18.11.2007 20:13 | Šport | Hokej

HKm Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov stretnutí 25. kola Slovnaft extraligy:

HKm Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (0:1, 1:0, 3:0) Góly: 28. L. Jurík (J. Čierny), 43. Lipiansky (Paciga), 44. L. Čierny (F. Turek, Krayzel), 57. Paciga (Klouda, Kubenko) - 15. Richard Huna (Kriška, Kuric) Vylúčení: 9:8 na 2 min, navyše: 51. P. Frühauf 10 min za úder do hlavy - 48. Petran 10 min za úder do hlavy, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff - Tvrdoň, Jankovič, 1973 divákov

Zostavy:
Zvolen: V. Hudáček (59. - 60. Kostúr) - Babka, Štork, L. Čierny, Juraško, P. Frühauf, Dlouhý, Cebák - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - J. Čierny, Lipiansky, Paciga - M. Chovan, L. Jurík, Dubec

L. Mikuláš: J. Laco - M. Droppa, Hyben, Petran, M. Grman, D. Rehák, Rúfus, Kadlubiak, Jelínek - F. Zúbek, Holečko, Blaščík - Kriška, Kuric, Richard Huna - Pupák, Marek Hovorka, Pohanka - Macík, Bulík, Lelkeš

V prvej tretine sa hral slabý hokej, domáci opäť podcenili začiatok zápasu i súpera a inkasovali v oslabení. Liptákom ponúkli príliš veľa priestoru pred Hudáčkom a Richard Huna zužitkoval peknú Kriškovu prihrávku. V druhej tretine sa najprv zastreľoval Kopecký, no gólmana hostí neprekonal ani z dvoch pokusov. V 25. min poslal Cibuľa puk takmer za Lacov chrbát, no ten ho napokon zachytil na čiare. O tri minúty prešiel Kubenko na pravej strane a trafil hornú žŕdku. Potom však domácim vyšla krátka presilovka, Jurík napriahol takmer od modrej čiary a vyrovnal. O chvíľu opäť zvonila žŕdka Lacovej svätyne po Babkovej strele od modrej. Tlak domácich narastal a brankára hostí zamestnával najmä štvrtý útok, konkrétne Jurík s Dubecom, no do prestávky sa im už skórovať nepodarilo. Zvolenčania rozhodli o víťazstve v tretej tretine. Najprv Paciga prihral Lipianskemu a ten premenil samostatný nájazd, o necelú minútu sa tiahlou strelou spoza kruhov prasadil Ladislav Čierny a tri minúty pred koncom prevahu domácich pretavil do gólu opäť Paciga, keď podobne ako Lipiansky premenil sólo po Kloudovej prihrávke.

HC Košice - SkiPark MHK Kežmarok 6:4 (2:2, 2:0, 2:2) Góly: 3. Rudolf Huna (M. Bartánus, Pleva), 10. I. Droppa (Rudolf Huna, Pleva), 23. M. Bartánus (Pleva, Mocek), 34. I. Droppa (Jendek, S. Gron), 48. P. Bartoš (Juraj Faith), 60. Rudolf Huna (P. Bartoš) - 16. Škovira (Šechný, Brincko), 20. S. Pavličko (Škovira), 45. Martin Slovák (Drotár, Brincko), 53. Šechný
Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc - M. Grečko, Kalina, 6150 divákov

Zostavy:
Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, Kledrowetz, Javín, Špelda, Mocek - Šimurda, Kmiť, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - M. Bartánus, Pleva, Rudolf Huna - Jenčík, Šimurda, Michal Lukáč

Kežmarok: Klempa (34. J. Kučera) - Strapko, Gábriš, Petrina, Brincko, Sadiki, Hrubý - Martin Slovák, Šechný, Drotár - Frank, M. Palovčík, Slaninák - Škovira, S. Pavličko, B. Ihnačák - Pavol Segľa, Gajdoš, Fedor

