého dôvodu (laptop, sauna atď.) zahrejú na teplotu vyššiu ako 37 stupňov, spermiám riadne zavaria.

 

18. Kým u žien sa menopauzou plodné obdobie končí, muži môžu byť schopní plodiť až do nepochopiteľne vysokého veku. (História ponúka za plné priehrštie notoricky známych prípadov.) Takže chlapci začnú v puberte a ešte v sedemdesiatich troch ako otcovia pyšne kolíšu jedného zo svojich novorodencov (Charlie Chaplin).

 

19. Vazektómia – mužská sterilizácia, je absolútne spoľahlivou antikoncepciou, ktorej predchádza nenáročný ambulantný zákrok. Schopnosť erekcie, orgazmu atď. zostáva úplne neporušená, akurát spermie sa už nikdy nedostanú do ejakulátu. Možno sa vám táto metóda v budúcnosti zíde.

 

20. Asi jeden z tisíca mužov dokáže ejakulovať len na základe psychického podnetu, čiže predstavy, fantázie, spomienky a pod. To znamená, že sa svojich genitálií ani nedotkne. Keď už sme pri rekordoch, zadokumentované je maximum 16 orgazmov za hodinu (u kolegyne ženského pohlavia to bolo 136, ha!) a v disciplíne ejakulovanie do diaľky je zaknihovaný svetový rekord necelých 6 metrov.

Čítajte viac o téme » Sex, Zakázané strany, Vzťahy a sex, Milovanie, Sexuálna fantázia

Autor: Redakcia Eva

NEPREHLIADNITE
Skutočne veľmi zlé sexpríhody: Toto majte na pamäti VŽDY, keď sa...
2 rituály dokonalých mileniek: Neviete, čo je dobrý sex? Pravdepodobne...
Sex na červenú? Čo si myslia chlapi o milovaní počas menštruácie?
Sado Maso hrátky: Tieto hardcore praktiky ste si prežili
Mužský bod existuje: Kam by mala vaša ruka rozhodne zablúdiť?!

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×