Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Magazin EVA

Presvedčí vás najmä šiesty bod: 7 dôvodov, prečo by ste mali zjesť aspoň jedno jablko denne

Presvedčí vás najmä šiesty bod: 7 dôvodov, prečo by ste mali zjesť aspoň jedno jablko denne
Jablko je zdravou maškrtou medzi hlavnými jedlami.

Výborná chuť, vôňa, ale aj vitamíny, minerály a vláknina dáva tomuto ovociu neprekonateľný účinok.

Ak vás neoslovili čerstvé jablká, môžete ich jesť v podobe čipsov, koláčov, smoothies, džúsov, v pečenej aj varenej forme. 

 

1. SÚ PLNÉ ANTIOXIDANTOV

Už určite viete, na čo sú antioxidanty dobré. Druhy, ktoré sa nachádzajú v jablkách, dokonale ničia voľné radikály, zabraňujú oxidácii, podporujú imunitný systém a sú prevenciou proti chorobám. Ak zjete jablko ráno, podporíte zdravie a ochranu tela. Deťom vyrobte zdravé čipsy z jabĺk namiesto desiatej.

 

2. PRE ZDRAVIE OČÍ 

Vďaka spomínaným antioxidantom pomáhajú jablká predchádzať aj očným zákalom. Už v mladom veku sa naučte pravidelne konzumovať ovocie bohaté na antioxidanty a v 60-tke sa nebudete musieť spoliehať na očnú mikrochirurgiu. 

 

3. ZDROJ VZÁCNEJ VLÁKNINY 

Reguluje zažívací systém a trávenie. Vláknina z jabĺk tiež obmedzuje pocit hladu a zasýti vás na dlhší čas. Jablko je zdravou maškrtou medzi hlavnými jedlami. Okrem toho pomáha redukovať cholesterol, znížiť riziko hnačkových ochorení alebo zápchy. Pre deti je vhodnou potravou pri bolestiach brucha.

 

4. PRE DETOX PEČENE 

Namiesto detoxikačnej diéty si môžete pokojne naordinovať jablkovú kúru. Keď je pečeň zdravá, je možné udržať si "od tela" škodlivé toxíny s pomocou jabĺk. Táto cesta je oveľa prirodzenejšia ako doplnky výživy a príjemnejšia ako čistiace drinky zo zeleného jačmeňa.  

 

5. PRE ZDRAVÉ SRDCE

Redukciou cholesterolu sa dostanete aj k tomuto bodu. Jednoznačne zvýšite šance svojho srdca zostať zdravé a vyhnúť sa rôznym chorobám obehového systému. Vedeli ste, že srdcovo-cievne choroby sú najčastejšou príčinou úmrtia žien? Tak hor sa na jablkovú štrúdľu!

Výborná chuť, vôňa, ale aj vitamíny, minerály a vláknina dáva tomuto ovociu neprekonateľný účinok.

6. PRE REDUKCIU HMOTNOSTI

V neposlednom rade, a možno pre niektorých v prvom, pomáhajú jablká výrazne pri diéte. Odporučil vám dietológ jesť viac malých jedál denne? Jablká obsahujú málo kalórií, ale zaženú váš hlad. Jablká sú dobré pre ľudí s rôznymi diétami aj pre zdravých ľudí ako prevencia. Mnohým chutia najviac červené druhy, ale môžete ich často striedať a upravovať na veľa spôsobov. Ak ste alergické, jedzte jablká v tepelne upravenej forme. 

 

7. VIAC ENERGIE A VYTRVALOSTI

Pred cvičením si treba dopriať len malé jedlo. Jablko je ideálnou voľbou. Nezaťažuje, ale zasýti, pomáha okysličovať krv, ktorá sa dostáva do pľúc. Pred behom a vytrvalostným tréningom je ideálny smoothie plný jablkovej šťavy a vlákniny. Ale aj čerstvé ovocie. 

Čítajte viac o téme » Krásy sveta , Detská oslava, Diety ktoré fungujú, Ovocie

Autor: Gabriela Šírová

NEPREHLIADNITE
Degustácia olivových olejov nie je výmysel: Naozaj viete, ktorý je...
Chcete v novom roku konečne schudnúť? Tieto potraviny múdrej žene do úst...
Nechce sa vám vstať z postele? Tieto raňajky vás z nej vytiahnu
Zubná pasta proti čiernym bodkám? 3 neuveriteľné, ale účinné beauty triky!
Dostaňte svoje spaľovanie do formy: Toto všetko ho spomaľuje!

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×