Košičania vo východniarskom derby využili hneď prvú príležitosť - Bartánus našiel Hunu, ten si položil kežmarského brankára Klempu a otvoril účet. Strelou spomedzi kruhov mohol vyrovnať Drotár, ale Lipovský bol pozorný. Naopak poistiť vedenie svojho tímu mohol Špilár, Klempa zasiahol včas. V 10. min pri presilovke domácich však na pohotovú strelu Droppu od modrej už kežmarský gólman nestihol zareagovať - 2:0. Lipovský bol potom v akcií po strelách Ihnačáka a Pavlička. Recept na neho našiel v oslabení Škovira, ktorý svoj nájazd zakončil blafákom. Zaváhanie obrany tesne pred koncom I. tretiny sa domácim vypomstilo - Pavličko strelil gól do šatne a vyrovnal. V 23. min sa do strely oprel Bartánus a puk prekĺzol pomedzi Klempove betóny. Gronov teč letel krátko nato tesne vedľa, nepresadil sa ani Špilár, Faithovu strelu zblízka Klempa vyrazil a ležiaceho kežmarského brankára neprekonal ani Kmiť. V 33. min Škovirov pokus vyrazilna opačnej strane Lipovský. Aj po druhý raz Košičania využili presilovku zásluhou Droppu, ktorého rana od modrej vyhnala Klempu z bránky a nahradil ho Kučera. Kežmarok sa vrátil do zápasu v 45. min po góle Martina Slovák, ale domáci kapitán Bartoš o tri minúty neskôr zakončil prečíslenie rutinérsky a opäť to bolo o dva góly pre "oceliarov". Hostia bojovali až do konca, v 53. min pri presilovke sa puk odrazil od hlavného rozhodcu Konca k Šechnému a ten prekonal Lipovského. Na konečných 6:4 upravil 22 sekúnd pred koncom tretej tretiny pri powerplay hostí Huna.

HK Aquacity ŠKP Poprad - MsHK Žilina 5:2 (1:1, 2:1, 2:0) Góly: 18. Buc (V. Král, Halaj), 27. Buc (Halaj), 27. Lapšanský (Turoň), 53. Martin Segľa (Marcel Haščák, E. Piatak), 60. A. Kroták (Bambúch) - 12. V. Baláž (R. Stantien, T. Volek), 24. V. Baláž (R. Stantien, Paroulek) Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: Krajči (Žilina) 10+DKZ za nešp. správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Mášik, Mihajlo, 1554 divákov

Zostavy:
Poprad: Šimonovič - Kasík, Michal Segľa, Dora, Fabian, Bambúch, Korenko, Turoň, P. Bakoš - A. Kroták, Jarolín, Jasovský - V. Král, Halaj, Buc - Marcel Haščák, E. Piatak, Martin Segľa - J. Marcinko, Jabrocký, Lapšanský

Žilina: M. Laco - D. Kusovský, Pulpán, Kučný, T. Volek, Kudrna, Juraj Liška, Krčula, Sikorčin - Paroulek, R. Stantien, V. Baláž - L. Havel, P. Sivák, Jánoš - Krajči, R. Tvrdoň, Kontšek - Drábek, Fadrný, Škvaridlo

Diváci sa ani nestihli usadiť a hosťujúci Laco už likvidoval dobrú šancu Krotáka. Poprad bol síce v úvode aktívnejší a dostával sa do šancí, gól padol na druhej strane, keď sa radoval Baláž. Domáci sa snažili odpovedať v presilových hrách a dokázali využiť tú štvrtú v poradí. V 18. min sa presadil sa veľmi aktívny Buc. V druhej časti sa oba tímy rozbiehali pomalšie, ako prvým sa podarilo skórovať vlkom. Po skrumáži pred Šimonovičom sa druhý raz v zápase radoval Baláž. Kamzíkom sa podarilo otočiť stav v priebehu pätnástich sekúnd 27. min. Najskôr využil presilovku Buc, potom 17-ročný dorastenec Lapšanský dokonale zaskočil Laca a bolo 3:2. Šance sa v ďalšom priebehu striedali na oboch stranách, no gólmani boli pozorní. Ako prví vystrčili rožky v tretej tretine domáci, ale Krotákov pokus len obtrel Lacovu bránu. Vlkom sa naskytla obrovská možnosť vyrovnať v dvoch za sebou idúcich presilovkách o dvoch hráčov, no Popradčania sa príkladnou bojovnosťou ubránili a vypracovali si aj dve gólové príležitosti. Domácich zvládnuté situácie povzbudili aj v útočnej snahe a najskôr po spolupráci tretieho útoku vsietil na dvakrát gól Martin Segľa, aby v poslednej minúte Kroták dokonal skazu Žiliny na popradskom ľade.

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 4:5 (3:1, 0:2, 1:2) Góly: 1. Marek Haščák (Čacho, Pardavý), 14. Fatyka (Urban, S. Saliji), 20. Fatyka (Čacho, Křetinský), 45. Kútny (Trochta) - 13. D. Pašek (T. Višňovský), 26. Liščák (V. Vlk), 29. J. Mikúš (Pálffy, R. Hartmann), 44. Pálffy (J. Mikúš, R. Hartmann), 56. R. Školiak (Liščák)
Vylúčení: 8:11 na 2 min, presilovky: 1:1 , oslabenia: 0:0 , rozhodovali: Kubuš - Mülner, P. Ševčík, 3690 divákov

Zostavy:
Trenčín: V. Kováč - Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, Malinský, P. Mikuš, Bobček - Čacho, Marek Haščák, Pardavý - S. Saliji, Kóňa, V. Nemec - Radulay, Trochta, Kútny

