Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info

Eva.sk

Magazin EVA

Tridsiatničky, pozor! Túžite po zmene, ktorá vás omladí? Spravte so svojimi vlasmi TOTO!

Tridsiatničky, pozor! Túžite po zmene, ktorá vás omladí? Spravte so svojimi vlasmi TOTO!
Ofina by nemala byť prísne rovno zastrihnutá.
Celá galéria
1 z 2

Aj keď vo vlasoch nepribúdajú vrásky, vedia starnúť. Ich farba sa mení, začínajú byť nepoddajné alebo splihnuté, krehké či rozlietané.

Dobrou správou je, že nemusíte hneď siahnuť po botoxe ani liftingu. Po tridsiatke jednoducho zmeníte starostlivosť, ktorá vám zabezpečí väčšiu pružnosť, lesk a objem.

 

1. NIE KAŽDÝ DRUH OFINY JE ZÁRUKOU

Ak sa rozhodnete pre zostrihanie ofiny a tým aj výrazné omladenie, nemala by byť jemná, ale hrubšia. Rozlietané pramienky vlasov, ktoré nepokrývajú čelo, pôsobia ako oslabené vlasy. Ofina pre mladší vzhľad by mala byť bohatá.

 

Žijeme len raz: 10 vecí, ktoré ľudia na smrteľnej posteli najviac ľutujú

 

2. ROVNÝ STRIH NAHRAĎTE KĹZAVÝM

Ofina by nemala byť ani prísne rovno zastrihnutá. Doprajte jej trocha pohybu a objemu tak, že ju necháte upraviť pomocou britvy. Nech nezostane horizontálna, ale na okrajoch tváre troška spostupnená.

2 obrázky v galérii Ďalší spôsob, ako "ísť na istotu" sú ležérne vlny.

3. MEDZI OBOČÍM A OČAMI

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

Superkrátka ofina môžu pôsobiť troška "nasilu" ak túžite po omladení. Niekedy dokonca retro, čo neznamená mladšie! Nestrihajte ju kratšie ako pod obočie. Rátajte s tým, že sa po vysušení vlasy o centimeter skrátia, takže jej dĺžka by mala zostať niekde na úrovni očných viečok. 

 

Výskumy a štatistiky potvrdili: Toto je 8 typov ľudí, ktorí podvádzajú častejšie!

 

4. MENEJ ŠAMPÓNU, VIAC VÝŽIVY

Ak vlasy častým umývaním pripravíte o lipidy, stratia lesk aj kvalitu. Začnú sa lámať a oslabovať. V období menopauzy je tento proces ešte intenzívnejší. Šampón pri umývaní vlasov nanášajte len ku korienkom. Uistite sa, že má hydratačné zloženie. Takéto druhy lepšie chránia aj farbu. Dôkladne ho opláchnite, aby zaťažujúce čiastočky nezostávali vo vlasoch. 

 

7. ROZPUSTENÁ SLOBODA

Nesťahujte vlasy zbytočne do gumičiek, uzlov alebo čeleniek. Takýto mechanický stres im neprospeje, pôsobí nevhodne na vývoj korienkov. Vlasy majú radšej vzduch, odľahčenie pomocou strihu, dodanie objemu a šetrné zaobchádzanie. Získajú tým väčší objem. Pri stylingu pomocou gélových (voskových) prípravkov až radikálne strácajú objem. 

Čítajte viac o téme » Krásy sveta , Extravagantné účesy, Vlasy a nechty

Autor: Redakcia Eva

NEPREHLIADNITE
Videli ste už niečo podobné?
Ani blond, ani ryšavé, čo je to?
Naozaj si potrebujeme umývať vlasy?
Krajšie pery na počkanie
Toto sa bude páčiť aj vašej mame

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×