Skalica: Rybár - V. Vlk, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - Kocák, R. Školiak, Liščák - T. Višňovský, D. Pašek, Šátek - Hollý, Mikušovič, Malík

Pred riedko zaplneným štadiónom sa hral priemerný hokej. Prvý gól padol už v prvej minúte, keď po úniku dvojice Trenčanov skóroval do odkrytej polovice brány Haščák. V 13. min vyrovnával po vyrazenej strele do prázdnej brány Pašek. O 39 sekúnd sa však domáci opäť dostali do vedenia peknou Fatykovou strelou od modrej. V poslednej minúte prvej tretiny zvýšil na 3:1 Fatyka opäť strelou od modrej. Do druhej časti hry nastúpili lepšie hráči Skalice, ktorým sa podarilo za tri minúty vyrovnať gólmi Liščáka v 26. min v presilovke a po nahrávke Pálffyho spoza brány sa z gólu tešil aj Juraj Mikúš. Zdecimovaní domáci sa od tohto momentu dostali pod silný tlak Skalice, ale skóre druhej tretiny sa už nemenilo. Domáci začali v tretej tretine aktívnejšie, no aj napriek tomu inkasovali. V 44. min Pálffy a Mikúš prihrávkami vyšachovali domáceho gólmana a skalická hviezda poslala puk do odkrytej bránky - 3:4. Trenčanom sa podarilo vyrovnať už o minútu, keď tiesnený Kútny dorazil puk do pravej časti bránky. Vedenie na stranu hostí však štyri minúty pred koncom opäť strhol Školiak. Trenčanom sa ani v záverečnej deväťsekundovej hre bez brankára nepodarilo vyrovnať a séria trenčianskych prehier po reprezentačnej prestávke tak naďalej pokračuje.

MHC Martin - HK Ardo Nitra 3:2 (0:1, 2:0, 1:1) Góly: 21. Török (Beran, J. Polák), 37. Vantroba (Klepáč, Beran), 46. Macho (L. Říha, Markovič) - 6. Dornič (Ľ. Kolník, Jass), 46. Dornič (M. Štefanka)

Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše 60. R. Lukas (Nitra) 5+DKZ za úder do hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Halecký - M. Korba, Gajan, 3300 divákov

Zostavy:
Martin: Lakosil - J. Polák, Klepáč, Kolba, Vantroba, B. Majeský, I. Ďatelinka, Dvořák - L. Říha, M. Beran, Török - Podstavek, Koložváry, Važan - Džerinš, J. Mihálik, Markovič - Trokan, Mahdalík, Macho

Nitra: Konrád - T. Sedlák, R. Lukas, Jass, Šimka, Vojta, Halász - Ľ. Kolník, M. Štefanka, Dornič - Berzinš, T. Chrenko, G. Saliji - Vozdecký, Gašpar, Gálik - H. Ručkay, J. Ručkay, Valach

Domáci začali lepšie, v 4. min sa Török rútil sám na Konráda, ktorý však martinskému útočníkovi strelu zlikvidoval. Hostia potom prevzali iniciatívu a udreli v 6. min, keď Kolníkovu prihrávku spoza bránky zužitkoval Dornič, ktorý trafil do šibenice - 0:1. Martin od polovice prvej tretiny zvýšil tempo, ale Ďatelinkov pokus o vyrovnanie v 13. min skončil v Konrádovej lapačke. O minútu neskôr stroskotal na nitrianskom brankárovi aj Mahdalík. Skóre sa zmenilo až na začiatku druhej tretiny, keď Törökovi stačilo 18 sekúnd na to, aby v presilovke domácich vyrovnal na 1:1. To zápasu dodalo viac napätia a väčší náboj. Na druhý gól si museli Martinčania počkať do 37. min. Vtedy domáci využili početnú výhodu o dvoch hráčov a do listiny strelcov sa zapísal Vantroba. Ten istý hráč mal na hokejke ďalší gól o minútu neskôr, ale tentoraz mala Nitra viac šťastia. V tretine to boli súboje kto z koho. Veľmi zaujímavou bola 46. minúta. Najskôr Macho pri signalizovanom vylúčení domáceho hráča dotlačil puk za Konrádov chrbát, aby už o 23 sekúnd neskôr schladil martinskú eufóriu Dornič - 3:2. Bola to však labutia pieseň Nitry, ktorej sa už nepodarilo vyrovnať ani v powerplay. Martin tak zdolal Nitru aj v treťom vzájomnom zápase v sezóne. Škvrnou zápasu bol nechutný a zbytočne hrubý faul Lukasa na Klepáča päť sekúnd pred záverečným klaksónom.